• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Logicke Systemy - Zadania

Started by LONEr, 06.11.2008, 02:36:04

« predchdzajce - alie »

JCube

ako tak do toho zadania pozeram taka si holy kokot odovzdam a ne zadanie :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

LM

ak niekto potrebuje zadanie, tak ja som minuleho roku mal:
f(a,b,c,d)={0,2,8,10,14(6,12)}

cize ked sa chcete pozriet, dam vam to niekam. stratil som sice asi jeden bod na pametiach, ale to je jedno :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

human

Nahodou nema niekto zadanie S13??  SYNTEZA PREVODNIKA Z KODU BCD do KODU KOD+3....
(QUINE-McCluskeyho metoda, minim. v mape)
(pouzitie pamate PROM)

...ak niekto ma, mohol by sa podelit ..surne potrebujem.

LM

human:
dolezite je iba spravit na zaciatku karnafovu mapu:
mapovanie mas nasledovne:
dek. hodnota | DBC kod | kod+3
0| 0000 | 0011
1| 0001 | 0100
2| 0010 | 0101
3| 0011 | 0110
...
a potom spravis karnafove mapy,
a najdes minimalne tvary, pouzijes potom potrebne metody a kde to budes mat vsetko minimalizovane tak pouzijes MKNF MDNF pre vytvorenie schem...

vsetko je to na jedno kopito ;)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

Padres

#129
musime robit to riesenie pre KNF aj DNF alebo staci povedzme len pre DNF? Ked nemame v zadani ze hladat najvyhodnejsie riesenie...

+ ked mam hotovy prevod do Schefferovej algebry, jak sa vysklada vysledna schema z 3-vstupovych NAND?

Faust

ludia robi tu niekto zadanie s Johnsonovym kodom a helpol by mi?? konkretne ja mam BCD do Johnsonovho...
Ide o to že ten Johnsonov kar je definovany až 5timi bitmi čiže mam f1,f2,f3,f4 a f5 ..a pri minimalizacii v KM vznikne velke mnozstvo kombinacii.. tak neviem ci treba robit vsetky tieto tabulky ..BTW: ani neviem kolko tych kombinacii by malo byt..ako sa to da vypocitat?  :hammer:
This is an invasion of PostHumus!

rennow

nema nahodou niekto zadanie: K6 - f(a,b,c,d) = {3,5,7,10,13,14 (1,4,6)} ??? :)

diacon.mex

To na skuske moze byt aj nieco take ako prevody tych kodov? +3, Grayov, Johnsonov a neviem ake este ste spominali, alebo len tie funkcie a minimaliazacia ako na cviku bolo??

sri

Quote from: rennow on  24.11.2008, 01:27:37
nema nahodou niekto zadanie: K6 - f(a,b,c,d) = {3,5,7,10,13,14 (1,4,6)} ??? :)
ja mam to zadanie a je to tusim aj na jednom z FTP, odtial som aj ja odpisal, ale za 5 bodov ... momentalne upravujem, tak bude dufam aspon 6 :) na FTP je to nazvane tusim funkcia 8 ...
http://www.sendspace.com/file/15vmkq
Tu to mas, minimalne tie zapojenia na konci su este zle .. A nie, ze to odovzdas tak ako to je , lebo si Ta najdem :D

SSPPYY

OMG to co je Zadanie1 alebo uz Zadanie2?
Sak to jake lacne  :j_shocked:

lada

skuska je vraj  vypracovanie hocijakeho zadania, vraj

lukasqo

robil niekto BCD do Greya? ak:

kOsTi

tak nie hocijakeho ale co dostanes... resp jedna otazka koresponduje s prvym zadanim (len s tym ze staci robit jednou metodou ktora bude bud zadana alebo si vyberies) a druha otazka bude podobna druhemu zadaniu + potom este ustna cast... pisomna ma byt na 2h + nejake extra ked bude treba
:trestac:

puq

Quote from: kOsTi on  24.11.2008, 05:36:03
tak nie hocijakeho ale co dostanes... resp jedna otazka koresponduje s prvym zadanim (len s tym ze staci robit jednou metodou ktora bude bud zadana alebo si vyberies) a druha otazka bude podobna druhemu zadaniu + potom este ustna cast... pisomna ma byt na 2h + nejake extra ked bude treba

omg co im jebe? 2 hodiny pisomna a potom este kvotie jak dlho cakat na ustnu a este ustna omg:)

diacon.mex

no neviem ako Vy, ale tak ked teraz ludia nevedia robit tie zadania, tak ako to bude na skuske, tie funkcie OK beriem, bolo podobne na cvikach, ale prevody kodov ?  :whacko: To akoze skade mame vediet?  :sneaky2:

JCube

tha... :) mne sa najviac lubi ze ani toten applet mi nevie pomoct :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

JCube

sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

lada

to je proste FEI  :evica: , ale zase ber tak, ze ludia predtym to zrobili, takze nemozne to neni xD bv

JCube

jj ale LS sucks...dneska haulis proste zadanie neuvidi
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

maTo

graya do 5311 dakto nevidel? :D

zuzanka

Quote from: maTo on  24.11.2008, 15:24:39
graya do 5311 dakto nevidel? :D
mozno, ale az zajtra, lebo uz sa mi nechce dnes dokoncit :)
Byt mŕtvy, nebyť.....je sladké preto, že je to omnoho viac než spánok, je to mier, upokojenie, koniec bolesti a trampôt; ale túto vrcholnú slasť, akú možno ľudskému tvorovi dopriať, mŕtva bytosť už neprežíva, necíti.

puq

maTo lool :) dalsi si do partie ;)

Speedy2003

to sa este stale daju odovzdavat zadania c.1? ja som myslel ze uz preberate zadanie 2

LM

Quote from: lukasqo on  24.11.2008, 05:34:49
robil niekto BCD do Greya? ak:

to mas jednoduche:
napises si funkciu prevodu:
Dek. hodnota: | DBC | Grey
0 | 0000 | 0000
1 | 0001 | 0001
3 | 0010 | 0011
2 | 0011 | 0010
6 | 0100 | 0110
7 | 0101 | 0111
5 | 0110 | 0101
4 | 0111 | 0100
12 | 1000 | 1100
13 | 1001 | 1101
ostatne hodnoty su nedefinovane:
z toho spravis karnafovu mapu a uz vies ako postupovat.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

JCube

jj to je jednoduche...najma ked ti povychadzaju picoviny ako mne :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"