• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Logicke Systemy - Zadania

Started by LONEr, 06.11.2008, 02:36:04

« predchdzajce - alie »

danielmi

tak to uz si potom tahak nespravim....
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

Dudusa

a Baca este vravel ze netreba robit optimalne kodovanie, lebo by sme boli do zajtra, ze mu staci len povedat ako by ste to urobili.. asi mal dobru naladu no..
Setrite vodu, pite pivo!

kOsTi

hm no som mal ist asi teraz a nie na prvy termin :D ale nevadi, ja som spokojny xD
:trestac:

zuzanka

a suba mal nejaku blbu naladu, co viem, asi 70% z tych co skusal, vyhodil....
Byt mŕtvy, nebyť.....je sladké preto, že je to omnoho viac než spánok, je to mier, upokojenie, koniec bolesti a trampôt; ale túto vrcholnú slasť, akú možno ľudskému tvorovi dopriať, mŕtva bytosť už neprežíva, necíti.

Dudusa

no mna skusal tiez Suba a uplna pohodka.. keby ma skusal dakto iny tak neviem neviem
Setrite vodu, pite pivo!

JCube

neviem mne to neprislo ze by suba tak vyhadzoval...skor naopak :) len problem je vtedy ked dakto nevie ani ceknut...to vtedy sa vycarit neda nic...ani fx to by som rovno po papuli daval :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

pepco

nj mali by ste byt radi ze ste mali tu moznost ist k Subovi :( nie ako my nestastnici co si nas musel rozdelit Baca a Suba... by ste chodili na 3x teoriu hovorit :P

ApokalypS

Quote from: Dudusa on  27.01.2009, 21:46:06
inac kto chcel tak si mohol raz vymenit priklady ktore dostal
no hej.. dalo sa.. :)
inak tak mi dneska napadol priklad, ktory mal kamos na skuske a ani p... by som nevedel ako ho vypocitat..
take daco, ze sa riadi cez dva rozne vypinace m a n a potom nejaky prikaz z velina v ci co..
nestretli ste sa s tym?
Quote from: Dudusa on  28.01.2009, 02:08:01
no mna skusal tiez Suba a uplna pohodka.. keby ma skusal dakto iny tak neviem neviem
nj.. aj mna skusal suba a keby som nespravil kktinu, co bezne robievam.. tak by som sa tiez radoval z toho, ze mam skusku..

inak gratulujem vsetkym, ktori spravili.. a tesim sa na patek 13teho :D
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

elektrikar

Mam este otazky ohladom prveho prikladu. Ked mi v K-mape zostane 1 neurceny bod pri minimalizacii, musim ho tiez s niecim zliepat ? Alebo ho necham tak? A este ... Mozem zlepit 2 neurcene body dokopy ? dakujem ...

Mao

Neurcene body sa nespajaju, tie pouZivas iba ak ti to pomoze pri spajani 1 alebo 0. ale nemusia byt vsetky neurcene body spojene

Viper_No1

Quote from: ApokalypS on  28.01.2009, 04:07:57
inak tak mi dneska napadol priklad, ktory mal kamos na skuske a ani p... by som nevedel ako ho vypocitat..
take daco, ze sa riadi cez dva rozne vypinace m a n a potom nejaky prikaz z velina v ci co..
nestretli ste sa s tym?

No myslim, ze sme to pocitali na cviku s Bacom
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

ApokalypS

Quote from: Viper_No1 on  28.01.2009, 15:30:51
No myslim, ze sme to pocitali na cviku s Bacom
ak mozes, tak to oskenuj alebo nieco podobne..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Viper_No1

Quote from: ApokalypS on  28.01.2009, 16:04:34
Quote from: Viper_No1 on  28.01.2009, 15:30:51
No myslim, ze sme to pocitali na cviku s Bacom
ak mozes, tak to oskenuj alebo nieco podobne..

No vela toho k tomu nemam, nie je tam zenie prikladu, je len abstraktna synteza, pravdiv. tabulka a tabulka prech a vystupov pre Moore
... neviem co vsetko este treba k hotovemu prikaldu, viac sme nerobili.. ak ma niekto viac tak moze dat

     IMGx.jpg - 1.23 MB
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

kOsTi

Quote from: ApokalypS on  28.01.2009, 16:04:34
Quote from: Viper_No1 on  28.01.2009, 15:30:51
No myslim, ze sme to pocitali na cviku s Bacom
ak mozes, tak to oskenuj alebo nieco podobne..

apo to mas aj v mojom zosite :)
:trestac:

ApokalypS

dik, jednemu aj druhemu.. pozriem si to
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

danielmi

aj to bolo na skuske?kua,,,,ten tahak bude obrovsky
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

danielmi

k teorii napr minimalizacia Q-M metodou sa napr ako ucite?lebo toto je tazko sa naucit,no na priklade by som mu to lahko ukazal,,,to zoberes 1,spojis s tym,,tu toto tu tamto...
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

Pepo-SK

ako umiestnujem vstupne stavy do mapy kodovania??? A potom ako umiestnujem vnutorne stavy do mapy kodovania? A potom ako umiestnujem vonkajsie stavy do mapy kodovania? DAKUJEM ;)

danielmi

pri teorii sa treba ucit od slova do slova,alebo mu staci k tomu nieco,napr pri 2PNF je toho na pol strany,ked mu to poviem tak vseobecnejsie?
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

Viper_No1

Quote from: Pepo-SK on  28.01.2009, 23:12:30
ako umiestnujem vstupne stavy do mapy kodovania??? A potom ako umiestnujem vnutorne stavy do mapy kodovania? A potom ako umiestnujem vonkajsie stavy do mapy kodovania? DAKUJEM ;)
uz totu bolo vela krat .. si prejdi formu dozadu
inak vsetko najdes tu : https://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

elektrikar

Ako viem kedy mam robit mealy a kedy moore ? A este pri kodovani vnutornych stavov je v tych zadaniach tabulka kodovania jednotlivych stavov, kt. dostaneme po vypocte tych vazenych suctov a v nej nejake p0,p1,p2 ... Co znamena to p0,p1,p2 ? Odkial sa to tam vzalo ? Dakujem

Viper_No1

...no to su premenne, pomocou ktorych kodujes stavy ... ak tam mas niekde napr ze stav S1 ma kod 0 0 1 ,
tak p0 = 0,
     p1 = 0,
     p2 = 1
a premennych potrebujes prave tolko aby si bol schopny zakodovat kazdy stav inou kombinaciou. Cize ak mas 4 stavy stacia ti 2 premenne (mozes mat 00 01 10 11) ak 5-8 stavov 3 premenne atd...
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

elektrikar

a odkial viem, ze napriklad ten stav S1 ma kod 0 0 1 ? som nejaky domotany z toho ... ked mam tu tabulku s vazenymi suctami ako z nej dostanem ktory stav ma aky kod ? viem, ze nieco s tymi podmienkami s najvyssou priritou ... ale co ?  :hammer:

Viper_No1

Quote from: elektrikar on  29.01.2009, 06:32:47
a odkial viem, ze napriklad ten stav S1 ma kod 0 0 1 ? som nejaky domotany z toho ... ked mam tu tabulku s vazenymi suctami ako z nej dostanem ktory stav ma aky kod ? viem, ze nieco s tymi podmienkami s najvyssou priritou ... ale co ?  :hammer:
uz som to tu daval.. opakovanie je matka mudrosli ...
https://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/syntlog2/portal.php?menu_id=47
... ide to lepsie v exploreri (animacky), gl
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

cepi

Nemohol by niekto prosim nakreslit graf reverzneho pocitadla a pocitadla suciastok aj s nejekym obkecom co ktory stav vlastne znamena bo akosi nechapem o co tam vlastne ide. dakujem mockrat
som kto som vdaka palenke