• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

FJAP

Started by PaliP, 09.09.2011, 19:14:44

« predchdzajce - alie »

SteLa

Quote from: veteran on  02.11.2011, 01:30:40
Quote from: SteLa on  02.11.2011, 01:22:46
A este daco:D  Zeee nevie niekto neake pekne znenie sadania okrem toho ze Vytvorte intepretator jazyka s dvoma operatrmi. To zahrna ajpreklad do computronu ?
Mne napadlo niečo takéto:

QuoteVytvoriť interpretátor a prekladač zátvorkovaných výrazov do kódu programu Computron VM pre zadané operácie s určenou prioritou a asociativitou. Výpočet v prekladači je potrebné realizovať v postfixnom tvare a použiť zásobník. Do programu je potrebné implementovať funkciu putword() pre zápis inštrukcií do binárneho tvaru. Vygenerovaný súbor *.bin má byť spustiteľný v Computrone VM. V zadaní je podobné realizovať zotavenie z chýb.

A už mám 5 riadkov z referátu  ;D

jee sikovnik:D JA uz tretikrat prepisujem ten referat stale sa pomylim asi by som mala vypnut fb:(

xxx3

u Bacikovej netreba pisat take omacky, ze ?

neviete niekto to LDAM 01 co znamena presne ?

mino

Quote from: xxx3 on  02.11.2011, 02:07:32
u Bacikovej netreba pisat take omacky, ze ?

neviete niekto to LDAM 01 co znamena presne ?

Ved kukni Computron HELP - intrukcie. LDAM = Load to A immediate, cize ulozi priamo cislo 1 da do A.

orsi

#403
Aj pre Vaclavika treba ručne písať alebo stačí vytlačiť ???   ?

mino

Ako riesite potencialne delenie 0 ? A hlavne v Computrone... potreboval by som spravit skok, ale na to ptrebujem vediet adresu intrukcie - ale tu neviem, lebo ten kod je generovany dynamicky... neda sa spravit nejaky relativny skok? :D

bEnd3r

budem sam ked poviem ze nijako a ani to nejak nemam v plane?

mino

ani ja som nemal, ale padal mi program aj na miestach, kde som to necakal... :D

xxx3

kde dat error aby mi ho vypisalo ked zadam napr. 1(||0  ?

orsi

Quotevytvoriť príklad, kde sú použité oba operátory aspoň dvakrát a aspoň jeden krát zátvorky (napr. 2+3-9+(5-10) )
a ked moja gramatika */ neasoc neasoc 1 1 mi také jednoducho nedovolí?  ;D najviac je mozne nieco taketo (10/5)*(2*3) takže jeden operator bude použitý raz, druhý dvakrat. to je max čo sa dá.

Cici

Quote from: mino on  02.11.2011, 03:13:53
Ako riesite potencialne delenie 0 ? A hlavne v Computrone... potreboval by som spravit skok, ale na to ptrebujem vediet adresu intrukcie - ale tu neviem, lebo ten kod je generovany dynamicky... neda sa spravit nejaky relativny skok? :D
netreba

Quote from: orsi on  02.11.2011, 04:49:05
Quotevytvoriť príklad, kde sú použité oba operátory aspoň dvakrát a aspoň jeden krát zátvorky (napr. 2+3-9+(5-10) )
a ked moja gramatika */ neasoc neasoc 1 1 mi také jednoducho nedovolí?  ;D najviac je mozne nieco taketo (10/5)*(2*3) takže jeden operator bude použitý raz, druhý dvakrat. to je max čo sa dá.
tak musis dat ako ako si napisal - v poziadavkach je "aspon" cize mozes aj viac

Quote from: xxx3 on  02.11.2011, 04:40:08
kde dat error aby mi ho vypisalo ked zadam napr. 1(||0  ?
to by malo byt v Term

mino

Quote from: orsi on  02.11.2011, 04:49:05
Quotevytvoriť príklad, kde sú použité oba operátory aspoň dvakrát a aspoň jeden krát zátvorky (napr. 2+3-9+(5-10) )
a ked moja gramatika */ neasoc neasoc 1 1 mi také jednoducho nedovolí?  ;D najviac je mozne nieco taketo (10/5)*(2*3) takže jeden operator bude použitý raz, druhý dvakrat. to je max čo sa dá.
no ved daj daco take: ((((1*2)*3)*4)/4)/3 ... operatorov mozes mat kolko chces, staci to ozatvorkovat...

orsi

Quote from: mino on  02.11.2011, 05:18:44
Quote from: orsi on  02.11.2011, 04:49:05
Quotevytvoriť príklad, kde sú použité oba operátory aspoň dvakrát a aspoň jeden krát zátvorky (napr. 2+3-9+(5-10) )
a ked moja gramatika */ neasoc neasoc 1 1 mi také jednoducho nedovolí?  ;D najviac je mozne nieco taketo (10/5)*(2*3) takže jeden operator bude použitý raz, druhý dvakrat. to je max čo sa dá.
no ved daj daco take: ((((1*2)*3)*4)/4)/3 ... operatorov mozes mat kolko chces, staci to ozatvorkovat...
toto mi vypisalo uplne bez chyby, vysledok je 2. diki mino, daco noveho som sa naucil o svojej gramatike.  :D  :o

darkoooooo

&& 1 priorita neasociativnost
|| 2 pririorita neasociativnost


vie mi niekto vysvetlit co to ma presne robit ?  a ako funguje ta neasociativnost s prioritou? ....na cviku mi nebolo povedane nic  bu

ppeess

Quote from: darkoooooo on  02.11.2011, 05:28:05
&& 1 priorita neasociativnost
|| 2 pririorita neasociativnost


vie mi niekto vysvetlit co to ma presne robit ?  a ako funguje ta neasociativnost s prioritou? ....na cviku mi nebolo povedane nic  bu

To mas fajne, dvoj riadkova gramatika :D

esperian

#414
Quote from: ppeess on  02.11.2011, 05:32:09
Quote from: darkoooooo on  02.11.2011, 05:28:05
&& 1 priorita neasociativnost
|| 2 pririorita neasociativnost


vie mi niekto vysvetlit co to ma presne robit ?  a ako funguje ta neasociativnost s prioritou? ....na cviku mi nebolo povedane nic  bu

To mas fajne, dvoj riadkova gramatika :D
torjriadkova jeden pre && jeden pre || a jeden pre "term"

edit//
jj stava sa

ppeess

Quote from: esperian on  02.11.2011, 05:42:06
Quote from: ppeess on  02.11.2011, 05:32:09
Quote from: darkoooooo on  02.11.2011, 05:28:05
&& 1 priorita neasociativnost
|| 2 pririorita neasociativnost


vie mi niekto vysvetlit co to ma presne robit ?  a ako funguje ta neasociativnost s prioritou? ....na cviku mi nebolo povedane nic  bu

To mas fajne, dvoj riadkova gramatika :D
torjriadkova jeden pre && jeden pre || a jeden pre "term"

aha jasne on  ma aj priority .... tie som si neak neak nevsimol :D

Hessesian

Povie uz dakto ako mam nakodit mixovanie asociativnosti ze jedna ma lavu a druha pravu ?

ppeess

Quote from: Hessesian on  02.11.2011, 06:29:44
Povie uz dakto ako mam nakodit mixovanie asociativnosti ze jedna ma lavu a druha pravu ?

http://hornad.fei.tuke.sk/~plocica/ppj

alebo si prelistuj tento topic :D

mino

Asociativitu uplatnis tam, kde mas po sebe aspon 2 rovnake znamienka. A prioritu na to, aby si vedel ci najprv nasobit alebo delit.

Napr. * vyssia, / nizsia
* zlava , / sprava

5 * 4 * 9 / 3 / 2 * 8
uplatnis prioritu:
(5 * 4 * 9) / 3 / (2 * 8 )
uplatnis asoc.:
5 * 4 * 9 = ((5 * 4) * 9) = 180 <- vsimni si hromadenie zatvoriek VLAVO
2 * 8 = 16
Teda:
180 / 3 / 16
Uplatnis asoc:
(180 / (3 / 16)) <- zatvorky sa kumuluju vpravo
180 / 0
=nekonecno.. blby priklad, ale pointa je hadam jasna... :D


Hessesian

ech krista...

ja viem co je asociativnost, viem ako ju napisat do gramatiky

netusim ako ju nakodit...


vo vsetkych prikladoch sa pouziva iba lava asociativnost alebo neasociativnost, nikdy nie lava a prava spolu.


Netusim ako to napisat do Ccka...

Cici


Hessesian

Ano cital som plocicove materialy, ale ked si vsimnes tak v jeho priklade ma pravu asociativitu jedine &, a ten nikde v priklade nepouzije.

Stale netusim ako uskutocnit zmenu asociativity pri && a || aby to zaroven davalo stale rovnaky vysledok, kedze asociativita pri nich ani nezalezi...

ppeess


joujo1212

tiez by som rad vedel ako na to konkretne v Cecku. Jedine k comu som sa docital, tak ze pri lavej asoc. ma byt cyklus while, pri pravej podmienka if.

orsi

Quote from: mino on  02.11.2011, 06:46:20
Asociativitu uplatnis tam, kde mas po sebe aspon 2 rovnake znamienka. A prioritu na to, aby si vedel ci najprv nasobit alebo delit.
diki mino za tento maly navod, ty by si nas mal učiť na cvikách  :D
este by sa zisiel navod, ako sa tvoria gramatiky, pre rozne asociativity a priority. a mozes rovno inziniera dostať.  ;)