• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

LCD alebo Plazma?

Started by Johny Bravo, 03.01.2010, 18:58:03

« predchdzajce - alie »

mishelka

#25
LCD!!!!! :D - nemvyžarujú škodlivé žiarenie ako plazmy, ale nevýhodou je, že keď chceš kvalitný, musíš zasoliť.. Počkala by som ešte pár rôčkov kým to zlacneje :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

radix

tolko skodlivych latok je v dnesnej dobre vyzarovanych na cloveka ze nejaka plazma sa da bez problemov zanedbat :) teda ak to neni nejaky mytus ;)

kOsTi

dufam ze nepouzivate mobilne telefony bo taky nador na mozgu neni sranda!
:trestac:

mishelka

ja nic zanedbavat nebudem, cim menej ziarenia tym lepsie, netreba si pridavat este viac ako uz je... mobil pouzivam ale na noc vypinam lebo ho mam pri hlave a este aj brindzi ked niekto omylom zavola...
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

wirer

Quote from: nighthunter on  04.01.2010, 18:20:37
wirer preco prave okey ?

to bol len príklad, Johny tuším spomínal OKAY že je najlacnejší....

Quote from: mishelka on  04.01.2010, 19:22:39
LCD!!!!! :D - nemvyžarujú škodlivé žiarenie ako plazmy, ale nevýhodou je, že keď chceš kvalitný, musíš zasoliť.. Počkala by som ešte pár rôčkov kým to zlacneje :)

ee, skôr by som išiel do LED, tá neobsahuje ortuť a ešte kadejaké iné "škodlivé" látky, navyše má o cca 30-40% menšiu spotrebu ako LCD alebo Plazma...LCD a Plazma sú na tom škodlivosťou podobne, ak sa nemýlim...

Johny Bravo

LEDky su velmi drahe zatial.. som bol pozriet tu telku v datarte ale neviem no, este pozrem aj v okay ci maju

wirer

LEDky sú o dosť drahšie, taký Samsung UE32B6000 cca 999 €, UE40B6000 asi 1300 €, B7000 asi 1600 €...na tie má málokto...ale nájdu sa aj takí, že prídu, kuknú, túto LED-ku beriem, zaplatia kartou a berú si hneď telku so sebou

mishelka

Quote from: wirer on  04.01.2010, 20:10:00
Quote from: nighthunter on  04.01.2010, 18:20:37
wirer preco prave okey ?

to bol len príklad, Johny tuším spomínal OKAY že je najlacnejší....

Quote from: mishelka on  04.01.2010, 19:22:39
LCD!!!!! :D - nemvyžarujú škodlivé žiarenie ako plazmy, ale nevýhodou je, že keď chceš kvalitný, musíš zasoliť.. Počkala by som ešte pár rôčkov kým to zlacneje :)

ee, skôr by som išiel do LED, tá neobsahuje ortuť a ešte kadejaké iné "škodlivé" látky, navyše má o cca 30-40% menšiu spotrebu ako LCD alebo Plazma...LCD a Plazma sú na tom škodlivosťou podobne, ak sa nemýlim...
jj viem ze LED je este lepsie, ale nie som si ista tou rovnakou skodlivostou.. ked hej no ta som sa zmylila :embarassed:
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

BCAA

Quote from: wirer on  04.01.2010, 23:42:53
LEDky sú o dosť drahšie, taký Samsung UE32B6000 cca 999 €, UE40B6000 asi 1300 €, B7000 asi 1600 €...na tie má málokto...ale nájdu sa aj takí, že prídu, kuknú, túto LED-ku beriem, zaplatia kartou a berú si hneď telku so sebou

ja by som povedal ze na tie ma vcelku dost ludi ,  ale ked si uvedomia co ti prinesie a odnesie   tak sa im to neoplati :)

Johny Bravo

btw a vela veci tam predate za den? :) myslim takych vacsich co stoja nad 1.000 eur :)

wirer

uff, kedy ako, niekedy je viac ľudí, čo si to môže aj dovoliť, niekedy je v predajni viac predavačov ako zákazníkov...

Johny Bravo

no dneska som bol pozriet na tu telku a ono je dobre ale v pro electre aj v nayi mi povedali ze nech radsej kupim plazmu + media box :|

mishelka

a povedali aj preco? ci chcu len zarobit resp. predat to co sa uz nepredava resp. kazdy to kupuje taze je to podla nich tym padom dobre?
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Johny Bravo

no len v electroworlde a v samsunge mi povedali nech kupim lcd... v samsunge mi povedal typek, ze kazdy chce predat plazmy lebo dostanu za to pekne bonusy od panasonicu :) teraz naozaj neviem co mam robit lol..

Johny Bravo

fuh no teraz mam dalsiu dilemu... je to jedno ci kupim telku co prehra mkv alebo media box ale aj tak nebudem mat 5.1.. lebo teraz mam dvd prehravac s reprakmi ale ono nema opticky vstup a telka/media box maju len opticky vystup alebo cinch stereo.. ako by ste to riesili? bolo by to dost blbe pozerat full hd filmy a pritom mat zvuk len v 2.0 lol

stricky

tiez som toto riesil... a ze repraky s ozacenim dolby surround uz sami dekoduju zvuk na 5.1 aj ked ma len stereo cinch napajanie do subaku

Johny Bravo

hm alebo prepojit tv s pocitacom (dvi->hdmi) a zvlast zvuk na repraky priamo.. ale je to blbe lebo musim pustat film inde kde je tv.. tj aj pause a vsetko mozne :)

Ing. nemtom

my sme neska kupili samsung ten cisto biely neviem presne aka znacka a nechce sa mi hladat :P
brix will be shat

Johny Bravo

Quote from: Bc. nemtom on  07.01.2010, 05:57:10
my sme neska kupili samsung ten cisto biely neviem presne aka znacka a nechce sa mi hladat :P
teraz si velmi pomohol :D

Ing. nemtom

brix will be shat

JCube

ja som bol pred vianocami v datarte...odniesol som si krasny samsung LCD...typek ma k nemu rovno doviedol ze full hd televizor jedine od samsungu...btw co viem od bratranca z londyna kde maju o rok novsi tovar tak tam su na tom najlepsie zase LG...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"



Johny Bravo

aha to je patkova seria.. vraj 6ka je ta ista (obrazovo) len vie viac (video cez usb, internet ..) ale to znamena aj, ze ide pomalsie

Havran

ta pozri ked to chces na pozeranie filmov tak plazma ma proste lepsi obraz, darmo raz
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.