• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre Å¡tudentov Technickej Univerzity v KoÅ¡iciach.
 

Num. Mat. Pravdepodobnost a mat. stat.

Started by zeratul, 25.09.2008, 03:33:49

« predchádzajúce - ïal¹ie »

Nielpferd

nejde mi uploadnut te veci...dajte maila..poslem vam to tak
syphilis connecting people and keeps users happy...

zeratul

este pls odpoved na toto

Quote from: scream on  12.02.2009, 17:42:02
Quote from: zeratul on  12.02.2009, 17:37:36
ale mam to dobre, kebyze to ratam od 1 do 4, ako postup myslim?

nemas to dobre. h=0,4 pretoze tam ma byt znak < = a nie len < ako mas ty... n bude tym padom 8..... inak praktickejsie je si vyratat najprv n zaokruhlit hore na najblizsie cele cislo a potom si uz len dpocitat h cko .... tj. interval \ n

Ja pozeram do zosita kde mam na to preratane priklady a v obidvoch mam h < nieco, ziadne <=. Navyse ak dam v tom pripade h=0,4 tak zlomok b-a/0,4 = 7,5, akoze moze byt n=7,5. Ja uz fakt mam v tom chaos


predatormx5@atlas.sk
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D


scream

no ja uz mam tez v tom chaos... ale pre integral 1-4 vide h=0,4 a n=7,5 podla povolenych vzorcov.... ale n musi byt cele cislo cize 7,5=>8, tym padom sa zmeni aj h-cko tj bude 0,375... a je to takto spravne :j_smiley:

zeratul

imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D

majster

Quote from: scream on  12.02.2009, 20:46:22
no ja uz mam tez v tom chaos... ale pre integral 1-4 vide h=0,4 a n=7,5 podla povolenych vzorcov.... ale n musi byt cele cislo cize 7,5=>8, tym padom sa zmeni aj h-cko tj bude 0,375... a je to takto spravne :j_smiley:
no jo ted to je spravne lebo si uvedom ze davas potom Il=h/2(f(a)+f(b)+2suma a hore je n-1 cize pre 7 a keby si mal 7,5 ta by som chcel vediet ako das 6,5 chapeme sa?)

Nielpferd

Quote from: zeratul on  12.02.2009, 20:38:48
este pls odpoved na toto

Quote from: scream on  12.02.2009, 17:42:02
Quote from: zeratul on  12.02.2009, 17:37:36
ale mam to dobre, kebyze to ratam od 1 do 4, ako postup myslim?

nemas to dobre. h=0,4 pretoze tam ma byt znak < = a nie len < ako mas ty... n bude tym padom 8..... inak praktickejsie je si vyratat najprv n zaokruhlit hore na najblizsie cele cislo a potom si uz len dpocitat h cko .... tj. interval \ n

Ja pozeram do zosita kde mam na to preratane priklady a v obidvoch mam h < nieco, ziadne <=. Navyse ak dam v tom pripade h=0,4 tak zlomok b-a/0,4 = 7,5, akoze moze byt n=7,5. Ja uz fakt mam v tom chaos


predatormx5@atlas.sk
po poslani mi napisalo ze mas plnu schranku
syphilis connecting people and keeps users happy...

Nielpferd

no poslal som..skontrolujte si ci doslo...mali by to byt tri maily
syphilis connecting people and keeps users happy...

majster

dosli velmi pekne dakujem no a ak toto teraz da a my nespravime ta to rovno na pakaren si myslim ale ked zoberiem ze dekansky je hned o dva dni nemal by menit otazky aspon si myslim lebo to by bolo dost napi keby nenechal bud otazky alebo teoriu

zeratul

#634
tak ak da tie iste otazky co boli, tak by sme sa mali zlozit a nieco mu kupit

nejako mi to nechodi, pls mozte to setko zhrnut do jedneho raru a niekam to upnut

//ak zoberieme do uvahy, ze medzi riadnym a opravnym boli 3 tyzdne a on len vymenil skupiny (samozrejme som dostla tu druhu), tak je mala pravdepodobnost ze za dva dni bude vymyslat novu, ale zase setko je mozne a tiez moze dat fungel novu
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D

Nielpferd

pockaj kus..rarujem to a poslem na maila
syphilis connecting people and keeps users happy...

Nielpferd

uz by si to mal mat na maily...uz som poslal
syphilis connecting people and keeps users happy...

Nielpferd

a ked najdete mi tam chybu dajte mi vedet ze si to opravim..neze sa budem ucit somariny
syphilis connecting people and keeps users happy...

zeratul

diky,
len pre istotu, mali to byt 4 jpg-cka, lebo v mali pises ze tretia varka.
A Skupinu A ma niekto ah:
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D

lielo


Nielpferd

mas aj A aj B..nie vsetko..a pre teba som extra spravil iba dve rarka...
syphilis connecting people and keeps users happy...


lielo

ok dik.dufam,ze mi to dojde este dnes bo ten post je na  hovno

Nielpferd

syphilis connecting people and keeps users happy...

zeratul

Quote from: Nielpferd on  12.02.2009, 21:22:09
mas aj A aj B..nie vsetko..a pre teba som extra spravil iba dve rarka...
diky, aj som ti klikol na + karmu :D, ale prisiel mi len jeden ,tam kde je skupina B, tie styri jpgcka
mozes to druhe rarko poslat na te081665@tuke.sk
snad do tretice uz budem mat kompletne materialy
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D

majster

Toho newtona tam nemate co????abo ma ho niekto vobec ale mi povedzte korene a s akymi to mam prepocitat dik.

Nielpferd

syphilis connecting people and keeps users happy...

lielo

no tak v tom co je upnute na http://haluska.dota.sk/ je ta iteracna metoda asi chybna.my sme to na cviku ratali tak,ze sme vypocitali maximum prvej derivacie funcie. to bolo lambda a to sme davali do stop testu ktory je v skriptach na strane 18. ten stop test co je v tych scannoch je pre newtnovu metodu.

scream

urcite je chybna disperzia... rozptyl 10??? to k tomu grafu nesedi:)

majster

Quote from: lielo on  12.02.2009, 21:58:20
no tak v tom co je upnute na http://haluska.dota.sk/ je ta iteracna metoda asi chybna.my sme to na cviku ratali tak,ze sme vypocitali maximum prvej derivacie funcie. to bolo lambda a to sme davali do stop testu ktory je v skriptach na strane 18. ten stop test co je v tych scannoch je pre newtnovu metodu.
chybna nieje len mas pravdu chyba tam lambda kde lamdba = max f´(x) cize to je max -x na -e na2 a dostaneme vysledok 0,36 ten potom dame (1-lambda/lamda )*epsilon a vyjde nam 0,009 a hladame cize nie 0,005 ale 0,009 aspon tak myslim.