• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre Å¡tudentov Technickej Univerzity v KoÅ¡iciach.
 

Fyzika 1 - Julca

Started by stricky, 31.10.2008, 03:29:53

« predchádzajúce - ïal¹ie »

stricky

noo ja to repetujem v pondelok a isto ze tahak uz bude

timwood

njn,tiez mam na C.......ale keby sa aj na fyze II. dalo tak pekne odpisovat :)

meki

ked ste uz tak vsetci opisovali nenajde sa dobra dusa co by mi tie tahaky poslala na maila? dik

scream

oujeee 71 C... bez tahaku ...fakt sa staci naucit len tie vypracovane otazky

Domino88

mozte mi prosim niekto napisat odpoved na otazku 1. Odvodit cas. zavislost rychl. a drahy pre priamociary pohyb ak zrychl. s casom rovnomer. narasta z nulovej hodnoty. Nakreslite graf. zavislost a=f(t), v=f(t) ???
Dakujem,
Neviem z akej <> to ma ale v skriptach to nemozem najst ani medzi tymi 120 otazkami

stricky

toto nemyslis vazne....

Domino88

tie vypracovane otazky co su na haluske vam otvara v pohode ?? Mne otvori len to fyz2.pdf, a aj to dajak divne. nemohli by ste mi to niekto preposlat??

radix

Quote from: Domino88 on  10.01.2009, 00:25:44
mozte mi prosim niekto napisat odpoved na otazku 1. Odvodit cas. zavislost rychl. a drahy pre priamociary pohyb ak zrychl. s casom rovnomer. narasta z nulovej hodnoty. Nakreslite graf. zavislost a=f(t), v=f(t) ???
Dakujem,
Neviem z akej <> to ma ale v skriptach to nemozem najst ani medzi tymi 120 otazkami


integruj rovnicu v=integral (k*t)dt a potom s= integral(v)dt lebo a=k*t graf zrychlenia je linerany a rychlosti exponencialny

meki

Quote from: Domino88 on  10.01.2009, 00:58:50
tie vypracovane otazky co su na haluske vam otvara v pohode ?? Mne otvori len to fyz2.pdf, a aj to dajak divne. nemohli by ste mi to niekto preposlat??

dal som to na novu halusku(haluska.dota.sk) tak skus ci ti to nepojde lepsie odtial

scream

Quote from: Domino88 on  10.01.2009, 00:58:50
tie vypracovane otazky co su na haluske vam otvara v pohode ?? Mne otvori len to fyz2.pdf, a aj to dajak divne. nemohli by ste mi to niekto preposlat??


uc sa radsej z tych 20 jpg-ciek a nemas problem....

Domino88

Quote from: meki on  10.01.2009, 02:16:25
Quote from: Domino88 on  10.01.2009, 00:58:50
tie vypracovane otazky co su na haluske vam otvara v pohode ?? Mne otvori len to fyz2.pdf, a aj to dajak divne. nemohli by ste mi to niekto preposlat??

dal som to na novu halusku(haluska.dota.sk) tak skus ci ti to nepojde lepsie odtial

kolko je tych ftp serverov??? Hybnos a pistone, je este nejaky???

Domino88

Quote from: scream on  10.01.2009, 07:16:50
Quote from: Domino88 on  10.01.2009, 00:58:50
tie vypracovane otazky co su na haluske vam otvara v pohode ?? Mne otvori len to fyz2.pdf, a aj to dajak divne. nemohli by ste mi to niekto preposlat??


uc sa radsej z tych 20 jpg-ciek a nemas problem....
A kde najdem tie jpgcka??

scream


stricky

ako sa vam zatial dari na opravak?

meki

Quote from: Domino88 on  11.01.2009, 09:03:45
kolko je tych ftp serverov??? Hybnos a pistone, je este nejaky???
no ved nova haluska a este stara haluska

radix

Quote from: nighthunter on  11.01.2009, 19:23:57
Quote from: stricky on  11.01.2009, 16:26:03
ako sa vam zatial dari na opravak?
ucime sa a nepiseme na forum
nieee v klude nech pise pokecuje :) ja chcem miesto na izbe... :)

nighthunter

este ma aj zmazal !!!
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

Daron

neupnete niekto tahak?? bol by som vdacny :buttrock:

Sxx

nemate skupiny B,D co bili? pls


scream

aaaa boli aj BD ? ked tak len na predtermine nie? a otazky z predterminu tu uz boli postnute...

Sxx

su tu A,C a z predterminu 1 ale to neviem aka skupina tak tie zvysne by pomohli


meki

#121
dnesne otazky na skuske:

1.Odvodte casovu zavislostrychlosti a drahy pre priamociary pohyb, ak a=konst. Nakreslite zavislosti v=f(t) a s=f(t)
2.Odvodte suvis medzi pracou a kinetickou energiou.
3.Napiste definicny vztah pre moment zotrvacnosti a popiste vsetky veliciny,kt v nom vystupuju
4.Odvodte vztah pre kineticku energiu telesa otacajuceho sa okolo pevnej osi. Nakreslite obrazok a vyznacte vsetky pouzite veliciny.
5.Odvodte vztah pre celkovu mechanicku energiu castice hmotnosti m, kt vykonava netlmeny harmonicky kmitavy pohyb s amplitudou A a uhlovou frekveciou w-omega
6.Zapiste vychylku castice prostreda, kt sa siri vlnenie, ak pozname amplitudu A, dobu kmitu T a rychlost sirenia sa vlnenia v. Zdrojom vlnenia su kmity dane vztahom u(0,t)=Asinwt.Aka je vlnova dlzka tohto vlnenia?
7.Vyjadrite matematicky a graficky empiricke zakony, kt platia pre idealny plyn (Boyle-Mariottcov, Gay-Lussacove)
8.V ramci kinetickej energie plynov zapiste kineticku energiu castice plynu a odvodte vztahprevnutornu energiu 1 mola jednoatomoveho plynu teploty T.
9.Napiste a vysvetlite 1.termodynamicky zakon. Definujte objemovu pracu plynu a vypocitajte pracu plynu pri izotermickom deji, ked tlak plynu sa meni z hodnoty p1 na hodnotu p2 a jeho objem z V1 na V2

mepo


scream

koli fyzike sa nechat vyhodit.... tu netreba nic viac len sa naucit posranych cca 80 vopred vypracovanych otazok... imho studium na +/- 5 dni...

BTW este sa da ist na dekana nie?

stricky