• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

vyber nb

Started by Palike, 13.10.2011, 04:19:38

« predchdzajce - alie »

Palike

potrebujem poradit.. mam tento nb
http://www.alza.sk/acer-aspire-as5935g-744g50mn-d120484.htm
mam ako "mam".. je v oprave asi odisla grafika co by ma vyslo nejakych ratam 200€, nb ma skoro 2 roky a teraz neviem ci ho davat opravit alebo sa popozerat po niecom inom.. zaujalo ma nieco take
http://datacomp.sk/hp-probook-4730s-a1d63ea-bcm-_d101184.html
co by ste mi radili?.. dat si opravit stary alebo sa pozerat po novom?... do noveho by som dal tak 600€

moje poziadavky na nb.. ak by ste chceli nejaky poradit ;-)

Displej: min. 15,6"
Procesor: 2 jadrovy 2 GHz+
Pamäť: 4GB
Grafika: 1GB+
Porty: USB 3.0 alebo expresscard slot (lebo som si kúpil 1TB hdd s usb 3.0 a škoda by bola ho teraz nevyužiť na plno, a do starého nb som si kúpil hračku do expresscard slotu s usb 3.0 takže postačovalo by aj to)
Pevný disk: veľmi podstatný nie je...
OS: najlepšie bez OS

Agamemnon

Quote from: Palike on  13.10.2011, 04:19:38je v oprave asi odisla grafika co by ma vyslo nejakych ratam 200€, nb ma skoro 2 roky

záruka nič?
All code is crap.

42

Palike

Quote from: Agamemnon on  13.10.2011, 04:33:05
záruka nič?
zaruka nic kedze bol kupovany v zahranici plati len jeden rok zaruka... =/

strapec111

ked budes kupovat ten novy, das mi stary?  ;)

Palike

jasne ze dam.. ked aj ty mi nieco das (€)

DarthVader

probooky su fasa, spracovanie, cena, vykon, treba len pohladat dobry typ za dobru cenu plus su standardne len so suse linuxom teda tie kt nemaju os... no a ze si acer netreba kupovat to si uz snad zistil  ;D

domino3d

probookom odchadza po roku baterka do <->
mam probook, a dvaja dalsi kamosi maju a poroku (do roka a do dna odisla baterka, podrrzi 10 minut vypise KUP SI NOVU BATERKU a vypne sa :) )
dalsi kamos mal dva asusy za sebou a baterka v pohode mu ide viac jak dva roky, samozrejme nie na 100% ale v porovnani s hp stale lepsie
vivat academicus

revelc

Ja mam probook 2 roky a baterka mi vydrzi rovnako dlho (dobre asi menej, ale to dajak nepozorujem) ako ked bol novy. No ja mam zase problem s pevnym diskom...
Inak spokojnost
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

orsi

ja som rozmyslal ze kupim probook hlavne kvoli dobrej kvalite a teraz tu pišete že baterka je po roku na <-> ? tak teraz sa bojim celého hp   :o asi tiez radsej asus.

domino3d

no ta ta kvalita neni az taka, mne vrzga cely jaky je, kamosovy tiez, nie je vobec pevny, ohyba sa, vidno vsetky odtlacky, monitor sa leskne jak <-> (ale to asi vsade)

pozri aj lenovo

abo sak pozri na nete co pisu o nom (nie len review novych(lebo tam vzdy na vsetko povedia ze je fasa) ale aj co na to uzivatelia po nejakom case povedia)
vivat academicus

xxx3

ja by som sa na tvojom mieste popozeral po nejakych asusoch zo seriie n53 alebo k53 ... tie sa zdaju byt celkom dobre .. dobra cena, dlha vydrz na baterku, usb 3.0 a konstrukcia vyzera byt pevna aj podla recenzii ... len displej maju asi trochu slabsi ... ale to asi vsetky v tejto cene

Tren

mam N53SN a som maximalne spokojny ked si na intraku tak mozes prist na "show" room :D

DarthVader

hej asusy poslednych serii vyzerali fajn aspon co mi dosiel newsletter, otazne je ale ako su spracovane doteraz co vsetko som pocul na asusy tak boli dost kazive a posielat to kdesi do brna, kde je otazne ci ti s tym daco spravia tiez neni vyhra...

padre

Quote from: DarthVader on  03.11.2011, 15:05:52
hej asusy poslednych serii vyzerali fajn aspon co mi dosiel newsletter, otazne je ale ako su spracovane doteraz co vsetko som pocul na asusy tak boli dost kazive a posielat to kdesi do brna, kde je otazne ci ti s tym daco spravia tiez neni vyhra...


ja som mal asus 4 roky a nemal som ziaden ani najmensi problem a co sa tyka toho servisu je to v Ostrave a rychlejsie to servisuju ako ked pojdes na slovensku k servisakovi...ja som poslal na servis koli tomu ze sa prehrieval...moja chyba lebo ventilator bol zapraseny jak..... a oni bez mihnutia oka mi hjo vycistili...este aj display vypucovali :D....a cas? 6 dni odkedy bol u mna kurier po zasielku

DarthVader

tak ale po tychto rychlokurzoch na KKUI uz budes podla mna vediet aj ventilator vycistit  :metal: :metal: :metal:


DarthVader

mno very nice zy tu cenu co tam je novu seriu thinkpadu s rychlym diskom, sandy bridgom a este prepinatelne grafiky - neni co riesit  :beer1:

domino3d

kebyze nemam hp tak kupujem toto
vivat academicus

xxx3

len ten thinkpad je kus hruby a tazky ... neviem ci ho chces casto prenasat

Tren

a nemas tam ani OS , preto je lacny  :)

Don_Corleone

ja mam novu seriu thinkpadu edge ale 420 ... cize 14ku displej .. inak parametricky rovnaky ... grafika prepinatelna sice je ... ale boli s nou dost velke problemy a to ze sa nedali prepinat ..a isla non stop Intel grafika ... uz vidali nove update aj na ovladace aj bios ...takze grafiky uz prepinatelne su ... no aj tak som v niektore hry nerozbehal alebo mam problemy niektorych detailoch ... kazdopadne skvely notebook .. dobra vydrz baterky ja dam do 5 hodin s internetom , pocuvanim hudby + daka praca office , netbeans atd ... spracovanie a klavesnica podla mna super ... taktiez s chladenim som maximalne spokojny ... takze ak mas nejake konkretne otazky kludne sa pytaj :)

domino3d

Quote from: Tren on  06.11.2011, 21:31:31
a nemas tam ani OS , preto je lacny  :)
os problem?
vivat academicus

Don_Corleone

neni problem ... tren chcel podla mna naznacit  ze je to vyhoda ...

Tren

Quote from: Domino3D on  06.11.2011, 22:01:14
Quote from: Tren on  06.11.2011, 21:31:31
a nemas tam ani OS , preto je lacny  :)
os problem?
nie je problem vsak MSDN pozna asi aj on, len som reagoval nato ze povedal ze dobra cena vzhladom na konfiguraciu, tak ze ci neprehliadol ze bez OS..100€ je 100€  :)

DarthVader

on si tam isto da linuxa :D  :ropebanana: