• Welcome to TUKE FÓRUM - FĂłrum pre ĆĄtudentov Technickej Univerzity v KoĆĄiciach.
 

UĆ aA

Started by Wolfdale, 24.09.2011, 05:08:29

« predchádzajúce - ïalčie »

veteran

Quote from: Don_Corleone on  13.10.2011, 13:34:15
ano vymaze to neparne prvky +  za tym to hned aj skontroluje ci su to naozaj neparne prvky ... vacsi zmysel to nema .. len ti to proste skrati zoznam .... mozno je to tam prave na ukazku Delete
TakĆŸe nič zĂĄludnĂ© za tĂœm nie je  :D V podstate to na chod funkciĂ­ CAT a CUT nemĂĄ dosah. To som si chcel overiĆ„. Vďaka  ;)

matotv

zdar, odovzdavali ste uz niekto  cut a cat pri koreckovi? treba dokumentaciu cisto len na cat a cut, a hned ci sa pytal len na cut a cat, alebo chcel vysvetlit aj nieco z celeho zdrojaku? :D pripadne naco sa pytal, diky :D

Wolfdale

dokumentacia treba, tak ako aj predtym, ale staci tam dat zdrojak CUT-u a CAT-u...slovny popis nemusis davat. pytat sa bude na jednotlive kroky v CAT a CUT...

EĆĄte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme uĆŸ začali.

rastodt

Quote from: matotv on  13.10.2011, 17:22:45
zdar, odovzdavali ste uz niekto  cut a cat pri koreckovi? treba dokumentaciu cisto len na cat a cut, a hned ci sa pytal len na cut a cat, alebo chcel vysvetlit aj nieco z celeho zdrojaku? :D pripadne naco sa pytal, diky :D
v dokumentacii staci ked mas cut a cat.
on to pozrel, a potom sa pytal na kadeco.. ak nerozumies kazdej casti kodu a co presne kazdy riadok robi tak sa rovno vyser na to :D

Tren

Quote from: rastodt on  13.10.2011, 19:47:43
Quote from: matotv on  13.10.2011, 17:22:45
zdar, odovzdavali ste uz niekto  cut a cat pri koreckovi? treba dokumentaciu cisto len na cat a cut, a hned ci sa pytal len na cut a cat, alebo chcel vysvetlit aj nieco z celeho zdrojaku? :D pripadne naco sa pytal, diky :D
v dokumentacii staci ked mas cut a cat.
on to pozrel, a potom sa pytal na kadeco.. ak nerozumies kazdej casti kodu a co presne kazdy riadok robi tak sa rovno vyser na to :D
true  :thumbs-up:

james138

Mam len jednu jednoduchu otazku :) ako prebiehalo cvicenie utorok 7.30 pri Slodicakovi ? ked sa odovzdavalo civcenie 3 , robil problemy alebo iba pozeral dokumentaciu a pustil prec ?

ultimate

nebol Slodicak ... zevraj je odcestovany

paloSK

Quote from: ultimate on  14.10.2011, 02:20:50
nebol Slodicak ... zevraj je odcestovany
Nevie niekto dokedy ? Mam zajtra rano o 7:30, tak ze by som nevstaval zbytocne.
:D

ultimate

ja som nenapisal, ze nebolo cviko, ale ze nebol Slodicak :D

james138

a kto potom bol utorok 7.30 miesto slodicaka ?

ultimate

neviem ako sa vola, nejaky mlady ... ale pytal sa na vsetko, musel si prist a vysvetlit mu to do podrobna, ze ako to funguje, ako si to robil

paloSK

Quote from: ultimate on  14.10.2011, 02:31:59
neviem ako sa vola, nejaky mlady ... ale pytal sa na vsetko, musel si prist a vysvetlit mu to do podrobna, ze ako to funguje, ako si to robil
Nesranduj ani, nebol to nahodou Korecko ?
:D

ultimate

nie, Korecko to nebol ... aj prvy tyzden, ked bol odcestovany Slodicak, tak nam bol tento zastupovat ... mozno bol aj vam v prvy tyzden, taky mlady, kratke tmave vlasy ... mozno nejaky doktorand

paloSK

Quote from: ultimate on  14.10.2011, 03:04:43
nie, Korecko to nebol ... aj prvy tyzden, ked bol odcestovany Slodicak, tak nam bol tento zastupovat ... mozno bol aj vam v prvy tyzden, taky mlady, kratke tmave vlasy ... mozno nejaky doktorand
Aha uz viem, po 5 minutach nas pustil.
:D

ultimate

hej, vtedy aj nas ... no teraz uz nie

Stardox

Neviete nahodou v 4. Zadani, ako je myslene toto:

Úloha: Pridajte podporu operĂĄcie TopAndPop, ktorĂĄ prečíta a zĂĄroveƈ odoberie prvok z vrcholu zĂĄsobnĂ­ka (nie len zavolanĂ­m existujĂșcich operĂĄciĂ­).

To znamena ze v TopAndPop si nemozem volat uz pripravene operacie Top a Pop, ktore su uz naprogramovane, ale stale mozem skopirovat ich zdrojovy kod?  ???

zaky

S->Array[ ++S->TopOfStack ] = X;


eh ?

92% teenagerĆŻ neposlouchĂĄ svojĂ­ maminku. Patƙíơ-li mezi zbĂœvajĂ­cĂ­ch 8%, dej si tohle do podpisu

xxx3

#define EmptyTOS ( -1 )
        #define MinStackSize ( 5 )

        struct StackRecord
        {
            int Capacity;
            int TopOfStack;
            TElement *Array;
        };

        int
        IsEmpty( Stack S )
        {
            return S->TopOfStack == EmptyTOS;
        }


Co vracia ta funkcia IsEmpty ? ... nejak nechapem ten return ... s takym som sa nestretol, ze return S->TopOfStack == EmptyTOS;  .. vie to niekto vysvetlit ? Dik

Mitwoc

ono to porovna S->TopOfStack s EmptyTOS (EmptyTOS je nastavene na -1) ak sa rovnaju, tak navratova hodnota bude 1 ak nie, tak 0

xxx3

nemate niekto spravene Push na stackl.c ? ... nejde mi to a neviem  kde mam chybu, keby vedel niekto pomoct cez PM

RiTChi

musis prvky doliepat na zaciatok zoznamu (Pozri si pop, maze prvy prvok)

xxx3

naposledy vlozeny prvok vybera pop, nie ? aby sme sa spravne chapali, lebo prvy ako prvy ... ked beries prvy ten co je akoze na vrchu tak prvy, ale ked beries ako prvy ten ktory je na spodku - vlozeny ako prvy tak pop vybera posledny ... ale to je jedno

Ja chapem ako to ma robit ale nejak mi to nejde, sa zrusi dajak ten program ked ho spustim.

RiTChi

No to bolo dost chaoticky napisane. Aby sme sa chapali:

Ak das Push, a nasledne Pop, tak Pop vyberie to, co si vlozil Pushom.

xxx3

chapem, vkladas napr: PUSH(1); PUSH(2); PUSH(3); .. takze bude 1 2 3 a potom  ked das POP tak vyberies s tym tu 3-ku .. cize naposledy vlozene