• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

na aku strednu ste chodili?

Started by Ing. nemtom, 11.10.2006, 03:44:24

« predchdzajce - alie »

les paul

mno hej ale matika je nieco ine ako nabozenstvo (resp. skor by som to nazval cirkev).....a matika sa ti zide okrem toho....:) naco ti je vediet ze dajaky Jozef mal troch synov a jednym z nich bol Israel.... ;)
Prosíme študentov, aby neodhadzovali špaky do pisoárov. Ťažko sa dofajčujú...

Pusta

Quote from: BCAA on  27.10.2006, 04:56:58
a do mna hustili matiku a nie som proti nej a bral by som keby do mna hustili aj nadalej (ale troska sofistikovanejsim sposobom)
no viees ale matematika je exaktna veda ... tam maju vsetci rovnkae presvedcenie ze 2+2 = 4  :lookaround:
ale nabozenstvo zasahuje do filozofickej roviny  :whacko: v ktorej sa nazory mozu odlisovat a tam to uz trosku prekaza ked sa ti snazia nanutit nazor ze 2+2 je (podla poveternostnyx podmienok) dakedy Boh , Syn alebo Duch sväty


Ing. nemtom

brix will be shat

DeeL

Quote from: Pusta on  27.10.2006, 18:33:14
no viees ale matematika je exaktna veda ... tam maju vsetci rovnkae presvedcenie ze 2+2 = 4  :lookaround:
ale nabozenstvo zasahuje do filozofickej roviny  :whacko: v ktorej sa nazory mozu odlisovat a tam to uz trosku prekaza ked sa ti snazia nanutit nazor ze 2+2 je (podla poveternostnyx podmienok) dakedy Boh , Syn alebo Duch sväty

no aj v matike mas vsak nadviazovat na uz nejake dopredu zname fakty - ako aj s tym 2+2=4 ... je to len preto tak, ze sa niekdy daaavno na tom ludia uzhodli a presne to definovali a zasa ine vety co platia v matematike tiez boli casto len nejake hypotezi, ktore sa az dlhsim overovanim a pouzivanim prejavili ako pravdive... tak podobne je to aj v nabozenstve - su veci, ktore sa casom uznali za pravdive a cielom ucenia je len sa o tom dozvediet a co uz s tym budes robit dalej, je len na danom cloveku...
rozdiel je mozno v tom, ze matematika je viac podobna fyzikalnej podstate nasho sveta... ale ved preco by som taktiez nemohol zacat si vytvarat svoju vlastnu matiku podla svojich pravidiel??? ... no ale stale bolo lahsie presvedcit primitivnejsich ludi na nejaku novu vieru, lebo to je dost vyssia uroven chapania oproti matike... a tak vysledkom je mnoho nabozenstiev a jedna matika a tak je pre ludi normalnejsie vzdorovat niecomu, co neni uplne vsade rovnake... to vzdorovanie je celkom prirodzena vlastnost ludi, ze ked ti niekto nieco vravi tak mas tendenciu to spravit presne naopak...

(uz toho bolo asi dost ... radsej pokracujem s ratanim fyziky) :sigh:

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

Pusta

Quote from: DeeL on  27.10.2006, 21:48:05

(uz toho bolo asi dost ... radsej pokracujem s ratanim fyziky) :sigh:

podla mna by si mal radsej prestat :emot-LMAO:  :emot-LMAO:  :emot-LMAO:


maTo

#30
mno ta mne sa ten tvoj prispevek s prebacenim ani citat nece bo vela pises...pisaj strucne a mudro...kaj pusta to vystihla...ja tiez zboznujam jak mi babca vraveli naj jej je zem lahka ze sa len pomodli synacku...dajak porobis...hej a chto panboch za mne pise sa uci a tak...to tak nemam rad...se pomodlim zeby si dobre napisal...napisem dobre ale ee ze babca pacerky zmoli ale ze ja sedim jak truba za knihami...ci ani neviem co som pisal uz i ja pisem velo ta sa mi nece citat :D

DeeL

no vidis ;) ... ja som tiez radsej dlhsie pisal ked som si predstavil, ze inac mam pred sebou zosit s prikladmi... ale tha dakedy sa aj na citanie najde cas :thumbsup:

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

les paul

Quote from: DeeL
... a tak vysledkom je mnoho nabozenstiev a jedna matika a tak je pre ludi normalnejsie vzdorovat niecomu, co neni uplne vsade rovnake... to vzdorovanie je celkom prirodzena vlastnost ludi, ze ked ti niekto nieco vravi tak mas tendenciu to spravit presne naopak...

moja rec  :metal:
Prosíme študentov, aby neodhadzovali špaky do pisoárov. Ťažko sa dofajčujú...

nighthunter

francuzske bilingvalne :P
L. Novomeskeho 4
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

connar

aka taste / ambient nujazz / vukow syndycate

JCube

psychiatricky institut srobarka  :whacko: :D neukamenujte ma :D  :ropebanana:
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

DEMON

8 rocny gympel Trebisovska 12
http://anime.quickbb.net/index.htm - nove forum o anime
http://www.gabrielknight4campaign.com/gb/guestbook.php - lebo nie len Willyho treba zachranit

joker


kOsTi

:trestac:

psicho

laza SOU a.k.a Gymnaziu Stefana Moysesa a.k.a ako zmaturovat na ciste jednotky 1 aj ked nic nevies a.k.a ako prezit 4 roky bez ucenia :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Ing. nemtom

a.k.a. same here okrem matury na same 1
brix will be shat

DeeL

ludia treba radsej daco robit a ne 1 zbierat ;D

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

Zuzka


Mamtrmixm

Ja som z Gymnazia (4-rocneho), ale po tych veciach co som tu popisal, radsej nepoviem z ktoreho aby ma nahodou niekto nespoznal  :pimp:
(\__/)
(O.o )
(> < ) aj bunny hra airsoft!

DEMON

#44
Quote from: Zuzka on  01.02.2007, 05:59:02fuuu, aj ty? :-))

hmm, tentorok si prvacka, takze ked som koncil, bola si asi quinta...
A, B, alebo C?
http://anime.quickbb.net/index.htm - nove forum o anime
http://www.gabrielknight4campaign.com/gb/guestbook.php - lebo nie len Willyho treba zachranit

DeeL

typol by som C ......

inac ja som (ako som uz skor asi pisal, len komu sa chce listovat) GTA ;)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

Zuzka

Quote from: DEMON on  01.02.2007, 06:11:32
Quote from: Zuzka on  01.02.2007, 05:59:02fuuu, aj ty? :-))

hmm, tentorok si prvacka, takze ked som koncil, bola si asi quinta...
A, B, alebo C?
becka :)



milanko

halooo nazdar cafte :D ja som tiez z 8 rocneho GT12 :) zdar brat a sestra :D
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!