• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Objektove programovanie

Started by markus, 21.02.2009, 23:57:40

« predchdzajce - alie »

Ing. nemtom

Quote from: ApokalypS on  06.03.2009, 16:52:15
Quote from: Bc. nemtom on  06.03.2009, 06:10:53
klypso sa aspon snazi a pyta sa co a ako, ale dakto ma komplet v prdeli
a ty odkial vies?? na cviku som ta este ani raz nevidel..

irc, forum, nub :D
brix will be shat

Agamemnon

Quote from: psicho on  06.03.2009, 16:53:00
a to este necitali vypis s medmake :D :D :D :D snad Agamemnon viii ocom kecam :)

hehe, to ani nespomínaj :D :D
All code is crap.

42

ywetka

#127
Quote from: ApokalypS on  06.03.2009, 16:52:15
Quote from: ywetka on  06.03.2009, 06:01:29
a ty chodis akoze naco na cviko? sak zapich uz mas, nie? nehovorim, ze na tuty zasluzene, ale mas ;)
ano mam zapich, dokonca mam aj skusku.. na cvika chodim, lebo je mam rad tento predmet a doma aj tak neamm co robit.. :P niektore veci, co sa beru, sa minuly rok nebrali, mozno si ich nepamätam, ale tak je fajn sa niecomu priucit..
a ty si pred rokom tiez chodila na mirekove cvika s Eqom.. tak preco nie.. kym tam je miesto..
Quote from: ywetka on  06.03.2009, 06:06:25
to je mi ale prekvapenie :D ved na odovzdavani zadania mi tvrdil, ze ho robil sam! takze chapem spravne, ze zadanie sice vie bez problemov spravit, ale jednoduche zaklady az tak dokladne neovlada, takze potrebuje opacko? :D :D no offence ;)
ano zadanie som robil sam.. za mensej pomoci nemenovanej Tani.. :) a mozno potrebujem daco zopakovat, aj keby.. zakazte mi tam niekto chodit.. :/
Quote from: kOsTi on  06.03.2009, 06:03:11
ja som uz vyzistoval... on sa tam len chodi doucovat bo flakal :D
:D
Quote from: Bc. nemtom on  06.03.2009, 06:10:53
klypso sa aspon snazi a pyta sa co a ako, ale dakto ma komplet v prdeli
a ty odkial vies?? na cviku som ta este ani raz nevidel..

no hej, bola som zo trikrat, ale to z toho dovodu, aby sme mali synchronizovane cvika, kedze sme obaja s EqOm OOP tiez ucili.

ad to zadanie: sak nebud taky, snad sa nebudes urazat, hlavne, ze mas ten predmet za sebou... mna si sice na odovzdavani moc nepresvedcil, ale to je uplne jedno, ved ani ja som pred mnohymi rokmi po absolvovani svojho OOP to nejako extra nevedela. Podstatne je, ze mas snahu to zlepsit a naucit sa to... a je uplne jedno kedy. A to sa ceni a jedine na tom zalezi  :thumbsup:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

radix

aka teoria je na tento tyzden?

Agamemnon

statické členy, referenčné vs. hodnotové typy
All code is crap.

42

markus

aby ste nemuseli hladat:
statické premenné
statické členy - 3. prednaska cvicenie -  OOP_P03-4_0_C++_friend_static_this
https://moodle.fei.tuke.sk/mod/resource/view.php?id=1381

hodnotove a referencne typy - 2. prednaska cvicenie -  OP P02-3 C# typový systém
https://moodle.fei.tuke.sk/mod/resource/view.php?id=1350


radix

kedy teraz? az zajtra :) a casu to tam dat je az az az ;) staci pred cvikom

markus

hej lenze ti co robia na bookoch by si to radi stiahli uz doma ak sa naodou nepodari chytit net :P :D
ono nechapem preco je taky problem to tam dat o den skor :) ale ta co uz

puq

Quote from: eminkaa on  08.03.2009, 19:24:33
lebo sa to ma robit na hodine... ono je pravda, ze si to doma mozes spravit aj sam, ale je dost velka pravdepodobnost, ze ti to spravi aj niekto iny, nie?

no nesuhlasim...ja napr nerad robis v skole...najradsej doma na PC si zrobim a aj viac sa naucim :)

tuxik

Ale ved pripravovat sa na cvicenie mame z: "Ďalšie počteníčko",  "Dnešná problematika" a kedze tam nic nie je tak z coho sa mam pripravovat na bleskovku

mirek

Quote from: tuxik on  08.03.2009, 19:28:53
Ale ved pripravovat sa na cvicenie mame z: "Ďalšie počteníčko",  "Dnešná problematika" a kedze tam nic nie je tak z coho sa mam pripravovat na bleskovku

kedze s pripravou zajtrajsieho cvika mam tvorciu krizu cely tyzden, bude musiet zatial stacit len nazov problematiky ako takej v kombinacii s googlom. a google teda vie dobre poradit, ked sa ho clovek spravne pyta...
So say we all!

mirek

Quote from: mirek on  08.03.2009, 19:35:45
Quote from: tuxik on  08.03.2009, 19:28:53
Ale ved pripravovat sa na cvicenie mame z: "Ďalšie počteníčko",  "Dnešná problematika" a kedze tam nic nie je tak z coho sa mam pripravovat na bleskovku

kedze s pripravou zajtrajsieho cvika mam tvorciu krizu cely tyzden, bude musiet zatial stacit len nazov problematiky ako takej v kombinacii s googlom. a google teda vie dobre poradit, ked sa ho clovek spravne pyta...


ale to iba pripisem - ak najdete nejake fajnove materialy ku problematike, podelte sa. rad ich pripnem do poctenicka ku zajtrajsej problematike ;)

a problematika, ako tu uz bolo spomenute, je nasledovna:
- staticke a nestaticke clenske premenne a metody, resp. metody a clenske premenne patriace triede (klucove slovo static)
- referencne a hodnotove typy (ku tym referenciam patri aj klucove slovicko this)
So say we all!



Agamemnon

ono... ku oop (a c#) - na tej úrovni, ako sa ho učíte - je obrovské množstvo materiálov všade po internete...  hlavne msdn si pozrite vždy - to je vynikajúci materiál - a oficiálny ku c#... a potom googliť...
All code is crap.

42

hudtom

No myslim si ze tento topic bol zalozeny pre studentov, aby si vymienali infosky ohladom pisomiek a tak... Ale nejako sa to tu zvrhlo a ucitelia nam tu lezu do kapusty. No budiz, ale miiiisteer B by sa nemusel okunat a mohol by tu dat presne znenie kazdej nasledujucej bleskovky  :metal:
vopred diky

ApokalypS

lol.. aki ucitelia.. ;D
a s tymi bleskovkami - nie si ani trosku narocny.. :)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

JCube

sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

mirek

Quote from: hudtom on  11.03.2009, 15:09:52
No myslim si ze tento topic bol zalozeny pre studentov, aby si vymienali infosky ohladom pisomiek a tak... Ale nejako sa to tu zvrhlo a ucitelia nam tu lezu do kapusty. No budiz, ale miiiisteer B by sa nemusel okunat a mohol by tu dat presne znenie kazdej nasledujucej bleskovky  :metal:
vopred diky

mr B sa snazi vyuzit moment prekvapenia, takze presne znenie bleskofky sa dozviete az na cviku (aj tak ho vymysla tiez len na tom cviku).

a k tej kapuste - kedze sa vela ludi nepyta na konci cvika, resp. sa nepriznavaju, ze by mali s niecim problem, tak ako feedback berie mr B vase vyjadrovania tu na fore. pre mr B je to len spatna vazba. takze okunat sa nemusite a svoj nazor vyjadrite aspon tu :-P
So say we all!

scream

no nic ine mu ani neostava jak vymysliet si to na hodine.... ved nestiha mat ani den pred cvikom vypracovany material k cviku.... Odvolavat sa na google vie aj moja sestra...

Ing. nemtom

na OOP je na prt pripravovat materialy moe, google je tym zaplaveny, jeden tutorial lepsi ako druhy, len staci sa premoct
brix will be shat

ApokalypS

Quote from: scream on  11.03.2009, 17:55:34
no nic ine mu ani neostava jak vymysliet si to na hodine.... ved nestiha mat ani den pred cvikom vypracovany material k cviku.... Odvolavat sa na google vie aj moja sestra...
tym chces akoze co povedat?? :/
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

scream

nic,nic... mne to je vlasne jedno....

radix

Quote from: scream on  11.03.2009, 17:55:34
no nic ine mu ani neostava jak vymysliet si to na hodine.... ved nestiha mat ani den pred cvikom vypracovany material k cviku.... Odvolavat sa na google vie aj moja sestra...
a ty stihas vsetko na cviku spravit?