• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Databazove Systemy - DBS

Started by supersayan, 23.02.2009, 23:28:36

« predchdzajce - alie »

piton

Ludia isto nebude s mikulom zajtra pisomka? pisali sme mu, ale dajak neodpisuje...
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

markus

ak vam odpise tak to hned hodte tu :) dnes nemam zrovna naladu na ucenie  :(

cory

no po tomto nasom hokejovom vykone ani ja nejak nemam chut na ucenie  ??? ak:

Patto

tak ako mame dneska s Mikulom pisomku? neodpovedal niekomu na mail?

cory

vsak uz aj rano niekto mal .....

Patto

Quote from: cory on  29.04.2009, 17:58:29
vsak uz aj rano niekto mal .....

takze je toho tyzna hej?

a nejake screeny nemame? :)

navarro

takze dnes s mikulom nebola pisomka :ropebanana: :ropebanana: :evica:

byglajs

čawte  br
nevie niekto poradiť ?
nainštaloval som si IBM Informix Connect  a ak chcem pridať novú databázu cez Ovládací panel/Administrative Tools/Data sources  normálne som dal pridať Informix, potom som nastavil na záložke Data source name nejaké meno, napr.bukov a na záložke Connection Server Name ibukovec, Host Name bukovec.fei.tuke.sk, Service iif, Protocol onsoctcp Database Name bukov User Id Te0...., Password Te....
aaaaa tie dva súbory services a hosts som upravil.
dám Apply & Test Connection a vyhodí mi chybu
Test connection was NOT successful.[Informix][Informix ODBC Driver][Informix]Cannot locate iif service/tcp service in /etc/services.
čo robím zle ?  >:(

majo

NEVIETE niekto poradit ako to mozem opravit?
check constraint (TE070510.SYS_C0052160) violated

ako viem ze z toho mozno na to nikto nepride len skusam ci sa uz niekto s tymto nestretol  ja som zadal toto
UPDATE liek SET nazov_lieku='B-komplex' ,cena=10 ,datum_vyroby='2.5.2009' ,expiracia='2.5.2009', skupina='Vitaminy',kod_vyrobcu=10 WHERE id_lieku=11; a tamtu chybu mi vyhodio a neviem com s tym:( nmieco okolo foreign key kod_vyrobcu je cudzi kluc ale neviem co

majo

uz som si opravil:D hodiny sa pasujem s  problemom dam to tu a hned ho aj vyriesim:D

psicho

Quote from: byglajs on  02.05.2009, 15:40:48
čawte  br
nevie niekto poradiť ?
nainštaloval som si IBM Informix Connect  a ak chcem pridať novú databázu cez Ovládací panel/Administrative Tools/Data sources  normálne som dal pridať Informix, potom som nastavil na záložke Data source name nejaké meno, napr.bukov a na záložke Connection Server Name ibukovec, Host Name bukovec.fei.tuke.sk, Service iif, Protocol onsoctcp Database Name bukov User Id Te0...., Password Te....
aaaaa tie dva súbory services a hosts som upravil.
dám Apply & Test Connection a vyhodí mi chybu
Test connection was NOT successful.[Informix][Informix ODBC Driver][Informix]Cannot locate iif service/tcp service in /etc/services.
čo robím zle ?  >:(


nemasa to robit na oracle ? :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

radix


rob_88

No ja mam taky problem, ze som sa asi trikrat zle prihlasil (robim zadanie)...a mam account blocked :D
Odblokuje sa neskor alebo mam pisat niekomu? ;)
Diky

ApokalypS

#138
musis zajst na piate poschodie, hladaj typka s menom mihalyi, alebo tak nejak.. ospravedlnujem sa, ak som to skomolil, uz si poriadne nepamätam.. ale viem, ze som mal tiez problemy s heslom.. a LM ma poslal za nim.. priblizne druhe dvere napravo v A bloku.. on ti povie co a jak, pripadne pomoze..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

byglajs

čo? ako na oracly ? veď tam v moodli je nejaký taký návod, tak ja neviem,...

kOsTi

tak robis to v informixe ci co... ked pises ze "IBM Informix" si si naistaloval... :/
:trestac:

byglajs

aha, čiže ak dobre chápem, tak oracle a informix tak to nejde spolu? vieš ja len chcem spraviť aplikáciu v c# a myslel som, že potrebujem mať ten informix nainštalovaný. Takže nepotrebujem, hej?

Ing. nemtom

brix will be shat

byglajs


psicho

lubim tento forum, bo ako tak citam tu nektore prispevky tak sa citim taky strasne mudry ,skoro ako poloboh ,a to v skutocnosti som dost hlupak
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

byglajs

 >:( dobre nerobte z debila idiota a radsej mi poradte ako spravim aplikaciu k tej databaze  >:(


byglajs

 bu dobre nemam tam Oracle.dataAcess.dll kniznicu, a sql mam nainstalovany podla bratruho stranky, ako mam pridat tu referenciu ?

byglajs

no uz som ju tam pridal,ale musel som ju najst, takze nebola tam v tej zalozke .NET , no uvidim ako mi to pojde dalej bk

pinderko

to ziadna dobra dusa tu nedala aspon nejake otazky zo zapoctovky???