• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Opera?né systémy

Started by kilomassa, 14.10.2008, 03:29:47

« predchdzajce - alie »

johnyo13

Quote from: ropman on  04.01.2009, 20:44:48
nerozumiem tomu, preco podla toho zadania treba riesit zapisovanie do zdielanej pamete 2 procesmi cez 2 semafory... to nestaci 1 ???
teoreticky by sa to dalo riesit aj jednym, ale kedze zadanie je take ake je, treba to robit cez dva...
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

puq

Quote from: ropman on  04.01.2009, 20:44:48
nerozumiem tomu, preco podla toho zadania treba riesit zapisovanie do zdielanej pamete 2 procesmi cez 2 semafory... to nestaci 1 ???

je to take aby si sa naucil ako to funguje so semaformi...a vlastne ako funguje komunikacia celkovo

markus

prosim neviete ti co ste mali OS so Slodicakom kedy je odovzdavanie zadani?

piton

Ani mne sa neda prihlasit do toho systemu, pisal som mail Kleinovej, ale zatial nic...
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

sunar007

treba odoslať aj nejakú dokumentáciu? AK áno, čo v nej má byť?

ivo261as

znenie zadania, dodefinovanie, analýza úlohy, návrh algoritmu, aj nejaký popis funkcií by sa zišiel, používateľská príručka, záver a zdrojový kód
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

ivo261as

A treba ju odovzdať tak ako do systému tak aj cvičiacemu keď to budeš obhajovať.
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

timwood

kedy a kde treba odovzdat tie zadania..

JCube

sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Squirrel_sK

#259
Quote from: stamperlik on  04.01.2009, 19:49:15
caute,
nevie niekto poradit v com je chyba?


----------------------------------------------------
Runner:Spustam:
zadanie 2901 7141
runner: Maximalny cas behu 120 sekund
runner: Skutocny cas behu:1 s
runner:potomok ukonceny:nekorektne
runner: Pricinou ukoncenia bol signal 11
runner:Exit Status:0
runner: ukoncujem ostatne procesy:
runner:OK
runner:vraciam 131



doma na linuxe mi to bezi bez problemov


hmm mam ten isty problem a nemam sajnu co to moze byt, pritom na hrone aj u mna na ubuntu to ide jak po masle
nema tam kde dojst ku SEGFAULT...
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.

markus

akoze nechapem tym veciam :-/ na ubunte mi to doma bezi v pohode a idem na hron abo to pokusim odovzdat cez ten sprosty server a Nejde... akoze...

ApokalypS

Quote from: markus on  06.01.2009, 01:39:27
akoze nechapem tym veciam :-/ na ubunte mi to doma bezi v pohode a idem na hron abo to pokusim odovzdat cez ten sprosty server a Nejde... akoze...
uz tu o tom bola debata.. niekde nieje nieco ukoncene.. semafor, pamät alebo nieco.. a to potom kazi tvoje zadanie..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Squirrel_sK

Quote from: ApokalypS on  06.01.2009, 01:43:45
Quote from: markus on  06.01.2009, 01:39:27
akoze nechapem tym veciam :-/ na ubunte mi to doma bezi v pohode a idem na hron abo to pokusim odovzdat cez ten sprosty server a Nejde... akoze...
uz tu o tom bola debata.. niekde nieje nieco ukoncene.. semafor, pamät alebo nieco.. a to potom kazi tvoje zadanie..
to by som chapal keby mi nevytvorilo semafor ale ani sa tam nedostane a ked tak by vypisalo hlasku do err suboru.. to je na <|> toto
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.

frapko

Quote from: Squirrel_sK on  06.01.2009, 02:22:57
Quote from: ApokalypS on  06.01.2009, 01:43:45
Quote from: markus on  06.01.2009, 01:39:27
akoze nechapem tym veciam :-/ na ubunte mi to doma bezi v pohode a idem na hron abo to pokusim odovzdat cez ten sprosty server a Nejde... akoze...
uz tu o tom bola debata.. niekde nieje nieco ukoncene.. semafor, pamät alebo nieco.. a to potom kazi tvoje zadanie..
to by som chapal keby mi nevytvorilo semafor ale ani sa tam nedostane a ked tak by vypisalo hlasku do err suboru.. to je na <|> toto

a ako mas spravene chybove subory teda na vystup zadanie.err, zadanie.out??? neviem mozno je to fakt nezmysel ale ked sa zmeni nazov...

stamperlik

ohladom signal 11

skusil som nieco take:
* vytvoril som globalnu premennu int pozicia=0;
* na zaciatok funkcie main som pridal (void) signal(SIGSEGV,segfault);
* po kazdom kroku som zvysil hodnotu pozicie o 1
* funkcia segfault mala zapisat do zadanie.err hodnotu pozicie v case odchytenia signalu 11, uzavriet subory a ukoncit program

ale nefunguje  :j_undecided: ,pravdepodobne signal 11 sa neda ani odchytit
ak mame napady, aj ked nefunguju, pisme ich tu. mozno niekto si to precita a napadne ho vylepsenie, ktore bude fungovat
:ropebanana:

tuxik

Mal som ten isty problem, a bolo to kvoli tomu ze proces zadanie vytvaral zadanie.err a zadanie.out. Ked som to premenoval na zad.err a zad.out tak to ide. Je to asi preto ze aj ten system na odovzdavanie vytvara zadanie.err a zadanie.out.

stamperlik

Quote from: tuxik on  06.01.2009, 17:19:18
Mal som ten isty problem, a bolo to kvoli tomu ze proces zadanie vytvaral zadanie.err a zadanie.out. Ked som to premenoval na zad.err a zad.out tak to ide. Je to asi preto ze aj ten system na odovzdavanie vytvara zadanie.err a zadanie.out.

:j_grin: :j_grin: :j_grin: dikiii, uz to funguje !
:ropebanana:

Squirrel_sK

ja som skusal aj ine nazvy suborov a neslo to, nakoniec som pouzival len printf() a fprintf(stderr,...), kedze ten system presmerovava stdout a stderr do tych suborov out a err... ale len pre proces zadanie.. v ostatnych procesoch som nemal problem s tymto.
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.

ropman

v zadani treba poslat cez tcp slova na Serv1 a on si k nim ma pridat svoju znacku a poslat ich dalej... Ale neviem akym znakom pri prijmani slov oddeluje jednotlive slova... nulovym znakom \0 ? alebo znakom noveho riadku \n ? Alebo nejak inac ? Nech viem ako mu to tam mam posielat diky...

ghostdog_sk

ja som pouzival \n ale potom naspat som daval \0

sri

Skuska z OS je na moodli, alebo aj nejaka pisomna? Dakujem vopred...

ivo261as

aký má Genči mail? jan.genci@tuke.sk? som mu písal už dva krát a nič
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

nighthunter

Jan.Genci@tuke.sk         055 602 5138
   055 602 4316
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

Aniy

ja som mu tiež písal že kedy a odpísal len že to bude na webe.


ivo261as

kedy si mu písal? Len ja potrebujem vyriešiť niečo so systémom na odovzdávanie...
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/