• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Elektrina v byte ANEB sice to studujem ale som z toho .....

Started by t0Mi, 11.12.2008, 04:09:58

« predchdzajce - alie »

t0Mi

Toto je seriozna ziadost o pomoc... Mam v dost dezolatnom stave zapojenie v byte.. Myslim elektrinu... V obyvacke mi nejde ani jedna zasuvka a dnes rano rachol aj vypinac a nefunguje tam uz ani svetlo... V kuchyni ked zapnem varic na kavu a mikrovlnku, vyhodim poistky... Rovnako pracka v kupelni a lubovolny spotrebic v kuchyni... No a okrem toho planujem v najblizsich mesiacoch novy sporak a chcem elektricku ruru...

Kto vie aka firma vie za slusny peniaz toto spravit ? Mam na mysli vymenit cokoladky, zasuvky, konce kablov kde treba, atd... Aby vsetko fachalo ako ma. Ja som sice na skole kde by som to mal vediet, ale som skor softwareovo zamerany... Vopred dik za odporucania a prosim len realne studentske moznosti, ktore ma nezrujnuju. Dak.

radix

cokoladky sa menia tak na konoch kablov niekde pri lampe to s tym co pises vobec nic nema...konce kablov menit????asi tazko... to treba bud rovno natahat novu kabelaz alebo nanovo zokruhovat.. problem bude asi alebo skor urcite v rozvodnej skrini :P

t0Mi

Problem je v tom, ze je to nelogicky potahane a zafacovane systemom - vypadol jeden okruh, natiahli sa zasuvky predlzovackou z druhej miestnosti... Ked sa opravia vsetky prvky, nema preco to nejst... A konce kablov som myslel tak, ze napr. kebyze mas kabel na konci dojebany (nezapojitelny), vyseka sa do steny, tam kde je este kabel ok sa napoji dobry atd...

ApokalypS

cokoladky a zasuvky ti viem vymenit kazdy.. aj ja..a nezruinuje ta to.. :D
ale obavam sa, ze ti to nepomoze.. problem bude, ako pise radix, niekde inde..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

JCube

skorej treba kuknut ku isticom jak su natahane fazy a ci nejde vsetko na jednu fazu
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

hrmill

nalepsie je natahat to nanovo a dat aj nove istenie a tak ale to by ta stalo dost vela :D a to neratam robotu ja ma za takuto robotu od 100 do 150 na hod v cistom a to nieje na fakturu. Takez to si pekne zacvakas   ah: a ako pises chces tam mat ele. sporak a ten je skoro stale na 3 fazy takze v prvom rade by som kukol ci mas taky privod do bytu
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

radix

suhlasim s hrmillom je to sice makacka :) ale tak ...cena je ...

hrmill

zabudom som da sa to spravit za den dva ak mas vsetky potrebne veci  :thumbsup:
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

t0Mi

No dobre ale zasa sekat vsade steny a tahat kable do celeho bytu, tak to snad netreba... Proste... Tu su vsade zhorene zasuvky a tak... A ano 3f nemam, prave preto som spominal ten sporak...

puq

Quote from: t0Mi on  11.12.2008, 04:09:58
Toto je seriozna ziadost o pomoc... Mam v dost dezolatnom stave zapojenie v byte.. Myslim elektrinu... V obyvacke mi nejde ani jedna zasuvka a dnes rano rachol aj vypinac a nefunguje tam uz ani svetlo... V kuchyni ked zapnem varic na kavu a mikrovlnku, vyhodim poistky... Rovnako pracka v kupelni a lubovolny spotrebic v kuchyni... No a okrem toho planujem v najblizsich mesiacoch novy sporak a chcem elektricku ruru...

Kto vie aka firma vie za slusny peniaz toto spravit ? Mam na mysli vymenit cokoladky, zasuvky, konce kablov kde treba, atd... Aby vsetko fachalo ako ma. Ja som sice na skole kde by som to mal vediet, ale som skor softwareovo zamerany... Vopred dik za odporucania a prosim len realne studentske moznosti, ktore ma nezrujnuju. Dak.

co sa tyka toto co ti vyskoci istic tam budes mat asi problem ze mas to zapojene na jeden istic a ten je malo amperovy...preto ti to vyhodi...ale inac celkovo to mas na rit...jedine sa ti oplati zaplatit niekoho co ti to zrobi za lacnejsie na fusku :) kebyze si nebol z KE poslem ti tam oca :D

t0Mi

No ved prave... Lenze to musi prijst potom aj niekto kto to odklepne, ze je to ok, aby som nemal problemy potom, uz som mal kontakt na jedneho typka co vedel spravit aj zohnat toho na odklepnutie, ale stratil som cislo...

Ale inak to treba vidiet... You've got to see it to believe it..

LNC

http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

puq

Quote from: t0Mi on  11.12.2008, 13:36:31
No ved prave... Lenze to musi prijst potom aj niekto kto to odklepne, ze je to ok, aby som nemal problemy potom, uz som mal kontakt na jedneho typka co vedel spravit aj zohnat toho na odklepnutie, ale stratil som cislo...

Ale inak to treba vidiet... You've got to see it to believe it..

sak najlepsie je mat 2 in 1 :) co ti to spravi aj odklepne ;)

t0Mi


hrmill

pochybujem ze revizor co by mu to mal odklepnut mu to bude aj robit to by si ho musel poznat osobne lebo tam sa uz trusku ine prachy tocia za jednu posranu peciatku

btw: asi ho tu nenejdes bo na 24 paragraf potrebujes roky praxe a potom este musis s nejakym kktom chodit 2 alebo 3 roky az potom to mozes samostatne vykonavat (revizora)
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

t0Mi

Ja hladam typka co to vie opravit a opravuje take a ma znameho revizora ktory mu to odklepava... Jedneho takeho som dokonca poznal, problem je ze som stratil cislo.

Pusta

mno elektrika je jeden velky problem ...viem o tom svoje  :D
my doma tiez nemozeme pustit mikrovlnku+varnu kanvicu + vysavac + fen naraz ..mozme len jedno z tych veci :D
a a a teraz nam tiez vypadla zasuvka.... aaale to sa da lahko opravit pretoze my mame stare hlinikove droty co ked starnu tak "tecu" treba len dotiahnut srubky ...lebo inac to skratuje .....nastastie mam priatela ktory take robit vie a v sobotu mi ide opravit zasuvku v kuchyni  :D  :D  :D

p.s. a k tym veciam ze nemozeme viac naraz ze vraj je to preto ze mame este stary druh istica na zatazenie "xyz" a ze nove istice su uz na zatazenie "xyz + i"


supersayan

hmmmm mozno Dudáš by ti to asi vedel "odklepnut"  :emot-LMAO:
the best smiles:  :emot-dance:  :emot-drool:  :emot-LMAO: :bananadance: :ropebanana:

cheMicka

o tych hlinikovych drotoch na elektriku vs. medenych drotoch sme mali pol prednasky na nauke z materialov :D

Quote from: Pusta on  11.12.2008, 21:36:39
a v sobotu mi ide opravit zasuvku v kuchyni  :D  :D  :D

takze instalater pusta heeej?  ;) :D :D

Pusta

Quote from: cheMicka on  12.12.2008, 01:02:57
o tych hlinikovych drotoch na elektriku vs. medenych drotoch sme mali pol prednasky na nauke z materialov :D

Quote from: Pusta on  11.12.2008, 21:36:39
a v sobotu mi ide opravit zasuvku v kuchyni  :D  :D  :D

takze instalater pusta heeej?  ;) :D :D
noo skor elektrikar :D


t0Mi

Mnoo menit droty neplanujem, to by vyslo predpokladam nieco okolo 20000 a to je moc... Aby som to zhrnul / problem je ze nemam ani jednu funkcnu zasuvku v obyvacke, ze polovica zasuviek v byte nefunguje, ze v kuchyni je nejake prepatie (ked zapojim napr. gitarove kombo, tak vsetkym to dava poriadne davky kto sa ho dotkne... nepytajte sa preco zapajam take veci v kuchyni...) a ze proste poznam ludi co maju taky typ bytu a nemaju problem aj 5 veci v hociktorej izbe zapojit a nic... Piste ci poznate niekoho kto to vie realne spravit a dat niekomu odklepnut, ak nie tak mi to nepomoze, rady su nad zlato ale v mojom pripade potrebujem cloveka nie reci...

Pusta

a ked ti hovorim ze ti vyhadzuje viac zapojenych veci lebo mas stary istic dizajnovany pre rok 1960 a nie 2009  a a a ked ti hovorim ze na to aby ti dakto opravil zasuvku nepotrebujes nic odklepnut tak to si tiez prehliadol ze?



hrmill

ee ak prerabas ele v byte pre svoju potrebu a nepotrebujes dotiehnut novu pripojku do bytu tak to nepotrebujes odklepnut alebo skolaudovat len ty tam chces mat aj sporak na ele. a ako som uz pisal ten ide na 3F tak radsej kup plynak a mas po probleme
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

t0Mi

Ja som velmi pohodlny clovek na to aby som piekol na plynovom  bk