• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Fyzika 2 - Julca

Started by Korgen, 20.01.2009, 20:49:01

« predchdzajce - alie »

timwood

koho ste tam mali na dozore

darko

to čakanie ma zabíja...

!Cica!


bubo

Quote from: !Cica! on  05.02.2009, 01:41:04
Quote from: supersayan on  04.02.2009, 19:49:33
piatok 6.2. o 10:00 hore v AF
to je zapis...ale nam dnes Sevcovic povedal ze vysledky budu uz zajtra poobede na ISku....

dnes na ISku budu vysledky a 6.2. o 10:00 je autogramiada
:puf:

radix


19martin88

vysledky na IS uz k dispozicii  :lb:

Kvacinka

yeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaa E-55  :ropebanana:

Mr.Anderson

E52  ;D fyzika uz nikdy v zivote  :kissmyass: bp

meki

#233
it´s all right it´s ok C 71 to som fakt necakal :ropebanana: :bananadance: :beer1:

piton

D-65 jupiiiiiiii zbohom fyzika :evica:
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

maweceq


Aniy

D61 F2 NO MORE zase minuloročné otázky ^^


ropman

63 bodov, este s rezervou :) pokoj od fyziky do konca zivota lol

!Cica!

...krasa zit....blahozelam fsetkym co to maju za jedno pismenko... :bananadance: .....teraz uz len  :smokin:

lielo

E 51  :emot-dance: bud som mal tolko stastia alebo sa zlutovala a dopisala...

matusqo

ake boli otazky na opravaku? napiste niekto
a ake boli minuly rok na dekanskom?

Aniy

2 strana :) ja som sa učil z tých otázok


timwood

ved stale su tie iste...sa to uz nauc a mas pokoj..

meki

otazky z opravaku:
1.pomocou gaussovej vety odvodte intenzitu elektros. pola v okoli nekonecnej vodivej roviny, na ktorej je rovnomerne rozlozeny elektricky naboj s plosnou hustotou (sigma) bolo treba aj nakreslit obrazok a popisat
2.Definujte kapacitu osamoteneho vodica a diskoveho kondenzatora, ak vzdialenost medzi doskami je d a plocha dosky S.
3.Matematicky zapiste zavislost elektr. odporu od geometrickych rozmerov a od teploty.
4.napiste Biot-Savartov zakon vysvetlit
5.napiste matematicky a vysvetlite Faradayov zakon. Co vyjadruje znamienko minus.
6.neviem nieco LC ci co
7.vztah rotH=j je neuplnym vyjadrenim jednej z maxwelovych rovnic a)aky zakon vyjadruje integralna podoba tohto vztahu napisat aj vztah a vysvetlit
b)uplne vyjadrenie
8.v magnetickom poli plati integral B.dS=0 napiste maxwellovu rovnicu vyjadrujucu tuto skutocnost a vysvetlit.
9. tie moznosti na fotoelektricky jav
10.Na zaklade akeho predpokladu ziskal Planck spravny popis ziarenia absolutne ciernho telesa.zapiste matematicky a vysvetlite ho
11.vyjadrite matematicky a slovne casticovo-vlnovy dualizmus

!Cica!

jj presne toto bolo....na skupiny sa nedelilo....kazdy mal to iste....a toto LC bolo daco ako urcit indukciu v tom obvode....ale este njeco....nevjem....nemal som.....

CLEMENZAAA

na každom termíne boli tie isté otázky?  ???

meki

nie tie iste ale na zaciatku tohto topicu mas vsetky otazky co boli minuly rok staci sa ti naucit tie ine nebudu urcite

timwood

v tej 6tke bolo treba vyjadrit prud I, cize malo byt sa mi zda ze I=I0*sin(omega0+fi)

Korgen

A to ked idem na dekana z F2, to sa staci na IS prihlasit, alebo treba si niejak na studijnom poziadat o dekansky termin?  ::)