• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

APS - architektúry...

Started by mctom, 19.02.2009, 03:06:50

« predchdzajce - alie »

Sooloni

v akej miestnosti bola/bude skuska?

kov

bola v P25... dalsia ma byt v L4

kov

Quote from: johnyo13 on  04.05.2009, 18:04:12
"Architektúra univerzálneho procesora (nakresliť obrázok)"   :D :D :D

to je ten obrazok na strane 14 v stvrtej prednaske? (kurevsky huste ak hej)

TradeMark

Ta akoze whatuuuuuup maaaan! Yo ma brothas! Na uvod - po dni ucenia mam D!!! Teraz uz nieco k veci:

Dosli sme, rozsadili sme sa.. adam aj haulis chodili s dvoma kopkami papierikov a vy ste si vytiahli jednu teoriu a jeden priklad. Za teoriu je 60 bodov za priklad 10. Je to skuska typu "ked vytiahnes dobre otazky ta mas ked ne ta nemas". Na opisovanie z tahakov zabudnite... haulis kolo nas kruzil jak mucha kolo hovna a adam tiez daval pozor.

Teoria je taka ze su pospajane niektore tie body co s v okruhoch... napr. je spojene 2ab tusim. Inac Adam spominal ze je vela otazok na ten stavovy graf inicializacii. Ale su aj priklady kde sa ine dzivociny davaju. Nikomu neprajem pamäte. Dnes nepresli asi 4ia (opravte ma ak sa mylim). Vo vseobecnosti plati ze sa to nebiflite ale pokuste sa to pochopit lebo Adam sam povedal ze aj za vlastnu tvorbu dava body a tak aj bolo ;)

Zelam vsetkym radostne a prijemne ucenie na vof stvrtok, enjoy ;)

IDEM SPAT!
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

Mao

Ja som mal nakreslit stavovy graf inicializacii plus urcit latencie, potom viem ze bolo celociselne delenie-nasobenie

Ing. nemtom

Quote from: DeNaTuReMaN on  04.05.2009, 15:20:50
Nespoliehajte sa na tahaky,dozor cely cas chodil pomedzi lavice a pozoroval, neviem ci sa vobec niekomu podarilo aspon na sekundu nakuknut do tahaka :)

ja som minuly rok orafal celu skusku a to som sedel v prvom rade a predomnou stali 2-3 profaci
brix will be shat

badi

#331
Quote from: TradeMark on  04.05.2009, 19:29:35
....
Vo vseobecnosti plati ze sa to nebiflite ale pokuste sa to pochopit lebo Adam sam povedal ze aj za vlastnu tvorbu dava body a tak aj bolo ;)

suhlasim , ja som vacsinou vlastnu tvorbu pisal a krasne C :)

Priklad:
navrhnite funkcnu jednotku pre porovnanie A = B ak A = a2,a1,a0 a B = b2,b1,b0
( prilis kompilovane som rozmyslal, az nakoniec ma Adam naviedol. ze to je oovela jednoduchsie ako ja si predstavujm )

Teoria:
Algoritmy riadenia operácií. Reprezentácia čísel. Aritmetické operácie s celými číslami (+,-,*,/). Boothov algoritmus. -> 3.c)
Som rýchly ako Intel, lebo iba hádam, ale jedinečný ako AMD, keďže to viem aj zdôvodniť.

kov

Quote from: badi on  04.05.2009, 19:51:38
Priklad:
navrhnite funkcnu jednotku pre porovnanie A = B ak A = a2,a1,a0 a B = b2,b1,b0
( prilis kompilovane som rozmyslal, az nakoniec ma Adam naviedol. ze to je oovela jednoduchsie ako ja si predstavujm )

dobre chapem ze to je komparator?

Casso

ja som mal supr tazku otazku: generacie pocitacov  a priklad este tazsi: 7 x 11. Nakoniec s bozou pomocou A :beer1: :beer1: :beer1:

johnyo13

Quote from: kov on  04.05.2009, 19:26:36
Quote from: johnyo13 on  04.05.2009, 18:04:12
"Architektúra univerzálneho procesora (nakresliť obrázok)"   :D :D :D

to je ten obrazok na strane 14 v stvrtej prednaske? (kurevsky huste ak hej)
hej to je presne on, na ten obrazok by mohli spravit osobitny predmet, a tam ho vyucovat! :)

btw. len 10 bodov za priklad? to mozem osrat, aby som sa vobec na to pozeral, radsej venujem cas lepsiemu pochopeniu teorie!
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

GrindMyAss

Quote from: Casso on  04.05.2009, 19:58:48
ja som mal supr tazku otazku: generacie pocitacov  a priklad este tazsi: 7 x 11. Nakoniec s bozou pomocou A :beer1: :beer1: :beer1:

lucker bu

kov

Quote from: GrindMyAss on  04.05.2009, 20:05:04
Quote from: Casso on  04.05.2009, 19:58:48
ja som mal supr tazku otazku: generacie pocitacov  a priklad este tazsi: 7 x 11. Nakoniec s bozou pomocou A :beer1: :beer1: :beer1:

lucker bu
QFT

badi

Som rýchly ako Intel, lebo iba hádam, ale jedinečný ako AMD, keďže to viem aj zdôvodniť.

webmasterr

#338
a musel byt vypocitany aj priklad? resp. aspon nieco, alebo stacilo mat teoreticku otazku, ze na priklady sa nemusim ani pozerat?

//to som chcel vediet, thx  :)

kov

Quote from: webmasterr on  04.05.2009, 20:17:49
a musel byt vypocitany aj priklad? resp. aspon nieco, alebo stacilo mat teoreticku otazky, ze na priklady sa nemusim ani pozerat?

Ak mas napr 16b zo zapoctu a vycarujes 35b z teorie, priklad mozes mat v pazi a E51 v indexe...

DeNaTuReMaN

mal som
1. stavovy graf
2. Mapovanie vyrovnavacej pamate, riadenie vyrovnavacej pamate, priklad na mapovanie
Bola vyborna konstalacia hviezd a E51 sa este po ustnej doodpovedi podarilo
V nedelu na obed budu krky

hubertus

tak po precitani dnesnych zazitkov som cely bez seba a neviem sa dockat stvrtku ...
.: hubertus :.

hujer

Ja som mal prúdové spracovanie výpočtového procesu, asi celú piatu prednášku som mal napísať, lebo som napísal 4 A4 teórie a bolo to za 45/60. Takže fakt odporúčam sa kvalitne naučiť teóriu, na príklad sa nespoliehajte, aj tak je za neho málo bodov (10b).

JCube

hm fuck som cely nateseny...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Final_Destructer

...mozno zase netreba pisat az tolko, aby sa im to nezdalo podozrive  bk
Wanna get destructed?

libra2

Ako ste mali ocislovane otazky?

rennow

Presne znenie mojej teoretickej otazky som nasiel tu:   http://hron.fei.tuke.sk/~adam/aps/otazky.pdf   Otazka cislo 3c

libra2

Quote from: rennow on  04.05.2009, 21:21:35
Presne znenie mojej teoretickej otazky som nasiel tu:   http://hron.fei.tuke.sk/~adam/aps/otazky.pdf   Otazka cislo 3c

A mal tam aj c, alebo len trojku a znenie?

rennow

Quote from: libra2 on  04.05.2009, 21:24:37
Quote from: rennow on  04.05.2009, 21:21:35
Presne znenie mojej teoretickej otazky som nasiel tu:   http://hron.fei.tuke.sk/~adam/aps/otazky.pdf   Otazka cislo 3c
Znenie bolo 3c , ale oznacenie otazky bolo 8

A mal tam aj c, alebo len trojku a znenie?

Harry_no_1

Ktory dobrak, by bol ochotny mi pomoct s prekladom na APS pre uja Haulisa...potrebujem trosku korekcie, za pomoc ponukam finance ohodnotenie. Kto ma zaujem pls odpiste cim skor  ;).