• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Logicke Systemy - Zadania

Started by LONEr, 06.11.2008, 02:36:04

« predchdzajce - alie »

webmasterr

Aha takze ked som mal s bacom, tak ma baca neminie co? Keby som nenapadne prisiel k subovi  ah:

Miro

Pridam sa k tomu, ze u haulisa to bola pohoda. Ak viete, ze budete u neho, tak hlavne dodrzte to, co chcel pri zadaniach na zapich, cize pri SNF a PNF aby neboli negacie, ale aby aj tie boli vyjadrene pomocou tych operatorov .. a potom pri druhom priklade, aby tam bol reset (pre pociatocny stav). Otazky daval ku prikladom takeho druhu, ze ake ine minimalizacie sa daju pouzit (okrem toho, co bolo pouzite) a z toho nejaku povedat. K druhemu prikladu sa pytal mna take nieco, ze keby som to neriesil synchronne, co by trebalo spravit = kodovanie aby sa odstranili kriticke subehy. Ale co vychadzali ludia, tak nejake zabijacke otazky nedaval.

Priklady:
1-fcia
2-reverzibilne kruhove pocitadlo, 4 impulzy

pepco

no asi nas bude pondelok viac co budeme teoriu opakovat, mne zarval taketo otazky:

1. co je to implikant
2. nakreslit a odvodit dlzku a periodu impulzov pri asynchronnych
3. kriticke a nekriticke subehy

P.S.: z 2.prikladu som si vytiahol Zamok na postupnost X2, X1, X3

badi

Quote from: Guisseppe on  23.01.2009, 18:27:44
takze otazky -
1.uloha funkcia, asi ako kazdy
2.uloha dana tabulka prechodov a vystupov a urobit optimalne kodovanie
ustna - neviem nedostal som sa tam, nevedel som urobit optimalne kodovanie  ak: :huh2:

nie si sam, ja som uz bol v takom strese ze som nevedel nakreslit kodovanu mapu pre vystupy :-( tak ma poslal sa to doucit pekne :-(
to teraz sa mam prihlasit na opravny co je 13.2 ( neda sa prihlasit ) alebo mam prist normalne na nejaky termin ?

inak mal som 1. KLO . fcia , 2. MEDA - tam trebalo imparator ci co za frasa, bola dana tabulka a v nej ake stavy maju nastat a ake je vystupne kodovanie.
Som rýchly ako Intel, lebo iba hádam, ale jedinečný ako AMD, keďže to viem aj zdôvodniť.

Frodooo

mam taku otazku ci doposial na skuske v prvom priklade boli vdzy iba dane funkcie alebo bol aj typ prikladov prevod z kodu do kodu...

diacon.mex

Ing. Haulis is The new Guy   :pimp:

1. KLO - NAND
2. Pocitadlo troch suciastok

bolo aj take, ze protisubehove kodovanie... aspon co som videl.... (zadana tabulka)

maTo

je dakto, kto na vyhodnotenie nebol a pisal pisomku? da dajak vediet hodnotenie, ci to automaticky da za nulu? :)

EDIT: no myslim ako tak, ze mal pocit, ze nespravi ta nesiel ani na ustnu ale odovzdal zadania...opravil ich vobec? :D

pepco

#607
kedze opravoval az pred tebou na ustnej tak pochybujem, ale minimalne kto bol na ustnej a musi si ju prist zopakovat, tak do IS nahodil body za zapocet + priklady (bez prednasok to dava k ustnej potom)

tak skus pozriet do IS, ked opravil tak to tam dal, ked tam nemas znamena ze bez ustnej ani neopravuje priklady :)

maTo

jj uz mi odpisal :D mozem sa prihlasit na ktorykolvek volny termin...taze asi ten jeden

badi

Quote from: maTo on  24.01.2009, 02:31:00
jj uz mi odpisal :D mozem sa prihlasit na ktorykolvek volny termin...taze asi ten jeden
si mu pisal mail ze na ktory termin sa mozes prihlasit ked ides opravovat ? ( priklady + ustna ? )
Som rýchly ako Intel, lebo iba hádam, ale jedinečný ako AMD, keďže to viem aj zdôvodniť.

webmasterr

#610
Quote from: maTo on  24.01.2009, 02:27:02
je dakto, kto na vyhodnotenie nebol a pisal pisomku? da dajak vediet hodnotenie, ci to automaticky da za nulu? :)

EDIT: no myslim ako tak, ze mal pocit, ze nespravi ta nesiel ani na ustnu ale odovzdal zadania...opravil ich vobec? :D
nj to by aj mna zaujimalo? cize mas v IS body za priklady ci nic?

staninko

Ja som mal 1. funkciu asi ako kazdy
                2. zamok  X2,X1,X3
pro teorii sa ma pytal na nejake otazky ku prikladom ked som mal nico zle , dal mi aj nieco opravit , potom sa ma pytal na SDNF,prosty implikant ,synchronne a asynchronne automaty a kedze som bol posledny asi o 4tej tak to ani dlho netrvalo asi uz mal toho dost ako aj ja , tak nakoniec D , kedze som mal za prednasky 0 :-) Priklady ohodnotene na 14 a 8

Alex

Quote
zamok  X2,X1,X3

Pocitadlo troch suciastok ( Zasobnik na suciastky, kapacita zasobnika 3, ma to pocitat v binarnom kode pocet suciastok a pri naplneni generovat signal na vyprazdnenie zasobnika. JK a NAND.)

reverzibilne kruhove pocitadlo, 4 impulzy (Synteza reverzibilneho kruhoveho pocitadla s periodou 4 pomocou JK a NAND.)


Ako je treba riesit tieto priklady? kedze na ftp som tieto nenasiel ... Mali ste to niekto na cvikach?


JCube

minimalne zamok a pocitadlo je na ftp
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

GrindMyAss

vedel by mi niekto poradit odkial by som sa vedel naucit nejaky univerzalny postup na tie kodovania...ci uz na optimalne alebo protisubehove :)

diky :)

doc.returner

Dostal niekto ako druhy priklad tu derivacnu somarinu? Neze by som si to nechcel preopakovat, ale treba si urcit priority  ah:

doc.returner

Quote from: GrindMyAss on  25.01.2009, 01:26:24
vedel by mi niekto poradit odkial by som sa vedel naucit nejaky univerzalny postup na tie kodovania...ci uz na optimalne alebo protisubehove :)

diky :)

Tusim to bol TradeMark ktory pristedril zodve stranky...
http://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/syntlog2/text.php?menu_id=291&father=53
http://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/syntlog2/portal.php

Este som to neobzrel, ale vyzera to celkom napomocne. Videa a tak. Skoro ako tutorial

GrindMyAss

Quote from: doc.returner on  25.01.2009, 01:40:42
Quote from: GrindMyAss on  25.01.2009, 01:26:24
vedel by mi niekto poradit odkial by som sa vedel naucit nejaky univerzalny postup na tie kodovania...ci uz na optimalne alebo protisubehove :)

diky :)

Tusim to bol TradeMark ktory pristedril zodve stranky...
http://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/syntlog2/text.php?menu_id=291&father=53
http://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/syntlog2/portal.php

Este som to neobzrel, ale vyzera to celkom napomocne. Videa a tak. Skoro ako tutorial


jj trosku som do toho mrkol a mozno aj pomoze :) diky moc :) bv

Viper_No1

Quote from: doc.returner on  25.01.2009, 01:40:42
Quote from: GrindMyAss on  25.01.2009, 01:26:24
vedel by mi niekto poradit odkial by som sa vedel naucit nejaky univerzalny postup na tie kodovania...ci uz na optimalne alebo protisubehove :)

diky :)

Tusim to bol TradeMark ktory pristedril zodve stranky...
http://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/syntlog2/text.php?menu_id=291&father=53
http://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/syntlog2/portal.php

Este som to neobzrel, ale vyzera to celkom napomocne. Videa a tak. Skoro ako tutorial

len treba pouzivat explorer... aby fungovali tie flash animacky
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

doc.returner

Quote from: Viper_No1 on  25.01.2009, 01:54:33
len treba pouzivat explorer... aby fungovali tie flash animacky

Pouzivam Mozillu 2.0.0.20 a celkom mi idu... Akurat musim dat Zoom in, ale inak sa da

Alex

Quote from: Hunterko on  22.01.2009, 01:18:26
zo SLO mozete dostat este aj take zadania co nie su na ftp ako ja som dostal spravit syntezu obvodu ktory je riadeny prepinacom m , ten zavisel od toho ci je den noc a este aj od toho ci ma povolenie od velina a zavisi asynchronne jedine od prepinaca m a potom tusim bolo podla RS spravit budiace funkcie :) niektori to mali na cviku tak tych sa skuste popytat ale inac easy priklad  :thumbsup:

kto ma tento priklad v zosite? mohli by ste ofotit/oskenovat ... ?

kOsTi

toto mam ale len abstraktnu syntezu... a moj zosit ma JCube xD
:trestac:

morrfun23

Quote from: Alex on  25.01.2009, 03:42:48
Quote from: Hunterko on  22.01.2009, 01:18:26
zo SLO mozete dostat este aj take zadania co nie su na ftp ako ja som dostal spravit syntezu obvodu ktory je riadeny prepinacom m , ten zavisel od toho ci je den noc a este aj od toho ci ma povolenie od velina a zavisi asynchronne jedine od prepinaca m a potom tusim bolo podla RS spravit budiace funkcie :) niektori to mali na cviku tak tych sa skuste popytat ale inac easy priklad  :thumbsup:

kto ma tento priklad v zosite? mohli by ste ofotit/oskenovat ... ?
no to by sa hodilo keby to niekto dal sem vyriesene

ApokalypS

panikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

JCube

sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"