• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Kniznicne Informacne Centrum - napady a pripomienky

Started by mishelka, 24.11.2009, 04:55:19

« predchdzajce - alie »

mishelka

Tie tasky kusok stvu aj mna, nemam napriklad problem zakazdym ukazat obsah tasky s notebookom pri vystupe z kniznice (ak je to taska s notebookom, nie ze nejaky cestovny ruksak), len aby som nemusela chodit po celej kniznici s notebookom pod pazuchou, plnymi rukami mysi, adaptera, kabla, sluchadiel, niekedy zosit + pero a stale sa bat ze mi ten stroj spadne na zem a mozem kupovat za drahe peniaze druhy... :(
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

KIC

Quote from: mishelka on  26.11.2009, 18:54:26
Tie tasky kusok stvu aj mna, nemam napriklad problem zakazdym ukazat obsah tasky s notebookom pri vystupe z kniznice (ak je to taska s notebookom, nie ze nejaky cestovny ruksak), len aby som nemusela chodit po celej kniznici s notebookom pod pazuchou, plnymi rukami mysi, adaptera, kabla, sluchadiel, niekedy zosit + pero a stale sa bat ze mi ten stroj spadne na zem a mozem kupovat za drahe peniaze druhy... :(


Z vasej strany to chapem, no z nasej nam ide o zabezpecenie kniznice (prosim nech sa nezacne diskusia na temu, ked nieco chcem ukradnut - ukradnem to aj tak). V starej kniznici to tak fungovalo stale. S tym, ze tam bolo potrebne nechat ISIC na informaciach, nasledne vam dali kluc s cislom skrinky. Po skonceni v studovni bolo potrebne kluc odovzdat a isic si vziat spat. Myslim, ze dnes je to rychlejsie. V ziadnej kniznici nie je povoleny vstup s taskami.

mishelka

Quote from: KIC on  26.11.2009, 19:16:36
Quote from: mishelka on  26.11.2009, 18:54:26
Tie tasky kusok stvu aj mna, nemam napriklad problem zakazdym ukazat obsah tasky s notebookom pri vystupe z kniznice (ak je to taska s notebookom, nie ze nejaky cestovny ruksak), len aby som nemusela chodit po celej kniznici s notebookom pod pazuchou, plnymi rukami mysi, adaptera, kabla, sluchadiel, niekedy zosit + pero a stale sa bat ze mi ten stroj spadne na zem a mozem kupovat za drahe peniaze druhy... :(


Z vasej strany to chapem, no z nasej nam ide o zabezpecenie kniznice (prosim nech sa nezacne diskusia na temu, ked nieco chcem ukradnut - ukradnem to aj tak). V starej kniznici to tak fungovalo stale. S tym, ze tam bolo potrebne nechat ISIC na informaciach, nasledne vam dali kluc s cislom skrinky. Po skonceni v studovni bolo potrebne kluc odovzdat a isic si vziat spat. Myslim, ze dnes je to rychlejsie. V ziadnej kniznici nie je povoleny vstup s taskami.
V starej kniznici boli tiez pocitace a miesta pre notebooky? Bola som tam len raz, ale nepamatam si nic take (ak sa myslim, tak sa ospravedlnujem). Myslim ze toto centrum nie je len kniznicne, ale aj z velkej casti informacne, ludia tu budu travit dni s notebookmi pomaly na kazdom poschodi a bude ich vela. Malo by sa im nejako vyjst v ustrety. Myslim, ze by pomohlo nejake zabezpecenie pri vstupe do casti, kde su knihy a pocitace kniznicneho centra, ostatne studovne by mohli byt volne pristupne. Chcelo by to vsak pristavbu a niekoho kto by to kontroloval pri vstupoch, pripadne nejaky terminal na isic, pre povolenie vstupu, ktory by sa ziskal pri vstupe na prizemi (co nie je jednoduche zabezpecit)...
Inak dnes som videla tri holky vstupujuce do vytahu s celou vybavou - taska na notebook, kabelka, vetrovka - cestujuce na prve poschodie.. Takze kontrola je asi slaba (viem, ze sa to vyriesi pri zavedeni vstupneho terminalu, ale pokladam za potrebne to tu spomenut).
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

LNC

mne sa ten beton LUBI! navrhujem to este ozdobit pracami ziakov z FUKE! (akoze fakulta umeni, muhehehe) a ked nie, tak fotkami prispejem aj ja! viem si predstavit fajnu sutaz fotograficku, kde sa bude hlasovat a vytazne fotky sa vytlacia na rozmer aspon 20x30 a pouziju sa ako obrazy.. co KIC na to?
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

radix

Quote from: mishelka on  26.11.2009, 20:47:34
V starej kniznici boli tiez pocitace a miesta pre notebooky? Bola som tam len raz, ale nepamatam si nic take (ak sa myslim, tak sa ospravedlnujem). Myslim ze toto centrum nie je len kniznicne, ale aj z velkej casti informacne, ludia tu budu travit dni s notebookmi pomaly na kazdom poschodi a bude ich vela. Malo by sa im nejako vyjst v ustrety. Myslim, ze by pomohlo nejake zabezpecenie pri vstupe do casti, kde su knihy a pocitace kniznicneho centra, ostatne studovne by mohli byt volne pristupne. Chcelo by to vsak pristavbu a niekoho kto by to kontroloval pri vstupoch, pripadne nejaky terminal na isic, pre povolenie vstupu, ktory by sa ziskal pri vstupe na prizemi (co nie je jednoduche zabezpecit)...
Inak dnes som videla tri holky vstupujuce do vytahu s celou vybavou - taska na notebook, kabelka, vetrovka - cestujuce na prve poschodie.. Takze kontrola je asi slaba (viem, ze sa to vyriesi pri zavedeni vstupneho terminalu, ale pokladam za potrebne to tu spomenut).

ved ked to nie je jednoduche zabezpecit, tak postacuje len otvorit tazku a ukazat ze tam neni kniha ;)

Quote from: LNC on  26.11.2009, 21:06:31
mne sa ten beton LUBI! navrhujem to este ozdobit pracami ziakov z FUKE! (akoze fakulta umeni, muhehehe) a ked nie, tak fotkami prispejem aj ja! viem si predstavit fajnu sutaz fotograficku, kde sa bude hlasovat a vytazne fotky sa vytlacia na rozmer aspon 20x30 a pouziju sa ako obrazy.. co KIC na to?

no umenie zas nie nejake abstraktne ale normal iba tie fotky to by mohlo byt :) ale zas s umiestnovanim obrazov na ten beton by mohol byt celkom problem ;)

KIC

Quote from: mishelka on  26.11.2009, 20:47:34
Quote from: KIC on  26.11.2009, 19:16:36
Quote from: mishelka on  26.11.2009, 18:54:26
V starej kniznici boli tiez pocitace a miesta pre notebooky? Bola som tam len raz, ale nepamatam si nic take (ak sa myslim, tak sa ospravedlnujem). ...Inak dnes som videla tri holky vstupujuce do vytahu s celou vybavou - taska na notebook, kabelka, vetrovka - cestujuce na prve poschodie.. Takze kontrola je asi slaba (viem, ze sa to vyriesi pri zavedeni vstupneho terminalu, ale pokladam za potrebne to tu spomenut).
V starej kniznici miesta pre "notebookarov" boli. Je mozne ze si tie holky videla nakolko sa to dnes neda uplne odkontrolovat. Snazili sme sa pre vas pootvarat co najviac vchodov aby ste so vzniknutymi stavebnymi upravami trpeli co najmenej. No po spusteni turniketov sa bude kontrolovat ostrejsie.  Zakaz nosenia tasiek bol stale. Puzivatelia kt. ste chodili do starej kniznice to viete, pri novych pouzivateloch je to o navyku a akceptovani.

Niekto tu spominal kontrolu tasiek, toto by sme fakt nechceli. Dana kontrola je "neprijemna" pre obe strany.

KIC

Quote from: eminkaa on  28.11.2009, 18:59:18
vcera som si na vlastnej kozi vyskusala, ze sa da otvorit skrinka inou kartou, akou bola zamknuta :)

Nie je mozne tvorit skrinku zamknutu inou ISIC kartou. Mohla si max otvorit skrinku ktoru sme zamkli my. Ale taka skrinka je prazdna.

Ak vies otvorit zamknute skrinky prosim povedz konzultacnej sluzbe nech ma kontakruje. Odmena pre teba je zarucena :P

KIC

Quote from: LNC on  28.11.2009, 19:03:42
OOOOOOOOOOOOO tak toto je neskutocne velky security vulnerability!!! :D
pome, pome KIC.. co za smejdy to tam su nainstalovane?

Presne tie iste ktore maju v Aqua city Poprad ci Aqua parku Tatralandia.

Tento system je bezpecnejsi ako klasicke kluce. No snad nemusim upozornovat, ze skrinka nie je trezor. Nikto Vam nezaruci, ze skrinku vykradnu a pod.

Ing. nemtom

ja by som chcel skor aby mi zarucili ze ju nevykradnu
brix will be shat

KIC

Quote from: Bc. nemtom on  29.11.2009, 20:08:39
ja by som chcel skor aby mi zarucili ze ju nevykradnu

Zarucit sa to neda, to snad nemusim vysvetlovat.

kOsTi

btw kedy cca maju byt dokoncene turnikety? lebo cakat stale 5min na vytah neni prave najprijemnejsie
:trestac:

KIC

Quote from: kOsTi on  30.11.2009, 15:22:15
btw kedy cca maju byt dokoncene turnikety? lebo cakat stale 5min na vytah neni prave najprijemnejsie

Pevne verim, ze sa s realizaciou zacne tento tyzden. Takze v priebehu dalsieho tyzdna by to mohlo byt funkcne.

popko

Prave sedim za kniznicnym pocitacom kedze som si svoj z nevysvetlitelnych dovodov zabudol doma. Programove vybavenie tychto pocitacov je pre mna nevyhovujuce a to z dvoch stran:

1. Chyba mi tu textovy editor ktory ma bohatsie moznosti vyberu encodingu pri ulozeni - konkretne potrebujem vytvorit subor v UTF-8 bez BOM, co v notepade bohuzial nejde (alebo to neviem?). Preto by sa zisiel iny editor, napriklad PSPad.
2. Ked som si stiahol PSPad, tak mi ho pocitac nedovoli nainstalovat - tomu rozumiem, security policy nepusti. Stiahol som si teda verziu ktora sa nemusi instalovat - zabalene ako cabinet. Pri rozbalovani mi vsak pre kazdy jeden subor zobrazil security hlasku ci som si isty ze subor nesposobi skodu a pytal sa, ci ho naozaj chcem ulozit. Moznost "aplikuj pre vsetky" samozrejme chybala. Skvely windows 7 navyse funguje tak dokonale, ze prvy klik na okienko urobilo iba focus a az druhy klik spravil stlacenie tlacidla - teda na potvrdenie jedneho suboru treba minimalne dva kliky :D Po 10tich suboroch som uz od zufalstva robil klikov nespocitatelne :D. Zip subory rozbaluje v pohode a bez hlasok.

Mam silny pocit, ze aj keby sa mi ho podarilo rozbalit, tak by som ho nespustil :D

Na kniznicnych pocitacoch by sa mne minimalne dnes zislo mat nainstalovany nejaky sofistikovanejsi textovy editor - napr UltraEdit alebo PSPad. Co vy na to?

Cadmus

Quote from: popko on  01.12.2009, 18:35:34
Prave sedim za kniznicnym pocitacom kedze som si svoj z nevysvetlitelnych dovodov zabudol doma. Programove vybavenie tychto pocitacov je pre mna nevyhovujuce a to z dvoch stran:

1. Chyba mi tu textovy editor ktory ma bohatsie moznosti vyberu encodingu pri ulozeni - konkretne potrebujem vytvorit subor v UTF-8 bez BOM, co v notepade bohuzial nejde (alebo to neviem?). Preto by sa zisiel iny editor, napriklad PSPad.
2. Ked som si stiahol PSPad, tak mi ho pocitac nedovoli nainstalovat - tomu rozumiem, security policy nepusti. Stiahol som si teda verziu ktora sa nemusi instalovat - zabalene ako cabinet. Pri rozbalovani mi vsak pre kazdy jeden subor zobrazil security hlasku ci som si isty ze subor nesposobi skodu a pytal sa, ci ho naozaj chcem ulozit. Moznost "aplikuj pre vsetky" samozrejme chybala. Skvely windows 7 navyse funguje tak dokonale, ze prvy klik na okienko urobilo iba focus a az druhy klik spravil stlacenie tlacidla - teda na potvrdenie jedneho suboru treba minimalne dva kliky :D Po 10tich suboroch som uz od zufalstva robil klikov nespocitatelne :D. Zip subory rozbaluje v pohode a bez hlasok.

Mam silny pocit, ze aj keby sa mi ho podarilo rozbalit, tak by som ho nespustil :D

Na kniznicnych pocitacoch by sa mne minimalne dnes zislo mat nainstalovany nejaky sofistikovanejsi textovy editor - napr UltraEdit alebo PSPad. Co vy na to?

a co tak nosit si svoje oblubene programy na kluci? dobre, tentokrat je to len textovy editor. ale za chvilu napise niekto, ze tam chce mat nieco na upravu videa, visual studio a co ja viem co este.

psicho

ano mat visual studio na kluci je dost velky problem....

no napokon si myslim ze tie pc-tam by nemali byt/nesu urcene na develop alebo na podobne uceli, skor na pozretie emailu a surfovanie. Zadania sa maju robit doma alebo na cviku a praca sa ma robit doma alebo na pracovisku a ne v dajakej kniznici alebo cotoje
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Smokie

Quote from: psicho on  01.12.2009, 21:23:03
ano mat visual studio na kluci je dost velky problem....

no napokon si myslim ze tie pc-tam by nemali byt/nesu urcene na develop alebo na podobne uceli, skor na pozretie emailu a surfovanie. Zadania sa maju robit doma alebo na cviku a praca sa ma robit doma alebo na pracovisku a ne v dajakej kniznici alebo cotoje
Quote from: psicho on  01.12.2009, 21:23:03
ano mat visual studio na kluci je dost velky problem....

no napokon si myslim ze tie pc-tam by nemali byt/nesu urcene na develop alebo na podobne uceli, skor na pozretie emailu a surfovanie. Zadania sa maju robit doma alebo na cviku a praca sa ma robit doma alebo na pracovisku a ne v dajakej kniznici alebo cotoje
nie, nepochopili sme sa :) ja som sa pytal ci je taky problem tam mat nainstalovane taketo programy, na tych pocitacoch...:) ci je problem nainstalovat na kazdy stoj visual studio expres a ine programy, resp. ich free alternativy, ktore studenti napriec celou skolou mozu potrebovat...
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

joker

Ono na kazdy PC by som nedaval.... ale mat nejakych 5-10 PC z tych 140, ci kolko ich tam ma byt, ktore by mali viacere IDE pre develop (Netbeans, Visual), tak by podla mne nebolo na skodu... :-)

mishelka

Na žiadosť KIC mažem odveci posty... Ešte raz upozorňujem, nekomentujte prosím každú hovadinu a zdržte sa komentárov typu ":D" a SPAM.. Nech to tu má nejakú informačnú hodnotu...
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

mishelka

Btw tie steny strasne pustaju bielu farbu, neda sa s tym nieco spravit? Minule som sedela na prvom poschodi a cele kolena som mala biele (na ciernych rifliach to vyzeralo super, ani to neslo dolu)... A dnes mal joker ciernu bundu s bielymi flakmi :D
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

t0Mi

Quote from: mishelka on  03.12.2009, 16:37:29
Btw tie steny strasne pustaju bielu farbu, neda sa s tym nieco spravit? Minule som sedela na prvom poschodi a cele kolena som mala biele (na ciernych rifliach to vyzeralo super, ani to neslo dolu)... A dnes mal joker ciernu bundu s bielymi flakmi :D
JJ, kebyze sa to tam normalne omietne a vymaluje, brutaal pekne by to vyzeralo.. Teraz je to tiez pekne, ale zaroven cudne a chladne :)

freshmakerik

napríklad teraz mi vadí slnko.. lebo sedím tak v rohu (tuším na 4. poschodí) a slnko mi svieti priamo do monitoru...
samozrejme že si idem presadnúť.. ale čo v prípade že nebude kde ? ( + krátky kábel k nabíjačke)
aj počítač je len človek..

Havran

Quote from: mishelka on  03.12.2009, 16:37:29
Btw tie steny strasne pustaju bielu farbu, neda sa s tym nieco spravit? Minule som sedela na prvom poschodi a cele kolena som mala biele (na ciernych rifliach to vyzeralo super, ani to neslo dolu)... A dnes mal joker ciernu bundu s bielymi flakmi :D

nechapem celkom jak mas od sedenia biele kolena ???
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

mishelka

Quote from: Havran on  03.12.2009, 23:18:45
Quote from: mishelka on  03.12.2009, 16:37:29
Btw tie steny strasne pustaju bielu farbu, neda sa s tym nieco spravit? Minule som sedela na prvom poschodi a cele kolena som mala biele (na ciernych rifliach to vyzeralo super, ani to neslo dolu)... A dnes mal joker ciernu bundu s bielymi flakmi :D

nechapem celkom jak mas od sedenia biele kolena ???
pod stolom je stena.......
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

ppt

Quote from: KIC on  25.11.2009, 00:40:48
K blokovaniu netu, na zaciatku bolo vsetko povolene. Mali sme nenormalny trafic. Dostali sme prikaz blokovat. V najblizsich dnoch odblokujeme (kedze chceme aby ste boli spokojni uzivatelia) siet a uvidime aka bude odozva. No neslubujem ze sa znova blokovat nebude. Sme na technickej skole a studenti zneuzivaju co sa da :)
Ono uz ked blokovat porty, tak nejak rozumne. Niektore by mohli byt imho kludne povolene. Taky ICQ port na velkz traffic nema urcite vplyv. No najviac by som privital napr port 22. Ono v podstate keby som chcel spravit velky traffic, tak to mozem kludne aj cez 80. Takze... :)

James144

Quote from: t0Mi on  03.12.2009, 17:01:46
Quote from: mishelka on  03.12.2009, 16:37:29
Btw tie steny strasne pustaju bielu farbu, neda sa s tym nieco spravit? Minule som sedela na prvom poschodi a cele kolena som mala biele (na ciernych rifliach to vyzeralo super, ani to neslo dolu)... A dnes mal joker ciernu bundu s bielymi flakmi :D
JJ, kebyze sa to tam normalne omietne a vymaluje, brutaal pekne by to vyzeralo.. Teraz je to tiez pekne, ale zaroven cudne a chladne :)

Sa skús oprieť o omietku napríklad v PK6 to je iné cafe ten betón by trebalo len trošku pozametať a poumývať zrejme sa z tým dodávateľ veľmi nesral. Doma máme tiež jednú stenu betónovú(pohľadovú) a nič nešpiní :)