• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

win XP a RAM

Started by nighthunter, 07.03.2008, 20:40:26

« predchdzajce - alie »

nighthunter

vcera som bol kupit klavesnicu v imperiu (nemam rad tern obchod ale akurat tam mali lacnu)

a len tak pomimo hovorim predavacovi ze chcem dokupit DDR ram 400 MHz

a ze mam 512, tak co kupit ci 512 alebo 1 GB

a on ze mi staci 512,  pretoze windows XP opdporuje len 1 GB ramky   :whacko:

tak neviem co je na tom pravdy, pretoze sa mi to zda ako sprostost
ani by som nad tym neuvazoval, lenze ked to povie predavac v PC obchode
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

JCube

no pokial viem winXP 32 bit ti podpori tusim 3,3 GB adresneho priestoru...(rovnako aj ine 32 bit systemy)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

DeeL

no jasne, ze blbost... ako myslis, ze by som prevadzkoval 2GB RAM na WinXP? :D :D :D aaa kopec dalsich ludi... je pravda, ze 4GB ti WinXP 32bit nezozerie uz...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

nighthunter

jj, tak som predpokladal spravne

len hovorim ze ma to zarazilo ze som to pocul z ust predavaca v imperiu
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

DeeL

tha sak co cakas od obchodu, kde vpredu predavaju detske veci ? :D :D :D

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

Leon

Quote from: JCube on  07.03.2008, 20:41:36
no pokial viem winXP 32 bit ti podpori tusim 3,3 GB adresneho priestoru...(rovnako aj ine 32 bit systemy)
presnejšie je to 2.5 GB :)

kOsTi

ono to zalezi od chipsetu dosky... niektore 3,3GB ine 2.5GB a videl som aj ze len 2GB ... takze to sa jednoznacne NEDA povedat (len teoreticky)
:trestac:

Raleon

#7
Tha,... adresovanie 32 bitmi povoluje 4 GB. ale uz to teraz dajak nefunguje ako v zlatom '86 .
(vtedy sme vystacili s 64KB)

a necuduj nad predavacmi. Ja som kupoval pred par dnami 512-ku ram, taku istu ako mam v stroji, aby som zapol dualchannel.
On mi tam ten predavac hovoril, ze nestaci mat rovnake velkosti a rychlosti modulov, ale musi byt rovnaka seria. No , ne mal pravdu  :)


edit - tu prihou som zazil par krocikov od imperio, nie v imperio


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

kOsTi

preto nejde zaadresovat 4GB pretoze adresny priestor sa musi rozdelit a aj medzi VRAM (video RAM) a ine dristy... cize preto to nejde tak ako by sme chceli :)
:trestac:

nighthunter

tento topic vytlacim a odnesiem do imperia!!!
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

Leon

Quote from: nighthunter on  07.03.2008, 23:46:28
tento topic vytlacim a odnesiem do imperia!!!
jj, jaký sú blbci :P (to tam tiež vytlač :p)

Korgen

ako ja napriklad som si uz zvykol, ze v PC predajniach ked predava bud 1. mlady clovek alebo 2. stary clovek (ano ano viem ze su aj vynimky), tak väčšinou vie velke hovno a vzdy ked tam pridem s niejakou otazkou, problemom, tak im to musim najprv uple polopatisticky vysvetlit, aby to vobec pochopili, a potom aj tak dristnu dajaku uplnu somarinu, tak radsej mavnem rukou a cau.... (hovorim zo skusenosti v nasich 3 roznych predajniach v mojom malom mestecku, kde v dvoch boli stary typkovia a v jednom mlady)  ::) :angel:

hrmill

Quote from: Korgen on  08.03.2008, 00:34:13
ako ja napriklad som si uz zvykol, ze v PC predajniach ked predava bud 1. mlady clovek alebo 2. stary clovek (ano ano viem ze su aj vynimky), tak väčšinou vie velke hovno a vzdy ked tam pridem s niejakou otazkou, problemom, tak im to musim najprv uple polopatisticky vysvetlit, aby to vobec pochopili, a potom aj tak dristnu dajaku uplnu somarinu, tak radsej mavnem rukou a cau.... (hovorim zo skusenosti v nasich 3 roznych predajniach v mojom malom mestecku, kde v dvoch boli stary typkovia a v jednom mlady)  ::) :angel:

keby tam bola nejak pekna mlada zena tak je to ine co  :smirk: to by ta ani netrapilo ci nieco vie alebo nie  ap
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

Korgen

Quote from: hrmill on  08.03.2008, 00:37:54
Quote from: Korgen on  08.03.2008, 00:34:13
ako ja napriklad som si uz zvykol, ze v PC predajniach ked predava bud 1. mlady clovek alebo 2. stary clovek (ano ano viem ze su aj vynimky), tak väčšinou vie velke hovno a vzdy ked tam pridem s niejakou otazkou, problemom, tak im to musim najprv uple polopatisticky vysvetlit, aby to vobec pochopili, a potom aj tak dristnu dajaku uplnu somarinu, tak radsej mavnem rukou a cau.... (hovorim zo skusenosti v nasich 3 roznych predajniach v mojom malom mestecku, kde v dvoch boli stary typkovia a v jednom mlady)  ::) :angel:
keby tam bola nejak pekna mlada zena tak je to ine co  :smirk: to by ta ani netrapilo ci nieco vie alebo nie  ap

tu by som zavolal domov, ze ja jej to musim ukazat, ze co mam za problem..... ved urcite robia aj servis az domov  :P ;D ;)

kOsTi

v datacome robi jedna celkom pohladna ale poviem ti ze predsa len... vadi to :)
:trestac:

fanfo

podla mojich skusenosti su vo vacsine pc obchodov takyto "odbornici", bo nie kazdy sa rozumie do pc ako MY, minule som bol u jednej slecny riesit HDD kvoli XP a ked som spomenul defragmentaciu, tak som skoro mohol zbierat jej oci, co jej skoro vypadli (cisto ako medzi opicami) :D


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

kOsTi

ono je to tym ze obchod si nemoze dovolit dat k putu odbornikov pretoze by sa nedoplatili a aj pochybujem ze by sa niekto taky tam postavil a cely den mal na to nervy...
:trestac:

nighthunter

Quote from: fanfo on  08.03.2008, 00:43:51
podla mojich skusenosti su vo vacsine pc obchodov takyto "odbornici", bo nie kazdy sa rozumie do pc ako MY, minule som bol u jednej slecny riesit HDD kvoli XP a ked som spomenul defragmentaciu, tak som skoro mohol zbierat jej oci, co jej skoro vypadli (cisto ako medzi opicami) :D
asi si opuzil tazke cudzie slovo :D
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

Pusta

1. aj my doma uvazujeme ze dokupime RAM bo mame len 512.....a tiez som nevedela ze ci 1GB alebo taku istu  ap ... ale ma nenapadlo ze by to mohlo robit problemy  bk
2. asi pred 2 tyzdnami co som si obehla tie uzasne obchody s odbornikmi (zhanal asom Zdroj) ..thak najlepsi pristup sa mi zdal v X-computers (na hlavnej neviem kolko)
p.s. je pravda ze aj taky pohladny mlady muz tam pracuje  :h_grin:


kOsTi

x-comp je co sa tyka pristupu k zakaznikovi najlepsi... jediny ich problem je ze sklad maju niekde mimo a tak v predajni maju len malo veci... ale asi najlepsi obchod v KE :)
no a na chladice a zdroje a este nejake luxusnejsie veci (RAM atd) co inde vacsinou nemaju: www.tichepc.sk :P
:trestac:

Pusta

nooo toto s tym tichim PC mi tiez neni celkom jasne....nikde v meste mi nechceli predat taky zdroj ktory by hucal  :h_laugh: ..... a teraz neviem ci je PC  zapnute alebo vypnute ked uz nepradie  ak:


kOsTi

ty si mala poziadavku na zdroj aby hucal? :D
:trestac:

Pusta

v podstate ano....bol lacnejsi a mne sa do stareho PC neoplati davat neviem aky odhlucneny bohvieakou gutou chladeny zdroj  :h_laugh:
mno ale ked to poculi ti predavaci thak sa zhrozili a tukali si na celo ...a odmietli mi predat iny nez hyper moderny zdroj  bn (no dobre povedzme ze standardny)


kOsTi

a to co ti predali... pochval sa :) typujem nejaky Eurocase :) (ale ked si bola v x-compe tak tipujem minimalne LC power) :)
:trestac:

Pusta

a myslis ze ja viem jak sa to volalo???  bn
to by som musela rozobrat bednu aby som to zistila  ap