• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

APS - architektúry...

Started by mctom, 19.02.2009, 03:06:50

« predchdzajce - alie »

DeNaTuReMaN

napodobne, a znechutil som sa aj na pozretie prikladov, ale rano vstanem o 4 tej a pride na mna chut aspon na tie 2 hodiny.
V nedelu na obed budu krky

GrindMyAss

Quote from: TradeMark on  04.05.2009, 01:19:04
zas to vidim na nocnu, who's with me?  :ropebanana:

ja sa dnes krasne vyspim :) budem mat nicim neruseny spanok :) ja mam skusku az vo stvrtok :) dufam ze som potesil  bq bq

DeViLvs

Quote from: JCube on  04.05.2009, 01:49:40
je este dakto taky co nema zapich? :D ci som sam a jediny...
nesi sam.......still waiting

JCube

dobre len som myslel ze sa na mna zabudlo
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Casso

Ja este uvidim... Prd viem a kedze je 22:00 za chvilu tak nemam tak ci tak sancu sa to naucit, takze zajtra pridem vymlety ako zrnkova kava...

TradeMark

ta co kde to viazne ludia? jak ste na tom?

ja posledny krat prechadzam prednasky ... momentalne koncim trojku... loooong way baby
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

badi

Quote from: Casso on  04.05.2009, 03:34:44
Ja este uvidim... Prd viem a kedze je 22:00 za chvilu tak nemam tak ci tak sancu sa to naucit, takze zajtra pridem vymlety ako zrnkova kava...

nebudes sam
Som rýchly ako Intel, lebo iba hádam, ale jedinečný ako AMD, keďže to viem aj zdôvodniť.

danielmi

Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

DeNaTuReMaN

Nespoliehajte sa na tahaky,dozor cely cas chodil pomedzi lavice a pozoroval, neviem ci sa vobec niekomu podarilo aspon na sekundu nakuknut do tahaka :)
V nedelu na obed budu krky

rennow

DPC so systemom .... :( ... a tak som si naivne myslel, ze ....    njn ,  Haulis ako dozor, dobre cez mikroskop na nas nepozeral....

moje otazky:
T) Stavebne prvky CP a pocitacovej aritmetiky: Algoritmus riadiacich operacii, reprezentacia cisel, aritmeticke operacie s celymi cislami (+,-,*,/), Boothov algoritmus

P) Navrhnite strukkturu organizacie funkcnej jednotky posunu PJ. Vstup: X=x3,x2,X1,x0, na vystupe: Ak R=01, tak potom posun o dva bity doprava, inak X=x0,x1,x2,x3

tot moje skusenosti a zavery zo skusky
ach

sri


DeNaTuReMaN

20 kusov. Ada,m Haulis ako dozor , no bolo spomenute ze v strvtok bude dozor posilneni o dalsich :)
V nedelu na obed budu krky

kOsTi

hmm pozeram na ten priklad, ani neviem o com toci... zaujimave to bude
:trestac:

kov

to je priklad typu praktikup 5, str 58... Adam to tiez letmo preletel a zvysok nechal na samostudium... na pisomke som to mal dobre tak sa to mozem posnazit vysvetlit

puq

tak jak vidim je to v pici :)

kOsTi

podla mna najlepsie to ma JCube :D
:trestac:

GrindMyAss


kov

v stvrtok nas bude viac... to uz si nebudu dovolovat  am

GrindMyAss

nevie niekto kde je ten bootov ci bothov alg ?:)

rennow

no vyhodnotenie ..... zasmial som sa za najnizsi dosiahnut pocet bodov na teste v mojom zivote, otocil sa na podpatku a s usmevom na autobus c.19 smer nemocnica. Adam to opravoval seriozne, .. takze ak mal niekto blud, tak vedla neho nasiel cerveny otaznik. tzn ... UCIT, UCIT, UCIT .... nebude to prechadzka sadom :)

Martin18

Quote from: GrindMyAss on  04.05.2009, 17:25:59
nevie niekto kde je ten bootov ci bothov alg ?:)
myslim ,ze na konci 3tej prednasky je spomenuty

johnyo13

"Architektúra univerzálneho procesora (nakresliť obrázok)"   :D :D :D
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

aweeeee

Quote from: kov on  04.05.2009, 16:19:38
to je priklad typu praktikup 5, str 58... Adam to tiez letmo preletel a zvysok nechal na samostudium... na pisomke som to mal dobre tak sa to mozem posnazit vysvetlit
no mohol by si to tu cele napisat ako to treba vyratat
Thor! Odin's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Your destiny awaits
Thor! Hlödyn's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Ragnarök awaits

Martin18

ktori ste boli napiste ake priklady boli

kov

#324
Quote from: aweeeee on  04.05.2009, 18:19:58
Quote from: kov on  04.05.2009, 16:19:38
to je priklad typu praktikup 5, str 58... Adam to tiez letmo preletel a zvysok nechal na samostudium... na pisomke som to mal dobre tak sa to mozem posnazit vysvetlit
no mohol by si to tu cele napisat ako to treba vyratat

ok... zober si samotny priklad uvedeny v praktiku (posun do lava).
horizontalne ciary znazornuju bitove premenne (x0, x1, x2, x3 s hodnotami 0 alebo 1). tieto sa napajaju ako vstupne premenne do multiplexorov. multiplexor je charakterizovany tym, ze prepusta na vystup len jednu hodnotu - preto mame pre 4-bitove slovo 4 multiplexory.
riadiace slovo sluzi na to, aby multiplexor vybral prave jednu zo vstupnych premennych (inak povedne - riadiace slovo nariadi multiplexoru aby dal to-ktore cislo na vystup).

ak je teda riadiace slovo 00, multiplexory davaju na vystup to, co im ide na 0-ty vstup. vystupne slovo by bolo "x3x2x1x0"
ak je riadiace slovo 10 (cislo 2 v desiatkovej sustave), multiplexory davaju na vystup to, co im ide na druhy vstup. vystupne slovo bude "x1x000"
atd...

teraz zoberme rennowov priklad...
"Navrhnite strukturu organizacie funkcnej jednotky posunu PJ. Vstup: X=x3,x2,X1,x0, na vystupe: Ak R=01, tak potom posun o dva bity doprava, inak X=x0,x1,x2,x3"

v tomto pripade budes mat tiez 4 multiplexory a riadiace slovo z dvoch premennych. na vstupe mas slovo "x3x2x1x0". vystup ma byt rovnaky (x0x1x2x3), az na pripad riadiaceho slova R=01, kedy sa ma vykonat posun doprava o dva bity (vstupneho slova).
na prvy multiplexor napojis vstupy takto:
x0 x0 0 x0
|  |  |  |
3  2  1  0

druhy...
x1 x1 0 x1
|  |  |  |
3  2  1  0

treti...
x2 x2 x3 x2
|  |  |  |
3  2  1  0

stvrty...
x3 x3 x2 x3
|  |  |  |
3  2  1  0


a to je tak vsetko...