• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Notebook - pomoc

Started by atrey, 11.02.2009, 06:57:35

« predchdzajce - alie »

atrey

Caute,
chcel by som sa spytat ci by mi niekto vedel pomoct ako restartnut bios. Mam totizto problem s notebookom, ked ho zapnem tak obrazovka ostane cierna. Preto chcem skusit toto. Vedel by mi niekto poradit?

kOsTi

no vybrat baterku to bude chciet lenze tie byvaju vacsinou na dost krkolomnych miestach kde sa len tak nedostanes... ked je este v zaruke tak radim hodit do servisu, ak nie tak si najdi manual na nete k typu booku a pozri kde je baterka... popripade v tych manualoch (su take manualy specialne pre technikov) najdes presne aj riesenia roznych problemov... na take booku ako IBM, HP myslim nebude problem najst nieco take... Acer, Asus a podobne na tom bude asi horsie :)
:trestac:

zeratul

Ked po starte ostane cierna obrazovka vyzera to skor na HW problem :j_sad:
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D

atrey

bol som to zaniest do servisu, je to v zaruke, tak dufam ze to bude este free... teda z mojej strany tam nie je ziadna chyba..

Smokie

Quote from: atrey on  11.02.2009, 19:33:02
bol som to zaniest do servisu, je to v zaruke, tak dufam ze to bude este free... teda z mojej strany tam nie je ziadna chyba..
To hovoria vsetci... :D
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

mrkvy

nj aj kamosovi sa pokazil fon a odniesol ho do opravy, zarucnej a mu povedali ze telefon bol utopeny, zaruka sa nevztahuje.. :) Bum a cvakaj.. Oni su hajzli...
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

Ing. nemtom

brix will be shat

JCube

sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

tomash

toto sa stalo aj mne, ked som daval miesto visty XP... odsral som bios, ale vyreklamoval som v pohode, len trebalo cca 6 tyzdnov cakat...

atrey

No mne povedali, ze ak je maticna na notase v prdeli, tak ze budem cakat aj dva tyzdne. Ja len dufam ze mi uznaju reklamaciu a nebudem nic platit. Lebo som jednu srobku odtial odkrutil, ked som chcel odsrobovat kryt. Len som si pomylil srobky. A tu srobku som stratil. byva tam nejaka paska alebo take nieco?

mrkvy

(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

ywetka

no moj compaq to tiez robil (vlastne doteraz robi) a problem je v tom tlacitku, co maju compaqy, vdaka ktoremu dostava comp stimul, ze je zavrety kryt... nuz a to tlacitko je nejako zadrbane, alebo sa zasekava, co ja viem, ked sa s nim trochu pobavka, tak opat obraz nabehne... by ma v zivote nenapadlo, ze v tom moze byt problem (a mozno ani nie je v tom, ale v niecom pod nim, kazdopadne mne to takto funguje, cize sa viac nestaram :Dbk
ale tiez kazdy vravel, ze nieco s doskou, tiez sme riesili ten bios, ale nebolo treba ;)....
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ywetka

Quote from: mrkvy on  11.02.2009, 20:16:02
nj aj kamosovi sa pokazil fon a odniesol ho do opravy, zarucnej a mu povedali ze telefon bol utopeny, zaruka sa nevztahuje.. :) Bum a cvakaj.. Oni su hajzli...

tak s telefonmi robia furt caviky, ale notasy vacsinou vyreklamuju v pohode... a vobec ich nezaujima, co si tam instaloval a ci si dal debilny OS a pod., pre nich je drahsie zistovat tieto veci a hladat zavadu, ako proste vymenit cely comp. teda aspon tak mi povedal kamos, co v takom servise robi :)
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

mrkvy

To vola na podvod.. ;) Co takto si odfajcit dosku par mesiacov pred koncom zaruky a mas new komp.. :P Inak ja som tak kupil od kamosa fon, SE D750i.. Ten prvy co kupil v akcii ku pausalu bol jeden z tych prvo vyrobenych a sa mu kazil, a ked ho mal treti krat v oprave, tak mu dali fugel novy fon, ktory predal mne za par supiek, samozrejme medzicasom uz vyrobca odstranil chyby vo vyrobe a skvalitnil svoj vyrobok.. :)
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

Smokie

Quote from: mrkvy on  12.02.2009, 00:57:35
To vola na podvod.. ;) Co takto si odfajcit dosku par mesiacov pred koncom zaruky a mas new komp.. :P Inak ja som tak kupil od kamosa fon, SE D750i.. Ten prvy co kupil v akcii ku pausalu bol jeden z tych prvo vyrobenych a sa mu kazil, a ked ho mal treti krat v oprave, tak mu dali fugel novy fon, ktory predal mne za par supiek, samozrejme medzicasom uz vyrobca odstranil chyby vo vyrobe a skvalitnil svoj vyrobok.. :)
Ale ako ju odfajcis tak aby na to neprisli? :) Lebo to co pise ywetka sa asi bude skor vztahovat len na chyby, ktore nie su na prvy pohlad HW charakteru. Ale technika nic nestoji vziat srubovak a pozriet sa dovnutra, ze preco henten ntb nechce ani za boha naskocit.
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

zeratul

Quote from: Smokie on  12.02.2009, 01:08:33
Quote from: mrkvy on  12.02.2009, 00:57:35
To vola na podvod.. ;) Co takto si odfajcit dosku par mesiacov pred koncom zaruky a mas new komp.. :P Inak ja som tak kupil od kamosa fon, SE D750i.. Ten prvy co kupil v akcii ku pausalu bol jeden z tych prvo vyrobenych a sa mu kazil, a ked ho mal treti krat v oprave, tak mu dali fugel novy fon, ktory predal mne za par supiek, samozrejme medzicasom uz vyrobca odstranil chyby vo vyrobe a skvalitnil svoj vyrobok.. :)
Ale ako ju odfajcis tak aby na to neprisli? :) Lebo to co pise ywetka sa asi bude skor vztahovat len na chyby, ktore nie su na prvy pohlad HW charakteru. Ale technika nic nestoji vziat srubovak a pozriet sa dovnutra, ze preco henten ntb nechce ani za boha naskocit.

Normalne zoberies noz a zacnes chodit po maticnej :D. Aspon u mna to pomohlo. Chcel som pridat druhy GB RAM modul a ked nesiel otvorit kryt podobrotky treba pouzit hrubu silu. Potom som sa asi pol hodku zabaval na maticnej ako tam napchat ten modul kedze konvencnymi metodami to neslo a ani silou, tak pri mojich pokusoch si to maticna dost odskakala  ;D az som zobral navod co bol pribaleny ku RAMke a tam hned na prvej strane pismom 72, odpojte zo siete a vyberte baterku (samozrejme ze baterka bola zasunuta :)), RAmku som potom dal v pohode akurat ze po tyzdni uz nesla grafika bn
Normalne som nabehol do servisu a asi po 3 tyzdnoch som dostal novy notas, asi tak 3x vykonnejsi ako som mal
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D

Smokie

Quote from: zeratul on  12.02.2009, 02:28:12
Quote from: Smokie on  12.02.2009, 01:08:33
Quote from: mrkvy on  12.02.2009, 00:57:35
To vola na podvod.. ;) Co takto si odfajcit dosku par mesiacov pred koncom zaruky a mas new komp.. :P Inak ja som tak kupil od kamosa fon, SE D750i.. Ten prvy co kupil v akcii ku pausalu bol jeden z tych prvo vyrobenych a sa mu kazil, a ked ho mal treti krat v oprave, tak mu dali fugel novy fon, ktory predal mne za par supiek, samozrejme medzicasom uz vyrobca odstranil chyby vo vyrobe a skvalitnil svoj vyrobok.. :)
Ale ako ju odfajcis tak aby na to neprisli? :) Lebo to co pise ywetka sa asi bude skor vztahovat len na chyby, ktore nie su na prvy pohlad HW charakteru. Ale technika nic nestoji vziat srubovak a pozriet sa dovnutra, ze preco henten ntb nechce ani za boha naskocit.

Normalne zoberies noz a zacnes chodit po maticnej :D. Aspon u mna to pomohlo. Chcel som pridat druhy GB RAM modul a ked nesiel otvorit kryt podobrotky treba pouzit hrubu silu. Potom som sa asi pol hodku zabaval na maticnej ako tam napchat ten modul kedze konvencnymi metodami to neslo a ani silou, tak pri mojich pokusoch si to maticna dost odskakala  ;D az som zobral navod co bol pribaleny ku RAMke a tam hned na prvej strane pismom 72, odpojte zo siete a vyberte baterku (samozrejme ze baterka bola zasunuta :)), RAmku som potom dal v pohode akurat ze po tyzdni uz nesla grafika bn
Normalne som nabehol do servisu a asi po 3 tyzdnoch som dostal novy notas, asi tak 3x vykonnejsi ako som mal
doriti....ja som mal rovnaky problem ked som do svojho ntb daval ramku, ale tak sikovny ako ty som nebol...:D sakra
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

zeratul

horsie je, ze na tomto notase co mi dali su setky sloty uz plne, a nemozem uz ziadnu cast otvorit, lebo pridem o zaruku ak:
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D