• Welcome to TUKE FÓRUM - FĂłrum pre ĆĄtudentov Technickej Univerzity v KoĆĄiciach.
 

UĆ aA

Started by Wolfdale, 24.09.2011, 05:08:29

« predchádzajúce - ïalčie »

xxx3

vsak ako som pisal ...

RiTChi

Quote from: xxx3 on  16.10.2011, 19:39:54
chapem, vkladas napr: PUSH(1); PUSH(2); PUSH(3); .. takze bude 1 2 3 a potom  ked das POP tak vyberies s tym tu 3-ku .. cize naposledy vlozene

PUSH(1); PUSH(2); PUSH(3); bude 3 2 1, v implementacii stacku podla zoznamu, ak by to bolo tak ako si napisal, pop by vytahoval 1 2 3, a ty chces, aby pop vytahoval 3 2 1, poriadne si prestuduj kod.

xxx3

#252
aha, naozaj to tak je

xxx3

neviete mi niekto toto vysvetlit z minuelho cvika Insert:

TmpCell->Element = X;
TmpCell->Next = P->Next;
P->Next = TmpCell;

Do TmpCell Element sa da X-ko, tomu chapem ... potom do Nextu z TmpCell sa da Nexz P-cka ale ten treti krok nechapem preco sa potom dava do P->Next to TmpCell

orsi

P->Next = TmpCell;          //odkazanie prvkov na tento prvok (prilepi ho za dany prvok)

nemĂĄĆĄ začo.  8)

xxx3

#255
TmpCell->Next = P->Next;//toto znamena, ze TmpCell->Next bude vlastne P->Next, nie ? Lebo priradi do TmpCell->Next to co je v P->Next
P->Next = TmpCell; // prilepi ktory prvok za ktory ? Logicky by mal za TmpCell prilepit P->Next ale podla toho zapisu mi to nejak nesedi, alebo sa mi to le zda ?

esperian

#256
inak tomu nechapem ... ved ta funkcia tam uz je, ci treba vytvorit dolsiu ?? alebo ??
Pridajte podporu operĂĄcie Push pre vkladanie prvkov do zĂĄsobnĂ­ka.

void Push( TElement X, Stack S );

a tiez aj ten void PrintStack( Stack S ); je tam dvakrat.. to je chyba alebo to ma robit niečo ine ?

Quote from: orsi on  17.10.2011, 22:40:05
Damn, I feel so sorry for this kid.  :evica:

no boze je tam toho, som si nevsimol ĆŸe je tam furt iny archiv lol  dik;D ;D ;D

---
inak ked uz trepem tak este jedna otazka, ten PrintStack (ten co treba dorobit do toho prveho archĂ­vu) ma vypisovat obsah zĂĄsobnĂ­ka, bez jeho modifikĂĄcie cize ak pomocou toho cyklu co je v teste do zasobnika zapisem hodnoty 123456789... tak v takom istom poradi to mam vypisat jo ? dik..(orsi ziaden OT ak je to zasa blud  ;D ;D ;D ;D ;D)

xxx3

ako dvakrat ? Raz robis printstack pomocou pola a raz pomocou zoznamu

orsi

Quote from: esperian on  17.10.2011, 21:39:20
inak tomu nechapem ... ved ta funkcia tam uz je, ci treba vytvorit dolsiu ?? alebo ??
Pridajte podporu operĂĄcie Push pre vkladanie prvkov do zĂĄsobnĂ­ka.
void Push( TElement X, Stack S );
a tiez aj ten void PrintStack( Stack S ); je tam dvakrat.. to je chyba alebo to ma robit niečo ine ?
Damn, I feel so sorry for this kid.  :evica:

SteLa

Quote from: orsi on  17.10.2011, 22:40:05
Quote from: esperian on  17.10.2011, 21:39:20
inak tomu nechapem ... ved ta funkcia tam uz je, ci treba vytvorit dolsiu ?? alebo ??
Pridajte podporu operĂĄcie Push pre vkladanie prvkov do zĂĄsobnĂ­ka.
void Push( TElement X, Stack S );
a tiez aj ten void PrintStack( Stack S ); je tam dvakrat.. to je chyba alebo to ma robit niečo ine ?
Damn, I feel so sorry for this kid.  :evica:

Sa nesmejte:D mne to najprv tiez nedoslo ze tam mam spravit novy projekt :embarassed:  Este som tu aj cosi o tom pisala kym mi doslo co za blbost sa pytam...moznoze dotycny tiez cital kazdu druhu vetu^^... slepota je slepota

esperian

presne tak, este ze si sa ma zastala xDDDDD

SteLa

pche^^ viac vdaky miesto sarkazmu:D Ja som sa len zlakla najprv ze sa smeju zo mna, lebo nieco podobne som tu dala zmazala pred par dnami^^

xxx3

#262
co robi Succ a preco je static int ? Ked v podmienke inkrementuje Value tak vrati inkrementovane value ?

felipe

okay srsly! WTF is wrong with C!

printf("\nQUEUE:\n");
PrintQueue(Q);
// program ide v poriadku

printf("\nQUEUE:");
PrintQueue(Q);
// zacykli sa, vypisuje same nulky az kym nedojde k nejakemu erroru...

orsi

#264
tak to je velmi divnĂ© felipe. skĂșs to printf zabudovaĆ„ priamo do tej funkcie PrintQueue, uvidĂ­ĆĄ čo to bude robiĆ„  :D mne to chodĂ­ dobre nech je tam napĂ­sanĂ© hocičo.

kepasa

obohatil by niekto moj mozog o informaciu co je to TElement? bu

felipe

#266
mas to v queue.h... typedef int TElement;
jednoducho povedane pomocou typedef priradis existujucemu typu premennej(int,float,char, struct x) nejaky nazov ktory sa ti viac paci, moze zjednodusit program atd...

ejkejej333

ked mam cvika so slodičakom...a ked neviem veÄŸa toho povedaĆ„ k zadanu č.4 ... oplati sa mi ho davaĆ„ ?

Wolfdale


EĆĄte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme uĆŸ začali.

M4D4

U Slodičáka duplom ĂĄno :D v utorok ak si Slodičákovi ukĂĄzal na notebooku funkčnosĆ„ programu, tak sa Ć„a na obsah ani nepĂœtal, pĂœtal sa akurĂĄt veci napr. Načo slĂșĆŸi PUSH, POP atď. atď.

Don_Corleone

ak ma cvika este niekto zajtra odovzdavanie 4.zadania  a maju nahodou :D nieco taketo
void Dequeue( Queue Q ){
               
               Q->Size--;
               Q->Front++;
}


tak to Q->Front++; odporučam zmenit za nieco ine ... ja som kvoli tomu prisiel o bod myslim ze by to malo ist cez succ

paloSK

Quote from: Don_Corleone on  20.10.2011, 22:07:55
ak ma cvika este niekto zajtra odovzdavanie 4.zadania  a maju nahodou :D nieco taketo
void Dequeue( Queue Q ){
               
               Q->Size--;
               Q->Front++;
}


tak to Q->Front++; odporučam zmenit za nieco ine ... ja som kvoli tomu prisiel o bod myslim ze by to malo ist cez succ

S kym mas cvika ?
:D

Don_Corleone


james138

caute,

chcem sa opytat ako prebiehalo odovzdanie utorok rano pri Slodicakovi, lebo tych uloh je dost tak si neviem predstavit aby kazdeho sa na vsetko pytal !
tak nejako info by bodlo !
diks

veteran

Quote from: ejkejej333 on  20.10.2011, 19:52:02
ked mam cvika so slodičakom...a ked neviem veÄŸa toho povedaĆ„ k zadanu č.4 ... oplati sa mi ho davaĆ„ ?
JasnĂ©, ĆŸe oplatĂ­  :)

OdporĂșčam si naĆĄtudovaĆ„ ako funguje Stack a Queue z tĂœch Java appletov, čo sĂș na Moodli. A určite by som si pozrel aj náčrt činnosti zoznamu (List) z 3. cvičenia. Keď to začneĆĄ obkecĂĄvaĆ„ a tvoriĆ„ dlhĂ© sĂșvetia, tak ho ani nepustĂ­ĆĄ k slovu a uĆŸ vĂŽbec nie k zdrojovĂ©mu kĂłdu.  :D

Proste sa z toho treba vykecaƄ.