• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre Å¡tudentov Technickej Univerzity v KoÅ¡iciach.
 

Logicke Systemy - Zadania

Started by LONEr, 06.11.2008, 02:36:04

« predchádzajúce - ïal¹ie »

Ing. nemtom

je take daco ze eagle abo jak sa to vola, v tom je to zabava pre 5rocne deti
brix will be shat

danielmi

a sysstem ktory na zaklade funkcii to vykresli za nas?
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

Ing. nemtom

brix will be shat

JCube

Quote from: TradeMark on  10.12.2008, 06:01:27
V com ste kreslili schemy na to LS? Len mi nehovorte ze word abo mspaint bo ma jebne :D
mam daco take v lnixue na kreslenie schem...ale tam kresli tie americke znacky nie tie co pouzivame my v europe...takze klada...teda aspon vacsina programov tak kresli :) a kreslil som v coreli :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

JCube

haulisovi vadi aj ked neni 80 gramovy papier
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Sooloni

mohol by nekto upladnut ten skurveny prom pls? aspon tu schemu ze ako to ma vyzerat

Viper_No1

... bude este buduci tyzden prednaska z LS?  ... aj z DS by ma zaujimalo
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

diacon.mex

#257
Mohol by niekto napisat, ako urobit nieco take:


Urobte syntézu obovodu tvoriaceho el. zámok, ktorý sa otvára po postupnosti vstupných stavov  ,,X2X3X1X3X2".
Po každej inej vstupnej postupnosti sa objaví poplachový signál. Pri návrhu použite EA typu RS a LČ typu NOR.


lebo neviem sa totalne pohnut a ked som cital skripta, tak mi to nic nedalo... neviem co vsetko tam treba robit...
keby ste mohli napisat ktore veci by tam mali byt...

v skriptach su kapitoly:

Abstraktna synteza logickeho obvodu
Optimalne kodovanie stavov synchronnych sekvencnych obvodov
Synteza synchronnych sekvencnych obvodov
Protisubehove kodovanie stavov asynchronnych sekvencnych obvodov
Synteza asynchronnych sekvencnych obvodov

no neviem ktore veci sa daju vobec pouzit na to moje zadani, ci vsetky, alebo ktore nie... Pozeral som vypracovane zadania, ale tam su len tabulky nabuchane, vobec sa v tom nevyznam, ze co to je a k comu...

Ked v tom niekto ma prehlad, alebo aspon trochu je v obraze tak nech napise, ze co ako sa mam dopracovat k tomu navrhu.
Vdaka.

EDIT: hujer, mas u mna pivo. Diki.  :thumbsup:

hujer

najrpv potrebujes urobit abstraktnu syntezu, t.j. vytvorit tabulku prechodov a tabulku vystupov, tu si zvolis ci budes robit automat typu Moore alebo Mealy, dalej potrebujes nakreslit graf prechodov a vystupov. Tymto abstraktna synteza konci. Dalej potrebujes urobit strukturnu syntezu, ta pozostava z urcenia optimalneho kodovania, tu su dva algoritmy, jeden je pre synchronne a druhy pre asynchronne sekvecne obvody, teraz neviem ze podla coho ma clovek vediet aky obvod ma ale ja som robil pre synchronne, potom ak mas urcene kodovanie, tak urobis kodovanu mapu prechodov a vystupov a z toho potrebujes urcit budiace a vystupne funkcie daneho elementarneho automatu, potom prevedies tieto funkcie do potrebneho tvaru, ak mas pouzit logicke cleny typu NOR tak do pierceho algebry, ak NAND tak do Schafferovej albebry, nakoniec zostavis obvod pomocou tych funkcii a elementarnych automatov. Tymto strukturna synteza konci.

Skripta su fakt na hovno, je tam kopu chyb a dost blbo vysvetlene. Ja sa ucim zo Syntlogu co je na moodli, treba sa prihlasit a je tam celkom v pohode ucebny material, aj nejake videoukazky tam su, a vsetko si kontrolujem cez tie java applety.

morrfun23

Quote from: hujer on  13.12.2008, 03:16:13
Skripta su fakt na hovno, je tam kopu chyb a dost blbo vysvetlene. Ja sa ucim zo Syntlogu co je na moodli, treba sa prihlasit a je tam celkom v pohode ucebny material, aj nejake videoukazky tam su, a vsetko si kontrolujem cez tie java applety.
a ako sa robi v tom syntlogu lebo zatial pri sekvencnej synteze som  na to neprisiel

hujer

Quote from: morrfun23 on  13.12.2008, 08:36:28
Quote from: hujer on  13.12.2008, 03:16:13
Skripta su fakt na hovno, je tam kopu chyb a dost blbo vysvetlene. Ja sa ucim zo Syntlogu co je na moodli, treba sa prihlasit a je tam celkom v pohode ucebny material, aj nejake videoukazky tam su, a vsetko si kontrolujem cez tie java applety.
a ako sa robi v tom syntlogu lebo zatial pri sekvencnej synteze som  na to neprisiel

no spustis applet, ktory je pod nejakou kapitolou v hlavnej kapitole sekvencna synteza, napr. protisubehove kodovanie (mne ide len pod IE) a robis, das novy, vybehne ti pekny wizard a len zadas to co sa ta pyta, nic zlozite, vies si vybrat z roznych modov, vyucovaci, demonstracny,...

Smokie

Ako to je vlastne s terminom odovzdania zadania u Subu? Skutocne stahuje tie body? Neda sa to odovzdat normalne podla skolskeho poriadku este dva tyzdne po zacati skuskoveho? :)
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

Viper_No1

... vysvetli mi niekto ako sa robi vazeny sucet ??????????????? bn
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

puq

Quote from: Smokie on  13.12.2008, 19:20:32
Ako to je vlastne s terminom odovzdania zadania u Subu? Skutocne stahuje tie body? Neda sa to odovzdat normalne podla skolskeho poriadku este dva tyzdne po zacati skuskoveho? :)

looool este si neodovzdal?:) ja som odovzdal tento tyzden a na konci cvicenia konstatoval ze: dufam ze uz nikto nebude odovzdavat zadanie a ja som sa zdvihol tak trochu pretocil ocami, ale za mnou boli dalsi 5 este odovzdat :D

JCube

Quote from: Viper_No1 on  13.12.2008, 19:54:48
... vysvetli mi niekto ako sa robi vazeny sucet ??????????????? bn

mas napriklad znamky 1 , 2 a 3...jednicku dostalo pat studentov 2 sest a 3 dvaja...cize ked chces spravit vazeny priemer tak najskor kazdu znamku vazis (nasobis) poctom studentov a potom to co vyjde scitas (dostanes vazeny sucet)...potom ak chces vazeny priemer tak delis vazeny sucet poctom studentov

cize v nasom pripade je vazeny sucet 1x5 + 2x6 + 3x2 = 23 ak sa nemylim
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Smokie

Quote from: puq on  13.12.2008, 19:56:04
Quote from: Smokie on  13.12.2008, 19:20:32
Ako to je vlastne s terminom odovzdania zadania u Subu? Skutocne stahuje tie body? Neda sa to odovzdat normalne podla skolskeho poriadku este dva tyzdne po zacati skuskoveho? :)

looool este si neodovzdal?:) ja som odovzdal tento tyzden a na konci cvicenia konstatoval ze: dufam ze uz nikto nebude odovzdavat zadanie a ja som sa zdvihol tak trochu pretocil ocami, ale za mnou boli dalsi 5 este odovzdat :D
pracuje sa na tom :) ale este su ludia co neodovzdali...
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

puq

Quote from: Smokie on  13.12.2008, 20:07:31
Quote from: puq on  13.12.2008, 19:56:04
Quote from: Smokie on  13.12.2008, 19:20:32
Ako to je vlastne s terminom odovzdania zadania u Subu? Skutocne stahuje tie body? Neda sa to odovzdat normalne podla skolskeho poriadku este dva tyzdne po zacati skuskoveho? :)

looool este si neodovzdal?:) ja som odovzdal tento tyzden a na konci cvicenia konstatoval ze: dufam ze uz nikto nebude odovzdavat zadanie a ja som sa zdvihol tak trochu pretocil ocami, ale za mnou boli dalsi 5 este odovzdat :D
pracuje sa na tom :) ale este su ludia co neodovzdali...

jo a podla mna bude strhavat body, lebo ku kazdemu zadaniu si pise datum kedy ho prebral :)

Smokie

ma picne z toho...taka chujovina...:)
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

Viper_No1

Robil niekto zadanie el. zamok s kombinaciou "X2X3X1X3X1" ?  ???  Potrebujem surne helfnut...

Dikes
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

diacon.mex

Quote from: Viper_No1 on  14.12.2008, 00:01:42
Robil niekto zadanie el. zamok s kombinaciou "X2X3X1X3X1" ?  ???  Potrebujem surne helfnut...

Dikes

velmi podobne mam, co potrebujes?

Viper_No1

ako z mojej tabulky prechodov a vystupov urobit tabulku Požiadavky na susednosť výstupných stavov (pomocou toho P2') a mapu kodovania vystupov ... mozem ti poslat co mam ak mi posles mail cez pm
dik
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

Martin18

Quote from: Viper_No1 on  14.12.2008, 05:36:09
ako z mojej tabulky prechodov a vystupov urobit tabulku Požiadavky na susednosť výstupných stavov (pomocou toho P2') a mapu kodovania vystupov ... mozem ti poslat co mam ak mi posles mail cez pm
dik
skus si pozriet v syntlogu,tam su celkom dobre videa ako sa to robi,mozno ti to pomoze

diacon.mex

Quote from: Viper_No1 on  14.12.2008, 05:36:09
ako z mojej tabulky prechodov a vystupov urobit tabulku Požiadavky na susednosť výstupných stavov (pomocou toho P2') a mapu kodovania vystupov ... mozem ti poslat co mam ak mi posles mail cez pm
dik

mail mam v profile tusim a tak ako spominal Martin18, robil som to podla Syntlogu... vobec tomu nerozumiem sice, ale nieco tam vyslo tak som to opajcoval...

Viper_No1

skusal som ale tie aplety mi akosi neotvori... ani nic nevypise
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

diacon.mex

Quote from: Viper_No1 on  14.12.2008, 06:31:08
skusal som ale tie aplety mi akosi neotvori... ani nic nevypise

skus v Internet Exploreri, mne to ide len tam.