• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre Å¡tudentov Technickej Univerzity v KoÅ¡iciach.
 

Objektove programovanie

Started by markus, 21.02.2009, 23:57:40

« predchádzajúce - ïal¹ie »

timwood

Quote from: mirek on  15.05.2009, 17:56:30
Quote from: timwood on  15.05.2009, 15:30:22
ked sme uz pritom, tak mne napr. pomahal sam pan Binas, takze to zhruba bude podla jeho predstav :)

ty brdo - to on zvykne? keby som vedel, tak tu nevypisujem, ale rovno jeho otravujem...
:embarassed:

markus

mam dotaz ohladne prihlasovania datumov na skusku z OP...
je tam prihlasenie na 21. a 1.
ale pocul som ze vraj by mal byt este jeden datum 8. je to pravda ci su to len chyry? lebo  zasa to vsetko naplanovali tak ze mi vidu 2 skusky na 21. a 25. a tak by som si aspon jednu posunul...

LNC

ci pana, jak ja toto stihnem do utorka? naucit sa objektovo programovat, heh :D
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

kilomassa

nejaké info o skúške?

Matejus

kedy a kde sa odovzdavaju zadania pri Ing. Kunštárovi prosím vás

sunar007

Quote from: Matejus on  18.05.2009, 15:38:43
kedy a kde sa odovzdavaju zadania pri Ing. Kunštárovi prosím vás
zajtra, neviem kedy, neviem kde..vraj to je niekde na moodli, ale nemám šajnu kde ???

Kuko

 :( nevie niekto poradit? Snazim sa vygenerovat diagram tried ale hadze mi to stale tu istu chybu : C# reverse engineering has been completed successfully alebo reverse engineering of file failed :(:(  bu

Mao

Si si aj precital poriadne tu prvu hlasku C# reverse engineering has been completed successfully?
To je podla teba chyba?
Podla mna to znamena ze to prebehlo uspesne

JCube

hlasky sa zasadne necitaju... :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Agamemnon

a aj keby tam nejaká chyba bola, tak bez toho, v akom to robíš programe, ti len ťažko niekto pomôže :D
All code is crap.

42

P@4k

no mne nieco podobne vyhodilo v starUML....a k tomu este hlaska: Unrecoverable Parse Error

domino3d

neviete ci v tretom budeme mat neaky semestralny projekt, a potom bakalalsku pracu alebo rovno bc pracu? alebo ako to je vlastne
vivat academicus

Mao

V zimnom semestri je bakalarsky projekt, na ktory  v lete nadvazuje bakalarska praca.

timwood

neviete teda niekto kedy a kde treba prist zajtra na to odovzdavanie,hodnotenie tych zadani ?

Kuko

Quote from: timwood on  19.05.2009, 02:08:04
neviete teda niekto kedy a kde treba prist zajtra na to odovzdavanie,hodnotenie tych zadani ?
uz to je na moodle

thom

Caute, nevie niekto ochotny hodit sem este nejaku postupnost krokov ako vygenerujem uml diagram v argouml alebo v star uml lebo nejak som z toho vedla ako na to, v power designe mi to nechce vygenerovat.Inac funguje niekomu ten link kde je specifikacia tich zadani, lebo mne nie.

mishelka

ja som to robila v netbeanse, ak to robis v jave.. je tam reverse ingeneering, ale musite mat uml plugin.. keby niekto chcel..
v power designeri ti to vygeneruje len ked to mas podla jeho sablony pisane.. skus to nejako po jednej triede, pripadne vyhadzat niektore veci z tried a nechat len dolezite a potom generovat.. neviem v akom jazyku to robis..
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

thom

Quote from: mishelka on  19.05.2009, 15:39:59
ja som to robila v netbeanse, ak to robis v jave.. je tam reverse ingeneering, ale musite mat uml plugin.. keby niekto chcel..
v power designeri ti to vygeneruje len ked to mas podla jeho sablony pisane.. skus to nejako po jednej triede, pripadne vyhadzat niektore veci z tried a nechat len dolezite a potom generovat.. neviem v akom jazyku to robis..
No ja to robim v C#, ale v tom power disegne to nejake biedne,pretoze vobec nic mi nevygenerujea skusal som uz vselico mozne. Tak poskusam nejako po jednej triede to popridavat.

mishelka

neskusala som to, priznam sa.. ale moze to byt nejakymi vecami, co tam mas, ze to nevie spravit.. treba vyhadzat metody napr. a nechat len properties v triedach.. uvidis co to spravi... a ked to prejde, tak potom postupne pridavat mu veci a skusat..
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

JCube

v powerdesigneri mi to slo vzdy pomocou reverse engineeringu...aj s metodami... chyba bude kdesi medzi klavesnicou a stolickou..
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

mishelka

Quote from: JCube on  19.05.2009, 16:15:22
v powerdesigneri mi to slo vzdy pomocou reverse engineeringu...aj s metodami... chyba bude kdesi medzi klavesnicou a stolickou..
ta napis mu navod :D
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

JCube

ta pustim PD...dam novy objektovo orientovany model...class diagram pre C mrezu...language...reverse engineer C mreza...addnem cs subory...OK...vuala...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

mirek

Quote from: thom on  19.05.2009, 15:00:23
Caute, nevie niekto ochotny hodit sem este nejaku postupnost krokov ako vygenerujem uml diagram v argouml alebo v star uml lebo nejak som z toho vedla ako na to, v power designe mi to nechce vygenerovat.Inac funguje niekomu ten link kde je specifikacia tich zadani, lebo mne nie.

no sak to je jednoduche. pustim argouml a rovno som v navrharovi class diagramu. postup je nasledujuci:

1. kliknem na ikonku triedy
2. kliknem na plochu, kde chcem triedu umiestnit
3. napisem nazov do triedy bud do grafickej reprezentacie triedy na platne alebo do prislusneho textboxu pod platnom s prislusnym nazvom Name
4. pridam atribut kliknutim do strednej casti triedy na platne alebo kliknem na prislusnu ikonku na paneli nastrojov (New attribute) alebo kliknem na rovnaku ikonku pod platnom (New attribute)
5. vyplnim potrebne udaje ohladom noveho atributu (nazov a typ)
6. ak este nemam vsetky atributy, opakujem postupnost od bodu 4
7. pridam metodukliknutim do spodnej casti triedy na platne alebo kliknem na prislusnu ikonku na paneli nastrojov (New operation) alebo kliknem na rovnaku ikonku pod platnom (New operation)
8. vyplnim potrebne udaje ohladom novej metody (nazov, zoznam parametrov a typ navratovej hodnoty)
9. ak este nemam vsetky metody, opakujem postupnost od bodu 7
10. ak nemam este vsetky triedy, opakujem postupnost od bodu 1
11. vytvorim rozhranie kliknutim na prislusnu ikonku na paneli nastrojov (New interface) a umiestnim ho na platno
12. vyplnim nazov rozhrania - bud priamo na platne alebo opat v Name textboxe pod platnom
13. podobnym sposobom popridavam metody do rozhrania ako v pripade triedy
14. pokial nemam vytvorene vsetky rozhrania, opakujem cinnost od bodu 11
15. povytvaram vztahy medzi triedami a rozhraniami pouzitim vhodnych sipiek (tento bod je uz zavisly od konkretnej implementacie, nakolko moze byt u kazdeho inac)

nuz - jednoduche. a ked si k tomu clovek trosku sadne, tak to uz ide samo. kazdopadne - enjoy ;)
So say we all!

wolfy

kedy bude dalsi najblizsi termin pre odovzdanie zadani ? thx  :)

timwood

som pocul pri odovzdavaniach od binasa, ze asi na buduci utorok, tak ako teraz bolo..