• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Num. Mat. Pravdepodobnost a mat. stat.

Started by zeratul, 25.09.2008, 03:33:49

« predchdzajce - alie »

majster

A este tu newtonovu metodu nech som kompletny co bola na prednaske bo toto on chcel a ne zo skript

Dodik

Quote from: Dodik on  11.02.2009, 20:47:49
Shiit..to aka je miestnost 230? bk
Diki za total ignore...fakt nikto nevie kde je ta miestnost? v BN alebo kde?

Nielpferd

prosim napiste mi niekto cele riesenie tej simpsonovej metody ako to chce
syphilis connecting people and keeps users happy...

Jerryh


scream

Quote from: majster on  11.02.2009, 21:32:12
Quote from: Jerryh on  11.02.2009, 20:00:38
ziarovky 0,87936, priebeh funkcie E(x)=2,33, P(2<x<=7)=3/4, skup. A

EDIT: priebeh funkcie: rovnica x/2 -1/2, b=1

no este obsirnejsie sa neda trosilinku  :462:

ziarovky ti nikto lepsie nevysvetli ako su v skriptach... pozri si nezavisle javy

majster

Quote from: Jerryh on  11.02.2009, 22:41:23
Quote from: majster on  11.02.2009, 21:32:12
no este obsirnejsie sa neda trosilinku  :462:

a co konkretne?

ziarovky v pohode tu spojitu funkciu z grafu

majster

4. 2 nelinearne funkcie, napisat vztah pre vypocet ak je dane  (X0 y0) newtonov , to bolo za 4 body, za dalsich 10 to bolo dokazat !!!!!!!!!!!
Toto ak by mal z jeho prednasok to by pomohlo fakt chlapi sak to je 14 bodov a uz len 6 a sa idem ozrat  :dancing:

skorec1

skuskove sa predlzuje o 2 tyzdne a mozno bude este jeden termin... informacia pramo zo studijneho...

Jerryh

Quote from: majster on  11.02.2009, 22:54:30
Quote from: Jerryh on  11.02.2009, 22:41:23
Quote from: majster on  11.02.2009, 21:32:12
no este obsirnejsie sa neda trosilinku  :462:

a co konkretne?

ziarovky v pohode tu spojitu funkciu z grafu
tak b vypocitas podla 2*1/2*b=1, 2 lebo mas od 1 do 3, 1/2 preto lebo mas monotonnu funkciu, nie konstantu, a na dalsie veci uz mas vzorce v skriptach

Fretacik

Quote from: skorec1 on  11.02.2009, 23:18:32
skuskove sa predlzuje o 2 tyzdne a mozno bude este jeden termin... informacia pramo zo studijneho...

este jeden termin okrem toho dekanskeho v piatok ?

skorec1

no, ja som nebol este ani na jednom termine, marodujem takze pondelok ani v piatok sa nemzem zucastnit tak skusim napisat ci da este jeden termin kedze skuskove sa predlzilo o 2 tyzdne, je len na skusajucom ci da termin... ked si dobre pamatam tak pred rokom si bol jeden student u zimana narokovat termin skusky pre neucast zo zdravotnych dvovodov ovsem ked mas papier...

scream

#561
a F1 mas zrobenu?:)

BTW neviem co ti sice je ze nemozes prist na 3 terminy z matiky ale pokial nebudes mat kvality papier na to, tak ti asi ziaden termin nevypise....

angryturtle

kde mam zohnat odpoved na tu otazku ohladom dokazu couchyho???  ??? btw myslite ze na dekanskom budu zas tie iste otazky?

scream

myslim ze to nieje vylucene ale nespoliehal by som sa na to...

skorec1

#564
Quote from: scream on  11.02.2009, 23:59:27
a F1 mas zrobenu?:)

BTW neviem co ti sice je ze nemozes prist na 3 terminy z matiky ale pokial nebudes mat kvality papier na to, tak ti asi ziaden termin nevypise....

dava este jeden terin cca27 pre F1... a teraz k Num. no ked ty budes mat papier ze si bol nemocny napr. od 9.2 do 13.2 a prides o standartny opravny a dekansky v tom tyzdni tak by si mal mat narok este na skusku ked si dobre pamatam ako to preberal ziman... no a ked este pretrvava skuskove tak neviem preco by ti nevedel dat termin...

mozem sa mylit ale...
ale inak som si vsimol ze on zapise cloveka na skusku aj ked nebol...

jozomrkvicka

no katedra matiky ma taky system ze vypise riadny termin, opravny termin a potom ked vidia ze na opravny je zase nahlasenych 100 ludi tak daju aj dekansky...a automaticky prihlasuju vsetkych aj na riadny aj na opravny kedze su to v podstate iba dva pokusy a pokial sa im do piatich dni neospravelnis tak to beru ako keby si na tom termine bol...je to trosku cudna logika ale tusim ze to takto u nich funguje

vikkar

mal dakto na opravnom vobec lepsiu znamku ako E?
lebo ked som pozeral moju pisomku tak priklady som mal dobre, ale nemal ich nikde obodovane a napr. v teorii bernouliho vzorec som mal pekne napisany aj z vysvetlenim co je co za 1  :j_huh: bod zo styroch.Ta ja uz neviem co tam chcel mat. Tak som sa radsej nic nepytal a zapisal si znamku.  :buttrock:

Matejus

- tri holky za sebou mali A-čka , tak som počul ...
- a čo sa týka tej spojitej funkcie a vypočítanie toho b , to nemá byť náhodou tak, že obsah trojuholníka ktorý tá funkcia vytvára sa má rovnať 1 aby to bola hustota pravdepodobnosti ? čiže pomocou obsahu t.j. a*b/2 = S vypočítaš b .... a=2 , S=1 , b=? :) či sa mýlim ?

timwood

jasne ze sa to da spocitat aj cez obsah. potom sa da aj cez integral ale tam musis najskor poznat fciu, cize najprv si musis napisat predpis f(x) = { ... a az potom..

majster

neviem ako vy ale runge-kut mi vysiel k2=0,05975 k3=0,05975 a dozadu tam boli trochu inaksie a vysledok y=2,0597 ta nevim bu :guitar:

zeratul

Quote from: majster on  12.02.2009, 03:57:24
neviem ako vy ale runge-kut mi vysiel k2=0,05975 k3=0,05975 a dozadu tam boli trochu inaksie a vysledok y=2,0597 ta nevim bu :guitar:
tak nejako aj mne vyslo, k1=0,057, k2=0,059, k3=0,05899, k4= 0,0607, y=2,0592
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D

Nielpferd

#571
nevie niekto ako boli teraz presne bodovane ulohy?....zeby som vedel ze s tym co viem kolko budem mat bodov  ;D

a pridajte mi aj ako ma vyst ta newtonova metoda...pls...
syphilis connecting people and keeps users happy...

scream

newton dokopy 9, runge kutas 7, nahodna premenna 8, zarofky 6.... v druhej skupine ekvivalentne tj iteracna 9, lichobeznik 7....

zeratul

Quote from: Nielpferd on  12.02.2009, 14:10:01
a pridajte mi aj ako ma vyst ta newtonova metoda...pls...
pripajam sa + MNS a Simpsona  ah:
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D

Sxx

dali novy termin, super bo sa mi kryje skuska ina