• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Logicke Systemy - Zadania

Started by LONEr, 06.11.2008, 02:36:04

« predchdzajce - alie »

kOsTi

:trestac:

kOsTi

Quote from: TradeMark on  16.01.2009, 04:59:00
Quote from: kOsTi on  16.01.2009, 04:44:36
keby nieeeekto naaaahodou vedel ako sa "spajaju" tie kkciny v matici pri protisubehovom (este to prvy myslim ked sa to robi tam z toho 0-0 1-1 atd) tak moze napisat :D

EDIT: resp to sa asi nespaja len skrta... ale ako? :D

takze... dajme tomu ze mas:
     S0  S1  S2
X0   S2  S3  S1

cize vezmes prvu stvoricu zlava .. skontrolujes ci tam nie je nieco rovne po oboch diagonalach (S0 sa nerovna S3 a S2 sa nerovna S1), dalej skontrolujes ci sa v riadku X1 nerovnaju aj tie 2 vedla seba (S2 sa nerovna S3). Ak sa nic nerovna tak odtial vyberies prvu dvojicu a to prvky nad sebou (cize dvojica bude S0-S2 a S1-S3).

Akonahle sa ti rovna hocico po diagonale alebo to vedla seba v riadku X0 tak dvojice z tejto stvorice nevyberas a pokracujes dalej.

Dalej kontrolujes stvoricu S0,S2,S2,S1 a potom este S1,S3,S2,S1 (v tejto sa po diagonale rovna S1 = S1 takze z nej dvojice nevyberas).

Hope it helps.

nooo tak to ja neviem co robis toto :D ta to my sme daco ine robili na cviku uplne :D

myslim nieco ako je v "LS Zadanie 2 - Hrasko.pdf" :D
:trestac:

TradeMark

Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

puq

Quote from: kOsTi on  16.01.2009, 04:56:16
hej bo mam taky tusak ze presne to mi ujo Baca zabacuje :D

sak ty si tahas priklady:P tak to bude na tebe :P

TradeMark

http://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/syntlog2/portal.php

tato stranka je dobry zdroj teorie a aj praxe (su tam aj videa) ako riesit priklady. Odporucam.
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

hubertus

hej len materialoch dobludu ale casu malo :)
ale pouzijem pri uceni na opravak ak zajtra nedam nejakym zazrakom :)
.: hubertus :.

kOsTi

este mi prezradte ti co ste sa ucili teoriu... akym stylom? take zakladne veci co sa casto opakuju alebo brutal komplet seckO?
:trestac:

hubertus

este tak btw .. body za prednasky sme uz dostali ci to by malo byt pripocitane zajtra k skuske ?
.: hubertus :.

valec

body za prednasky uvidis, az ked budes mat skusku v kapse ..... prednasky su len na prilepsenie  :j_sad:

diacon.mex

Quote from: kOsTi on  16.01.2009, 05:48:48
este mi prezradte ti co ste sa ucili teoriu... akym stylom? take zakladne veci co sa casto opakuju alebo brutal komplet seckO?

vraj dava len par svojich oblubenych otazok, ale moze sa stat ze vytiahne nejake eso z rukava, no len velmi velmi zriedka. Pozri si dokument teoria-najcastejsia, alebo tak nejako sa to vola. Na ftp by to malo byt.

puq

Quote from: kOsTi on  16.01.2009, 05:48:48
este mi prezradte ti co ste sa ucili teoriu... akym stylom? take zakladne veci co sa casto opakuju alebo brutal komplet seckO?

tie zakladne veci dufam budem pamatat a prvych 80 otazok som si 2x precital...niektore som preskocil :D a este som sa snazil pred xvilkou ist dalej za stovku ale vzdavam to a idem radsej spat :D

kOsTi

waaaaaaaaaa no uvidime... uz sa tesim na rano :D trosku som pokrocil dalej ale nic mooooc :D
:trestac:

TradeMark

Taaakze na uvod:

:bananadance: PEANUT BUTTER JELLY TIME :bananadance: D 64  :metal:

A teraz k veci:

Dosiel, odomkol, sadli sme si ako sme chceli. Rozdal priklady a sadol si aj on. Pocas pisania sa u neho zastavovali ludia co maju unho bakalarky takze vtedy 10-15 minut ignoreList.Add(studenti). 2 ci 3 krat si aj samovolne odbehol co boli dalsie minuty bez dozoru. Okrem toho aj tak extra pozor nedaval lebo robil cosi a pocitaci.

Boli 2 priklady a poom teoria. Moje priklady:

1. Najst DNF a KNF zadanej funkcie viacer(y/i)mi sposobmi - ja som pouzil KM a Macaulay Culkin.
2. Synteza reverzibilneho kruhoveho pocitadla s periodou 4 pomocou JK a NAND.

Teoria:

Kazdeho sa pytal ze co je to prosty implikant. Ja som este dostal rozdiel medzi Moore a Mealy (a dodatok ze keby som oba zavrel do krabicieka zabudol by som ktory je ktory tak ako to zistim - meranim lebo moore je rychlejsi), elementarny automat aaa to je asi vsetko.

Dufam ze to dakomu pomoze ;) Cya!

P.S: Bolo evidentne ze nema snahu na silu vyhadzovat ale pokial mate za prednasky 0 (moj pripad) tak aj keby ste v priklade objavili atlantidu tak vam neda plny pocet.


Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

DeNaTuReMaN

Priklady 1. KLO zadane funkciou, NAND
           2. Zasobnik, RS, NOR

Teoria 1. Prosty implicent - vedel som
         2. Sposoby samosynchronizacie - bludy som rozpraval :)

Verdikt znel ze si pridem zopakovat teoriu :) , tak ked s nej dostanem minimum bodov aj tak budem mat najhorsie B, takze opat varianta A,B alebo Fx.
V nedelu na obed budu krky

morrfun23

a je pravda ze treba mat z kazdeho prikladu nad polovicu?

TradeMark

#440
Ano. Ale napr. ak mas priklady a pohoris na teorii tak prides si zopakovat iba teoriu.

EDIT: Este jedna vec. Ak ti najde chybu tak sa stalo aj dnes ze daneho cloveka poslal este nech si ju opravi ;)
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

puq

no ja priklady som mal:

1./ funkcia co je na ftp ako ==suba==7b alebo tak nejak

2./sumator pre 2 binarne cisla cez NAND

oba som mal za full 15 bodov...len ich letmo preletel za cca 2 minuty oba dokopy :)

a teoria ehm : spytal sa ma na subeh daco som zajebal :D mozno som aj trafil...ale zacal sa pytat na kriticky a nekriticky subeh...ja len strielal co ma napadlo...nedostal som ani implikantov :( cize teoria nabuduce :D

morrfun23

a kolko casu dava na vyriesenie prikladov?

puq

2-3 hodinky podla potreby...oficialne maju byt 2 hodky ale ked treba aj 3 :) btw...dnes sme boli 15ti...a ja som bol cca nejaky 11-12ty na ustnej :) a som skoncil o 12:20 cca...cize pripravte sa ze bude masaker ak tam budete 40ti :) ze ti co odovzdaju neskor zadanie tak sa mozno dockaju az o 18:00 napr :)

diacon.mex

Quote from: puq on  16.01.2009, 21:57:48
...

oba som mal za full 15 bodov...len ich letmo preletel za cca 2 minuty oba dokopy :)

...

Ako dlho si sa to ucil pocitat? Vedel si to uz aj na cvikach? alebo predtym?

puq

heh :D tu ide o stastie...dnes som bol konecne lucker...na KLO som chytil presne taky isty priklad ako z ktoreho som sa ucil KLO :) a na SLO som chytil tiez taky isty priklad ktory som dobre vedel...a hoci som ich vedel...tak som opisoval z mobilu :)

hubertus

no ja som bol ten "nestastnik" co ho baca poslal 2x dorobit :)
1) klasika fcia a robit minimalizacie, KNF, DNF, SNF, PNF, akurat ze roznymi sposobmi .. to som vcelku vedel, spravil cez karnaf. mapy, a vsak som sa pomylil a dobabril McCluskeyho
2) tak tej som totalne nechapal :) uz som siel odovzdavat, ked mi predsa cosi napadlo a som tam popisal, ale to boli len matne spomineky, tak ze vyzeralo to len zhruba ako riesenie SLO :) .. tak mi ujo baca 2x tam daco vysvetlil a dal moznost opravit, dorobit .. ale co z toho ked ja som nemal sajn ako sa to riesi :)

jedine co ma stve .. ze uz som chcel ist o pol 10 prec s pocitom FX, ale nakoniec ujo baca vzbudil vo mne nadej len na opakovie teorie .. ale nakoniec som siel prec posledny o pol 2, a aj tak s FX :)

takze moj nazor .. ujo baca neni humusak, da presjt, aj dobre znamky dava, len ten predmet je kus dost divny .. a zas .. rozumie tomu, na rozdiel od inych prednasajucich .. to sa mi na nom paci .. aj ked k predmetu ako takemu mam odpor ;)
zas nevyhoda je aj ze aj chce a vie vysvetlit ale potom aj dost vyzdauje
.: hubertus :.

Viper_No1

Quote from: puq on  16.01.2009, 22:14:33
2-3 hodinky podla potreby...oficialne maju byt 2 hodky ale ked treba aj 3 :) btw...dnes sme boli 15ti...a ja som bol cca nejaky 11-12ty na ustnej :) a som skoncil o 12:20 cca...cize pripravte sa ze bude masaker ak tam budete 40ti :) ze ti co odovzdaju neskor zadanie tak sa mozno dockaju az o 18:00 napr :)

Sa mi zda, ze ked budeme 40-ti tak bude skusat aj Haulis, dnes tam bol a myslim ze sa pytal ci treba pomoct...
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

Pribina

Ta toto ani nespominaj zo srandy :D:D
plllllp prepinan kapitan Spok

puq

HAULIS - THE BRAIN SUCKER!!! :D :D