• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Logicke Systemy - Zadania

Started by LONEr, 06.11.2008, 02:36:04

« predchdzajce - alie »

danielmi

abstraktnu syntezu,graf,kodovanie,mapy,bud.fcie,sxemu
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

ApokalypS

kdesi to tu bolo spominane.. aaa nasiel som to..
Quote from: ppt on  27.01.2009, 17:43:34
Tabulku, karnafove mapy, UDNF,UKNF,SDNF,SKNF,IDNF,IKNF, Q-Mclusky, MPI, Sheffer, Pierce, schema bud pomocou NOR alebo NAND. Snad som na nic nezabudol.
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Frodooo

mozete ma niekto nasmerovat na spravnu cestu: som trocha dopleteny bo pozeram akurat zadanie slo-plnenie_zasonika.doc a neviem ako dospel dotycny ku kodovanej mape prechodov a vystupov kedze nikde tam nie je tambulka poctu poziadaviek na susednost s vazenymi suctami tak ako je to rozoberane v animacii na syntlogu...tomu ako sme dospeli k mape kodovania vstupnych a vnutornych stavov rozumiem to sa da vycitat z pravdivostnej tabulky...ale tie prechody a vystupy bn ...ach jaj to su cvika so subom radsej by som robil druhe zadanie a nie teraz 3 dni pred skuskou sa to ucit

JCube

ked v tom zadani nie je povedane ze to musis zakodovat optimalne tak si zvolis kodovanie ako uznas za vhodne
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Frodooo

cize je absolutne jedno ako si zvolim v tej karnafovej mape 1 a 0? spravne chapem

JCube

no spravis si kodovanu tabulku vnutornych stavov a vstupov a z toho tu mapu...a je na tebe ako si to zvolis
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

zuzanka

Quote from: ApokalypS on  01.02.2009, 19:01:56
kdesi to tu bolo spominane.. aaa nasiel som to..
Quote from: ppt on  27.01.2009, 17:43:34
Tabulku, karnafove mapy, UDNF,UKNF,SDNF,SKNF,IDNF,IKNF, Q-Mclusky, MPI, Sheffer, Pierce, schema bud pomocou NOR alebo NAND. Snad som na nic nezabudol.

si si to asi poplietol s 1. prikladom
Byt mŕtvy, nebyť.....je sladké preto, že je to omnoho viac než spánok, je to mier, upokojenie, koniec bolesti a trampôt; ale túto vrcholnú slasť, akú možno ľudskému tvorovi dopriať, mŕtva bytosť už neprežíva, necíti.

ApokalypS

aha, ups.. tak sme si aspon zopakovali co treba k jednemu aj druhemu prikladu..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Mikebiker

Cawte, nemate dakto zoznam vsetkych moznych prikladov na LS na skusku? teda myslim ten 2. priklad.. dikes

johnyo13

tento topic, str. 45
1. Synteza reverzibilneho kruhoveho pocitadla s periodou 4 pomocou JK a NAND
2. Zasobnik, RS, NOR
3. Sumator pre 2 binarne cisla cez NAND
4. Zasobnik na suciastky, kapacita zasobnika 3, ma to pocitat v binarnom kode pocet suciastok a pri naplneni generovat signal na vyprazdnenie zasobnika. JK a NAND.
5. Uloha dana tabulka prechodov a vystupov a urobit optimalne kodovanie
6. Zamok na postupnost X2, X1, X3
7. MEDA - tam trebalo imparator ci co za frasa, bola dana tabulka a v nej ake stavy maju nastat a ake je vystupne kodovanie.

+ priklad na komparator a ten priklad co som mal aj ja...nejaky stroj s tlacitlom a velinom..... nikto zatial nic nove nehlasil  bn
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

sri

treba k 1. ulohe vediet aj skupinovu minimalizaciu QM algoritmom a faktorizaciu?
EDIT: predpokladam, ze tu skupinovu ani nie, kedze dostaneme len 1 fciu  :lookaround:

zuzanka

Quote from: sri on  02.02.2009, 03:51:00
treba k 1. ulohe vediet aj skupinovu minimalizaciu QM algoritmom a faktorizaciu?
EDIT: predpokladam, ze tu skupinovu ani nie, kedze dostaneme len 1 fciu  :lookaround:

skupinovu isto nie, nemas ju z coho robit(dostanes len jednu fciu, aspon zatial to tak bolo), a faktorizaciu? woč tady gou? vravel ze si to nemame nijako komplikovat, aby sme tam nepisali 8 hodin ten jeden priklad...ja som nerobila a mala som full za prvy pri bacovi....
Byt mŕtvy, nebyť.....je sladké preto, že je to omnoho viac než spánok, je to mier, upokojenie, koniec bolesti a trampôt; ale túto vrcholnú slasť, akú možno ľudskému tvorovi dopriať, mŕtva bytosť už neprežíva, necíti.

Frodooo

co som zatial cital faktorizaciu urcite nebolo treba

Frodooo

prvy prikladik je brnkacka to by som aj so zatvorenymi ocami urobil...strach mam ovsem z druheho...zavidim ticho vsetkym ktori boli prinuteni sa na to pozriet pri 2.zadani

johnyo13

ked pochopis princip, tak aj druhy priklad je brnkacka...vzdy robis to iste!
problemom moze byt, ze si nevies urcit ake stavy mozu nastat a pri akych vstupoch, lenze na to sluzia priklady na ftp!
potom uz len pokracujes podla urcitych krokov, dobre je to napr. v tom kruhove pocitaldo.jpg, kedze sa tam nerobi nic naviac co na skuske netreba..
ak si vytiahnes optimalne kodovanie, pojdes si vymenit priklad a hotovo  ;)
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

Mikebiker

ako si pojdem vymenit priklad? Baca mi da iny ked sa mi tamten nebude pacit? :D:D

Mikebiker

4. Zasobnik na suciastky, kapacita zasobnika 3, ma to pocitat v binarnom kode pocet suciastok a pri naplneni generovat signal na vyprazdnenie zasobnika. JK a NAND.
<< nemate dakto toto spracovane? pls dajte link, abo mail na mikebiker@gmail.com :D diik

zuzanka

on vam rozda priklady, potom sa spyta kto chce vymenit, a tak bude chciet vymenit asi kazdy, tak sa prejde pomedzi vas a povytahujete si ine priklady, resp. pomedzi ten bordel si pomenite aj medzi sebou....ja som si vymenila raz u bacu a raz este s kolegom co sedel predomnou....a nelutujem , full za druhy :D:D:D
Byt mŕtvy, nebyť.....je sladké preto, že je to omnoho viac než spánok, je to mier, upokojenie, koniec bolesti a trampôt; ale túto vrcholnú slasť, akú možno ľudskému tvorovi dopriať, mŕtva bytosť už neprežíva, necíti.

Frodooo

Quote from: johnyo13 on  02.02.2009, 15:22:45
ked pochopis princip, tak aj druhy priklad je brnkacka...vzdy robis to iste!
problemom moze byt, ze si nevies urcit ake stavy mozu nastat a pri akych vstupoch, lenze na to sluzia priklady na ftp!
potom uz len pokracujes podla urcitych krokov, dobre je to napr. v tom kruhove pocitaldo.jpg, kedze sa tam nerobi nic naviac co na skuske netreba..
ak si vytiahnes optimalne kodovanie, pojdes si vymenit priklad a hotovo  ;)

ci pana sak to kruhove jpgecko je jak tutorial si mohol skorej povedat johnyo :D...uz asi nestihnem setko pokukat + teoriu ale aspon viem ze sa da aj ten druhy typ...no nic 13teho to isti

JCube

ako postup v druhom je ten isty...tak ako vravel johnyo13 treba len urcit vnutorne stavy...a s tym vam vie pomoct baca aj na skuske
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Mikebiker

Pocujte a ako sa robi optimalne kodovanie ak je zadana tabulka prechodov a vystupov (spolu) ?

johnyo13

netreba ti, ak dostanes optimalne, vymenis priklad na skuske...(napr. u nas ani nepovedal ze mozeme menit, ale jeden sa zdvihol,  siel ku nemu, ze chce iny priklad, tak mu vymenil, a tiez sa opytal ci este niekto...ale myslim ze sa uz nik nenasiel)
ale ked to chces vediet, link na syntlog tu uz par krat bol, look backward :)
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

Mikebiker

tha to som uz cumel aj viem ked mam dve tabulky ako tak zakodovat, ale ked je iba ta jedna ta nevem ze jak to tam.. ale tha oki kaslem na to ked tha si vymenim no..

badi

dufam ze nam povoli stredu vymenit si priklady :-) len aby som nevymenil za este vacsiu hovadinu :-(
Som rýchly ako Intel, lebo iba hádam, ale jedinečný ako AMD, keďže to viem aj zdôvodniť.

BossZ

Quote from: badi on  03.02.2009, 03:19:59
dufam ze nam povoli stredu vymenit si priklady :-) len aby som nevymenil za este vacsiu hovadinu :-(

u nas bol jeden ktory si isiel vymenit, nakoniec radsej ostal pri povodnom zadani
<iframe style="width:300px;height:600px;padding:0;margin: -300px 0px 0px 0px;border:0;" marginwidth="0" marginheight="0" hspace="0" vspace="0" frameborder="0" scrolling="no" src="http://www.androidroka.sk/wp-content/themes/androidRoku/iframe.php?invite=52633e266001a22a5eb0166ee736bc68"></iframe>