• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

FJAP

Started by PaliP, 09.09.2011, 19:14:44

« predchdzajce - alie »

Tren

kod vygenerovany pomocou desassemblera prepisujete ako? tak ako je? napr.

OUT[013]
LDAM 046[015]
OUTC[016]
LDAM 00[020]
PUSH[021]
OUT[022]
LDAM 0174[024]

alebo bez tych cisel?

bEnd3r

bez zatvorkovanych cisel.. tie su tam len ako poradove cisla instrukcii

Tren


mino

Quote from: orsi on  02.11.2011, 15:33:33
Quote from: mino on  02.11.2011, 06:46:20
Asociativitu uplatnis tam, kde mas po sebe aspon 2 rovnake znamienka. A prioritu na to, aby si vedel ci najprv nasobit alebo delit.
diki mino za tento maly navod, ty by si nas mal učiť na cvikách  :D
este by sa zisiel navod, ako sa tvoria gramatiky, pre rozne asociativity a priority. a mozes rovno inziniera dostať.  ;)
Ucit?   :evica: Ledva som podla tych navodov dajak zrobil zadanie a dufam, ze mam dobre to zotavenie, tote mnoziny K (FOLLOWS) su dost komplikovane... :D
A navod ako sa tvoria gramatiky tu dal uz ppeess aj Cici, takze do tretice (alebo kolkykrat to je...): http://hornad.fei.tuke.sk/~plocica/ppj/priorita.html :D
Btw, Tren, tie [cisla] su pred instrukciami, nie?

Tren

Quote from: mino on  02.11.2011, 17:40:22
Quote from: orsi on  02.11.2011, 15:33:33
Quote from: mino on  02.11.2011, 06:46:20
Asociativitu uplatnis tam, kde mas po sebe aspon 2 rovnake znamienka. A prioritu na to, aby si vedel ci najprv nasobit alebo delit.
diki mino za tento maly navod, ty by si nas mal učiť na cvikách  :D
este by sa zisiel navod, ako sa tvoria gramatiky, pre rozne asociativity a priority. a mozes rovno inziniera dostať.  ;)
Ucit?   :evica: Ledva som podla tych navodov dajak zrobil zadanie a dufam, ze mam dobre to zotavenie, tote mnoziny K (FOLLOWS) su dost komplikovane... :D
A navod ako sa tvoria gramatiky tu dal uz ppeess aj Cici, takze do tretice (alebo kolkykrat to je...): http://hornad.fei.tuke.sk/~plocica/ppj/priorita.html :D
Btw, Tren, tie [cisla] su pred instrukciami, nie?
jj len tak to skopirovalo

bEnd3r

vy co ste s bacikovou, hovorila nieco o tom "zavere" alebo ako to nazvat.. lebo v tom subore co ma na stranke nic take nie je spomenute.. treba jej to ci ne ???

milaninho

tie cisla v [] su pamatove bunky v osmickovej sustave za predpokladu, ze je program nacitany od 0-tej adresy.
mozno ste nikde nenasli priklad ako urobit v kode pravu asociativnost, ale v plocicovych materialoch mate napisane, ako sa mapuju konstrukcie z EBNF do kodu v C, a rovnako tam mate, ako je vyjadrena prava asociativnost v EBNF. cize staci si ju zapisat do EBNF podľa http://hornad.fei.tuke.sk/~plocica/ppj/priorita.html, a potom vziat http://hornad.fei.tuke.sk/~plocica/ppj/srp.html a podla toho spravit implementaciu v C.

darkoooooo

Quote from: ppeess on  02.11.2011, 05:44:42
Quote from: esperian on  02.11.2011, 05:42:06
Quote from: ppeess on  02.11.2011, 05:32:09
Quote from: darkoooooo on  02.11.2011, 05:28:05
&& 1 priorita neasociativnost
|| 2 pririorita neasociativnost


vie mi niekto vysvetlit co to ma presne robit ?  a ako funguje ta neasociativnost s prioritou? ....na cviku mi nebolo povedane nic  bu

To mas fajne, dvoj riadkova gramatika :D
torjriadkova jeden pre && jeden pre || a jeden pre "term"

aha jasne on  ma aj priority .... tie som si neak neak nevsimol :D

no gramatiku mam napisanu ale neviem co dalej mam robit

ppeess

Quote from: darkoooooo on  02.11.2011, 18:45:27
Quote from: ppeess on  02.11.2011, 05:44:42
Quote from: esperian on  02.11.2011, 05:42:06
Quote from: ppeess on  02.11.2011, 05:32:09
Quote from: darkoooooo on  02.11.2011, 05:28:05
&& 1 priorita neasociativnost
|| 2 pririorita neasociativnost


vie mi niekto vysvetlit co to ma presne robit ?  a ako funguje ta neasociativnost s prioritou? ....na cviku mi nebolo povedane nic  bu

To mas fajne, dvoj riadkova gramatika :D
torjriadkova jeden pre && jeden pre || a jeden pre "term"

aha jasne on  ma aj priority .... tie som si neak neak nevsimol :D

no gramatiku mam napisanu ale neviem co dalej mam robit

Nakodit to do C-cka :D

Don_Corleone

mohol by sem niekto napisat daky dobry priklad na ktorom zistim ci mi dobre berie asociaciu a priority ??? napr ze ked mame so spolubyvajucim obidvaja na && a || ale rozdielne priority a asociacie aby to vyhodili iny vysledok ... diky 

Hessesian

#435
Takze ak to dobre chapem

clovek ma napriklad

&&- 1. priorita prava asociacia (nizsia)
|| - 2. priorita lava asociacia (vyssia)

Treba nakodit 3 funkcie
funkcia AND bude hned na zaciatku volat funkciu OR, a vo funkcii AND bude spracovanie a vypisanie &&, a bude v if(symbol==AND)
funkcia OR bude hned na zaciatku volat funkciu TERM, a vo funkcii OR bude spracovanie a vypisanie ||,a bude vo while(symbol==OR)
funkcia TERM bude spracovavat zatvorky, a ked objavi zatvorku zavola funkciu AND.

Z toho vsetkeho nam vypliva ze prava asociacia sposobi, ze to nezoberie viac ako jeden && zasebou, ale nekonecne vela ||


// a nad tym prikladom ktory by to prakticky overil som rozmyslal, ale u priority nemas priklad ktory by to overoval (minimalne pri && a ||)

darkoooooo

Quote from: ppeess on  02.11.2011, 18:51:53
Quote from: darkoooooo on  02.11.2011, 18:45:27
Quote from: ppeess on  02.11.2011, 05:44:42
Quote from: esperian on  02.11.2011, 05:42:06
Quote from: ppeess on  02.11.2011, 05:32:09
Quote from: darkoooooo on  02.11.2011, 05:28:05
&& 1 priorita neasociativnost
|| 2 pririorita neasociativnost


vie mi niekto vysvetlit co to ma presne robit ?  a ako funguje ta neasociativnost s prioritou? ....na cviku mi nebolo povedane nic  bu

To mas fajne, dvoj riadkova gramatika :D
torjriadkova jeden pre && jeden pre || a jeden pre "term"

aha jasne on  ma aj priority .... tie som si neak neak nevsimol :D

no gramatiku mam napisanu ale neviem co dalej mam robit

Nakodit to do C-cka :D

velmi vtipne z tvojej strany :)  a teraz by ma zaujimalo ako to nakodit :ohmygod:

Don_Corleone

http://hornad.fei.tuke.sk/~plocica/ppj/

http://hornad.fei.tuke.sk/~bacikova/
http://hornad.fei.tuke.sk/~halupka
http://people.tuke.sk/jan.kollar

tu mas vsetky mozne dokumenty a vzorove kody ... analyzatora  , interpreter aj translator + zotavenie ... a treba to cele spravit na svoju gramatiku ...


xxx3

mas tu na niektorej strane od niekoho opisany postup ako zmenit to od Plocicu ... to uz zvladne snad kazdy kto je v druhom rocniku si to podla toho spravit, tomu ani rozumiet nemusis len menis ten kod na svoj ... len upravujes

Hessesian

A to mame cely kod z disasemblera pisat rucne na papier ? Setkych 70 riadkov pri najjednoduchsom moznom kode ?

Tren

my sme pisali rucne, mal som okolo 55riadkov pri vyraze f&&t&&f||(f||t)

Hessesian

Kollar sa ocividne vyziva v buzeracii studentov ako sa len da...

Hessesian

Quote from: eminkaa on  03.11.2011, 03:30:02
dakto evidentne nepochopil, o co tu ide. radsej si setri tie odvazne slova  ;)

A ide o to aby som rozpisal stare pero ? Ved uznaj ze pisat to cele rucne s vysokou sancou pomylenia sa je iba na buzeraciu. Zbytocne to mrha casom aj energiou. Kto chce opisat opise ajtak, pripomina to akurat cistenie podlahy zubnou kefkou...

Tren

zas tak hrozne to nie je podla mna, ak si to tak zela tak to rad napisem rucne, vsak on je ten kto diktuje  :)

milaninho

dal by som vam zopar old-schoolovych ucitelov (ako napr. doc. Dudas), hned by ste Kollarovi nohy ruky bozkavali.. teda ak by ste tu este boli..

RiTChi

Na všetko len pindáte....

oneminute

Pán Kollar ma pocit, že študent nemá nič iné na práci, len splnať jeho rozmary?
Prepisovať 100 inštrukcií z obrazovky na papier je úplne divné a kontraproduktívne.

Tren

#447
Quote from: oneminute on  03.11.2011, 04:34:52
Pán Kollar ma pocit, že študent nemá nič iné na práci, len splnať jeho rozmary?
Prepisovať 100 inštrukcií z obrazovky na papier je úplne divné a kontraproduktívne.
ked si si tolko námahy dal ze napises toto ako tvoj prvy post, tak si mu mohol rovno napisat mail ze niesi ochotny to prepisovat a ze ten kod si vytlacis..a ostatne napises rucne, ale ajtak nechapem ..vypni fb na 5 minut a  bv
//edit: ne prvy post, ale vytvorit si koli tomu novy nick a napisat len toto  :D da sa tu aj anonymne alebo ako guest

ppeess

[.....
//edit: ne prvy post, ale vytvorit si koli tomu novy nick a napisat len toto  :D da sa tu aj anonymne alebo ako guest
[/quote]

:thumbs-up:

Domino_666

Mám taký trochu off topic problém: keď svoj program dám skompilovať a spustiť, všetko síce ide, ale nespustí sa v klasickom príkazovom riadku (robím na windowse), ale len v tom okne dolu v netbeans. Ako nieje to až tak problém, funguje to tam (asi :D) ale horšie sa s tým pracuje: keď niečo chcem zadať, tak to niekedy píše do kódu nie tam, musím sa furt jak blbý preklikávať :D kde sa toto nastavuje, aby sa to spustilo normálne v cmd a nie v netbeanse? Vopred dík.