• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Prezidentske volby 2009

Started by Johny Bravo, 11.03.2009, 16:31:40

« predchdzajce - alie »

koho budete volit?

Radi?ová
20 (40%)
Gašparovi?
11 (22%)
Martináková
2 (4%)
Mikloško
3 (6%)
Melník
0 (0%)
Bollová
1 (2%)
Sidor
0 (0%)
mfp lebo je mi jedno aky "saso" reprezentuje Slovensko
12 (24%)
wrc to ma v rici pridajte sa
1 (2%)

Total Members Voted: 49

Agamemnon

Quote from: buhehe on  11.03.2009, 21:22:37
no hej ale aj ked nepodpise, vrati to parlamentu a ked to ten zas schvali tak prezident sa moze aj na hlavu postavit a pomykat sa s usami...alebo tak nejak

len v súčasnom parlamente je takmer nereálne prelomiť prezidentské veto, lebo na to nemá koalícia dosť hlasov, bez opozície...
All code is crap.

42

wqwq

Quote from: Agamemnon on  11.03.2009, 21:37:22
Quote from: buhehe on  11.03.2009, 21:22:37
no hej ale aj ked nepodpise, vrati to parlamentu a ked to ten zas schvali tak prezident sa moze aj na hlavu postavit a pomykat sa s usami...alebo tak nejak

len v súčasnom parlamente je takmer nereálne prelomiť prezidentské veto, lebo na to nemá koalícia dosť hlasov, bez opozície...
plati nejake pravidlo ze ked prezident vetuje zakon potom hu musi schvalit viacej ako polovica poslancov ? napr najmenej dve tretiny ?

JCube

neviem ci nie ustavna vacsina...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

wqwq

ustavu sa mi citat nechce, ale podla mna na to staci aj polovica. Inac by to bol ovela vyznamnejsi post

Agamemnon

ústavná väčšina musí byť... 90 hlasov to je
All code is crap.

42

wqwq

ja som v pravnom poriadku nasiel nieco ine:

6.3. Hlasovanie o návrhu
1 na prijatie ústavy, jej zmenu či zrušenie určitého článku je potrebný súhlas tzv. kvalifikovanej väčšiny, t. j. trojpätinovej väčšiny všetkých poslancov NR   SR
2 na prijatie zákona sa vyžaduje súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov
3 NR SR je uznášaniaschopná ak prítomná nadpolovičná väčšina poslancov

6.4. Signácia


Prezident má právo odmietnuť podpísať schválený zákon pre nedostatky v jeho obsahu tzv. suspenzívne veto. So svojimi pripomienkami vráti schválený zákon na opätovné prerokovanie NR SR. Vrátený zákon sa prerokuje v druhom a treťom čítaní, pričom predmetom prerokovávania sú iba pripomienky prezidenta. NR SR potom môže, ale nemusí zohľadniť pripomienky prezidenta. Suspenzívne veto môže parlament odvrátiť novým hlasovaním a v takom prípade musí byť zákon vyhlásený, i keď ho prezident nemusí podpísať.


Nepise sa tam nic ze ked to prezident vrati musi to odhlasovat ustavna vacsina

Agamemnon

All code is crap.

42

wqwq

prezident je iba na paradu... ten nas je asi paradny ...

Johny Bravo

Quote from: wqwq on  11.03.2009, 22:36:12
prezident je iba na paradu... ten nas je asi paradny ...
aj tak ked mozeme mat normalneho prezidenta/ku tak preco by sme mali mat takeho?

wqwq

Ako Slovensko sme este nemali normalneho prezidenta... aj ked na Kovaca si velmi nepamatam...

Ing.Veduci

Quote from: wqwq on  11.03.2009, 23:02:42
Ako Slovensko sme este nemali normalneho prezidenta... aj ked na Kovaca si velmi nepamatam...

ani nebude mat :D
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

kOsTi

stale cakam na tu moznost ze "mfp"
:trestac:

Agamemnon

Quote from: Johny Bravo on  11.03.2009, 22:55:45
Quote from: wqwq on  11.03.2009, 22:36:12
prezident je iba na paradu... ten nas je asi paradny ...
aj tak ked mozeme mat normalneho prezidenta/ku tak preco by sme mali mat takeho?

jj, však to :)
All code is crap.

42


Johny Bravo

Quote from: Bc.Veduci on  11.03.2009, 23:03:21
Quote from: wqwq on  11.03.2009, 23:02:42
Ako Slovensko sme este nemali normalneho prezidenta... aj ked na Kovaca si velmi nepamatam...

ani nebude mat :D
no jo ked len stari ludia budu volit

Aniy

vote for gašparko :) ešte ďalšiemu taký mrte dôchodok budeme platiť? :P


t0Mi

To s tou krajsou bol vtip, ktory som vzapati vyvratil mojim osobnym nazorom... Ale cim viac postov tu citam, zda sa, ze kazdy to berie tak ze prezident je len na paradu, tak asi by to aj mohla byt pravda... Zly prezident je na paradu. Dobreho prezidenta sme este nemali, verim ze ten aj nieco dokaze.

Volit podla mna treba ist, je to znakom vyspelej spolocnosti, ak tak chceme ako stat posobit, raz sa mozno nejaky investor bude rozhodovat ci pojde alebo nepojde sem a takato vizitka je dolezita... Prezident musi totiz pokial viem dostat vacsinu hlasov aby bol zvoleny v prvom kole, a to je prave preto, aby VACSINA ludi nepicovala, ze koho to zase "zvolili"... Keby boli volby povinne pre kazdeho, picovala by len mensina ludi, ak teda berieme do uvahy ze by sa rozhodovalo medzi 2 kandidatmi alebo ze by viaceri kandidati zdielali podobne programy...

A ako som povedal... Hlavne treba zvolit zenu, zeny v politike maju podla mojho nazoru aspon chrbtovu kost...

Agamemnon

voľby povinné už boli a nebolo to najlepšie riešenie...

btw... sloboda je aj o možnosti rozhodnúť sa, že niečo neurobím... a o zodpovednosti potom za to rozhodnutie... :)
All code is crap.

42

t0Mi

Lenze povinne volby boli vtedy o inom...

JCube

ci volit ci nevolit je to jedno..nic nezmenis...aspon nie tu a nie teraz
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing. nemtom

brix will be shat

wqwq


JCube

volte slobodne! v krcme pivo! :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

cheMicka

ked toto je oficialny bilboard martinakovej tak ...  :ohmigod:

Ing. nemtom

je, nevidela si este vonku?
brix will be shat