• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre Å¡tudentov Technickej Univerzity v KoÅ¡iciach.
 

žiaruvzdorné materiály

Started by JiLLiAn, 28.03.2008, 00:47:44

« predchádzajúce - ïal¹ie »

JiLLiAn

su niekde na nete tie priklady co sme v skole pocitali? neviete niekto? Lebo sa mi vidi, ze stary vravel, ze to tam niekde je, ale neviem to najst  bk vdaka

Pusta

juj obavam sa JiLL. ze nic take tam neni... max. tak pripravy na laboratorne cvicenia....

p.s. vy idete pisat zapoctovku?? ...my sme mali vcera a boli tam aj take priklady ktore sme na hodine nepocitali ...ale vzorec bol spomenuty iba na prednaskach :D dobre nie? konkretne. vypocitat vel. sily v priecnom tlaku a este neco na tah
bv


JiLLiAn

cooo??? to nemyslis vazne....ani na jednej prednaske som nebola lebo akurat mam fyziku....ach jaj dufa, ze aspon opisovat sa dalo ...moja jedina zachrana :D

Pusta

aj opisovat aj sa nahlas dohadovat aj ucitel pomohol ....ale neviem akeho mate vy...my takeho v okuliaroch co nosi koselu "Bushman" a kazdy den vyzera jak keby sa prave vratil zo safari  :h_laugh:...ale inac velmi mily

ale konkretne iba 2 vzorce k tomu boli potrebne 1) sigma=Fmax/S
alebo 2) sigma= 2*F/pí*d*h ........je je vypocet dajakej medze pevnosti v tlaku a druhe v tahu (alebo naopak)

a a a z prednasok bolo aj dost teorie...dokonca este aj z tej poslednej...


JiLLiAn

dik pusta :) uz to mam za sebou...dufam, ze uspesne... nas neuci BUSHMAN :D:D aspon som si nevsimla.... my mame takeho stareho mileho so sarisskym prizvukom...taky sympatak :)

JiLLiAn

Pusta nevies ci je zo ZM aj ustna skuska? A ako to cele prebieha

Pusta

mno thak ja idem zajtra ... a co som pocula thak je iba ustna vyberies si 2 otazky a odpovedas  bv....udajne by to mala byt lahka skuska  :thumbsup:


JiLLiAn


Pusta

mno thak urcite je priprava....ale je to tak ze to potom musis povedat vlastnymi slovami  :thumbsup: ... a ze aj dajake otazky sa pytaju (hlavne Sucik)


JiLLiAn


Pusta

ved ty si nahlasena az na stredu  :h_shocked:


Pusta

a btw. nevie dakto kde je ta miestnost 308 ? ci to v hlavnej budove alebo u nich na katedre  :emot-rolleyes:


JiLLiAn

som sa prihlasila na 10.- teho :D lebo viac ludi = vacsia sanca uspechu
308 je myslim v hlavnej na 3. poschodi

Pusta

tsss coby som ja za to dala keby nas bolo iba 5-6  :D .... ja mam teoriu mat to cim skor za sebou...takto tam moze stracat nervy aj do rana  :nervous:


JiLLiAn

ale no ved 15 nieje az tak vela :D :D mozes ist ako prva... Ucis sa na to vobec? Ja som sa rozhodla, ze sa nebudem. Kamos mi akurat pisal, ze v pohode sa da opisovat, tak sa spolieham na to. Bud vyjde alebo ne. Dufam, ze vyjde :D Inak som mala ist zajtra na fyziku, ale ma pochytila nejak panika :(

Pusta

#15
mno ved toto som bola prekvapena ze povodne mali byt ZM na stredu a na zajtra Fyzika...tak co sa deje? ake strachy? chodila si mu na prednasky??

a aj 15 je dost a ako prva nepojdem lebo na to nemam gule  :D
a ano pripravujem sa ako tak...ja niesom majster v opisovani taze nemozem sa na to spoliehat  bk


JiLLiAn

hej bola som na vsetkych prednaskach, ale aj tak je toho vela a ja si take mnozstvo nedokazem zapamatat :j_sad:
dufam, ze to zajtra nejako zmakneme, ako toho sa nebojim  8), ale nechcem zarieknut....
idem sa ucit radsej fyzu, bo zasa vidim, ze len na nete som a to neni dobre znamenie :j_grin:
Presla som si cele prednasky, kazdu jednu temu som rozpitvala, ale ako sa tak k tomu vraciam, tak zistujem ze mam oknaa :'(

Pusta

ono ide o to ze ked tomu budes aj rozumiet tak ne potrebujes vediet naspamet ..neukc sa kazdu blbost len zakladne principy  :h_wink: .... ja som napriklad na skuske z fyziky nevedela skoro ani slovo k teorii ako poucky a blbosti.... nastastie som si vytiahla 3 otazky kde bolo treba iba odvodit  :emot-LMAO:.... ale zato spoluziacka si vytiahla 3 skoro cisto teoreticke otazky  bk ...vsetko je iba o stasti....dufajme ze tentokrat bude stat pri tebe  :thumbsup:
a bez sa uz ucit..lebo Forum je strasny zabijak casu ked sa clovek ma ucit  :D .... ja mam to nestastie ze materialy na ucenie mam v PC taze sa tomu nevyhnem....zachran sa kym mozes  :puf:


JiLLiAn

Taak mam to :D dal mi E :D DIk Pusta, dobre temy si mi poradila. Ani to zo mnou nejako nerozpytvaval pre istotu :D

Pusta

mnoo thak to gratulujeeeem....som ti vravela ze tie temy co si si vybrala by ho velmi zaujali  :h_smiley:
a dlho ta tam dusil? alebo uz chcel skoncit skoro?  :ahaha:


JiLLiAn

Quote from: Pusta on  10.06.2008, 21:07:31
mnoo thak to gratulujeeeem....som ti vravela ze tie temy co si si vybrala by ho velmi zaujali  :h_smiley:
a dlho ta tam dusil? alebo uz chcel skoncit skoro?  :ahaha:


praveze rychlo to slo vsetko :D asi som bola najrychlejsia zo vsetkych :)

A vt chlapi prestante!!! dnes som mala narocny den :D za normalnych okolnosti sa mi to nestava! :D