• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Objektove programovanie

Started by markus, 21.02.2009, 23:57:40

« predchdzajce - alie »

Hezechiel

v create roms to mam takto         public void CreateRooms()
        {
            Room A = new Room("Nachadzas sa v chyzi svarneho suhaja. Na vychode sa nachadzaju dvere veduce z chyze von");
            Room B = new Room("Stojis pred chyzou a rozoznavas zahradku, ktora je znacne neudrziavana. este ze husty lesik na severe v porovnani so zahradkou nicim nevynika");
            Room C = new Room("Si v lese. Vtacky tu svitoria");
            Room D = new Room("Si v lese, ale je tu vela kamenov. Rozhodne to tu vypada zaujimavo");
            Room E = new Room("Si vo vstupnej hale hradu. Na vychod pocut divne zvuky");
            Room F = new Room("Si v komnate nevsednych rozmerov s drakom a princeznou");
            A.SetExits(null, B, null, null);
            B.SetExits(A, C, E, null);
            C.SetExits(B, D, null, null);
            D.SetExits(C, null, null, null);
            E.SetExits(null, F, null, B);
            F.SetExits(E, null, null, null);
            D.AddItem(new items.Key());
            E.AddItem(new items.Chest());
            F.AddItem(new items.Dragon());
            F.AddItem(new items.Princess());
            CurrentRoom = D;
        }

ale kym som nezacal robit backpack mi to slo
Never argue with idiots. They'll drag you down to their level, then beat you with experience. (GILAMONSTER)
I miss WoW so much :(

piton

No ved to je jasne... Nemozes len tak zavolat new Backpack(1);
Mohlo by to byt tak nejako:
class Game {
...
IBackpack backpack;
public void Play()
        {
            CreateRooms();
            backpack = new Backpack(1);
            CurrentRoom.Show();
        }
...
}
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

Hezechiel

#527
Vdaka to som si vdaka Tebe opravil :) a dalsia chyba bola v public IBackpack Backpack
        {
            get { return Backpack; }
        }

jedno velke pismenko namiesto maleho a hodina v P*** :buttrock:
v get ma byt backpack s malym b
Never argue with idiots. They'll drag you down to their level, then beat you with experience. (GILAMONSTER)
I miss WoW so much :(

mirek

Quote from: Hezechiel on  02.05.2009, 20:56:46
vdaka, to som opravil ale nepomohlo, ak by mal niekto cas tak tu radsej dam celu triedu game mozno vas nieco napadne ja netusim vcom by to mohlo byt  bu bu bu bu

posli este plne znenie chybovej hlasky. nemusim sa aspon tvarit ako prekladac, ked on ten kod skontroluje aj rychlejsie aj presnejsie ako ja.
So say we all!

Hezechiel

Vdaka uz to ide, zmenil som prispevok nech  sa tym uz ludia netrapia :) idem dalej a urcite sa este ozvem tych chyb este bude dost :D
Never argue with idiots. They'll drag you down to their level, then beat you with experience. (GILAMONSTER)
I miss WoW so much :(

Agamemnon

Quote from: piton on  02.05.2009, 20:48:09
No ved to je jasne... Nemozes len tak zavolat new Backpack(1);

môžeš len tak zavolať

new object();

bez problémov... často sa to aj používa...
All code is crap.

42

piton

Mozes, ale v tomto pripade to ma nejaky vyznam? Ked nanho nemas referenciu...
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

Agamemnon

nemá to význam v tomto prípade
All code is crap.

42

psicho

a ja by som odporucal miesto doxygenu Microsoft SandCastle , way better ako ten doxy oxy proxy
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

mirek

Quote from: psicho on  03.05.2009, 00:22:37
a ja by som odporucal miesto doxygenu Microsoft SandCastle , way better ako ten doxy oxy proxy

fiha - to nepoznam. ukaz dajake pdf-ko, co to vykomplikovalo. pravdepodobne si ale javisti mozu ist piskat, kedze je to majkrosoft produkt, ze? kukam, ze by to mal byt len prekladac, ale nejake gui tutok su a pravdepodobne len majkrosoft okna platforma, takze aj mac os ludia aj linuxaci si mozu ist piskat. hmm... to vypada na velku piskajucu skupinu... preto ma doxygen vyhodu - v pocte podporovanych jazykov a v pocte podporovanych platforiem. ale vysledok ukaz nejaky pdf-kovy - rad by som to videl.
So say we all!

domino3d

ako spravne komentovat kod?
cez /// ?
ci este nieco extra co som prehliadol?
vivat academicus

Agamemnon

jj, cez ///
alebo aj tým doxygenovským spôsobom môžeš, ale to musíš vedieť ako to má vyzerať, lebo to ti VS nedoplní...
All code is crap.

42

ivo261as

ako resetnem hru do východieho stavu? som skúšal zavolať metódu play() nad objektom hry, lenže potom mi nevykoná žiadny príkaz :(
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

psicho

Quote from: mirek on  03.05.2009, 01:00:12
Quote from: psicho on  03.05.2009, 00:22:37
a ja by som odporucal miesto doxygenu Microsoft SandCastle , way better ako ten doxy oxy proxy

fiha - to nepoznam. ukaz dajake pdf-ko, co to vykomplikovalo. pravdepodobne si ale javisti mozu ist piskat, kedze je to majkrosoft produkt, ze? kukam, ze by to mal byt len prekladac, ale nejake gui tutok su a pravdepodobne len majkrosoft okna platforma, takze aj mac os ludia aj linuxaci si mozu ist piskat. hmm... to vypada na velku piskajucu skupinu... preto ma doxygen vyhodu - v pocte podporovanych jazykov a v pocte podporovanych platforiem. ale vysledok ukaz nejaky pdf-kovy - rad by som to videl.

ano jeto .NET language only a ukazka je msdn.com :)
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Agamemnon

msdn.com je pdfko? :D
to je jasné, že je to msdn.com... ale to nie je pdfko :) lebo ako - pdfko sa mi nepodarilo vygoogliť :) a oni potrebujú niečo odovzdať - msdn.com ťažko odovzdáš v papierovej podobe, aby to malo aj nejaký zmysel...
All code is crap.

42

Aniy

ináč do kedy je možné odovzadať zadanie resp. dokumentáciu k tomu :)


psicho

Quote from: Agamemnon on  03.05.2009, 05:06:30
msdn.com je pdfko? :D
to je jasné, že je to msdn.com... ale to nie je pdfko :) lebo ako - pdfko sa mi nepodarilo vygoogliť :) a oni potrebujú niečo odovzdať - msdn.com ťažko odovzdáš v papierovej podobe, aby to malo aj nejaký zmysel...

no to generuje html, napokon toje standard
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

mirek

Quote from: Agamemnon on  03.05.2009, 02:24:43
jj, cez ///
alebo aj tým doxygenovským spôsobom môžeš, ale to musíš vedieť ako to má vyzerať, lebo to ti VS nedoplní...


doxygenovsky styl neviem, ci je - on podporuje javadoc, ndoc a nejake styly z dalsich jazykov. a okrem toho ma nejake dalsie znacky svoje vlastne, na zaklade ktorych je mozne pridat dalsie informacie (titulnu stranku, bugy, todo, zoznam autorov, ...)
So say we all!

mirek

Quote from: psicho on  03.05.2009, 05:12:30
Quote from: Agamemnon on  03.05.2009, 05:06:30
msdn.com je pdfko? :D
to je jasné, že je to msdn.com... ale to nie je pdfko :) lebo ako - pdfko sa mi nepodarilo vygoogliť :) a oni potrebujú niečo odovzdať - msdn.com ťažko odovzdáš v papierovej podobe, aby to malo aj nejaký zmysel...

no to generuje html, napokon toje standard

ano - ako online dokumentacia. ale asi ani ty si nemal vlani tlacene html-ko pri odovzdavani bakalarky, co?
So say we all!

Agamemnon

Quote from: mirek on  03.05.2009, 16:54:04
Quote from: Agamemnon on  03.05.2009, 02:24:43
jj, cez ///
alebo aj tým doxygenovským spôsobom môžeš, ale to musíš vedieť ako to má vyzerať, lebo to ti VS nedoplní...


doxygenovsky styl neviem, ci je - on podporuje javadoc, ndoc a nejake styly z dalsich jazykov. a okrem toho ma nejake dalsie znacky svoje vlastne, na zaklade ktorych je mozne pridat dalsie informacie (titulnu stranku, bugy, todo, zoznam autorov, ...)

jj, len pre mňa javadoc je doxygen style :)
All code is crap.

42

psicho

Quote from: mirek on  03.05.2009, 16:55:27
Quote from: psicho on  03.05.2009, 05:12:30
Quote from: Agamemnon on  03.05.2009, 05:06:30
msdn.com je pdfko? :D
to je jasné, že je to msdn.com... ale to nie je pdfko :) lebo ako - pdfko sa mi nepodarilo vygoogliť :) a oni potrebujú niečo odovzdať - msdn.com ťažko odovzdáš v papierovej podobe, aby to malo aj nejaký zmysel...

no to generuje html, napokon toje standard

ano - ako online dokumentacia. ale asi ani ty si nemal vlani tlacene html-ko pri odovzdavani bakalarky, co?


ne ne jasom ftedy pouzil jeden addon do visual studia ktory generoval okrem ineho aj rtf , a som mal vytlacene to rtf cosa tyka systemovej
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

timwood

som si stiahol Enterprise Archtect(EA)..to je vhodne na tu dokumentaciu?...Co som pozeral tu dokumentaciu, tak tam staci popisat funkcionalitu, pripojit diagramy a finito?
Ci to musi byt v nejakej HTML verzii? ...zoberie mi ten EA tie komentare v style ///

Matejus

pomoze mi niekto s tymto ?

'game_surprise.Game' does not implement interface member 'TextGame.Core.IGame.ProcessCommand(string)'. 'game_surprise.Game.ProcessCommand(string)' cannot implement 'TextGame.Core.IGame.ProcessCommand(string)' because it does not have the matching return type of 'TextGame.Core.GameState'.

a chybu mi podciarkne na slove Game v triede Game.cs pri implementacii rozhrania IGame. Nechapem vobec, nikto mi s tym nevie pomoct.

Mao

navratova hodnota tvojej metody sa nezhoduje s navratovou hodnotou,, ktoru pre tuto metodu predpisuje rozhranie, podla neho ma tato metoda vratit GameState
Ta chybova hlaska inak hovori presne to co som napisal ja, staci ju poriadne precitat a zamysliet sa nad tym

Matejus

dakujem za vysvetlenie ... podla toho co si napisal by som teda mal do metody ProcessCommand dopisat return GameState.PLAYING; ?