• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

FJAP

Started by PaliP, 09.09.2011, 19:14:44

« predchdzajce - alie »

veteran

Quote from: SteLa on  30.10.2011, 19:42:18
Takze si to len chcem ujasnit, vy tu vsetci mate osobitne interpretator a prekladac do computronu ?? A este osobitne preto robite zotavenie?O.o
Ja to nemám rozdelené. Prekladač (putWord()) som robil priamo vo funkciách interpretátora. Zotavenie robím tiež priamo do tých funkcií - akurát, že s tým neviem pohnúť a stále mi to blbne  :'(

SteLa

Quote from: veteran on  30.10.2011, 19:44:22
Quote from: SteLa on  30.10.2011, 19:42:18
Takze si to len chcem ujasnit, vy tu vsetci mate osobitne interpretator a prekladac do computronu ?? A este osobitne preto robite zotavenie?O.o
Ja to nemám rozdelené. Prekladač (putWord()) som robil priamo vo funkciách interpretátora. Zotavenie robím tiež priamo do tých funkcií - akurát, že s tým neviem pohnúť a stále mi to blbne  :'(

diki bohu:D no ja neviem zatial ako to mame opravit ani:)

Zeusetdeus

ja to mam vsetko v ramci tych expr's a term. Inak co ma byt v tom referate?

Wolfdale

kod z computronu + vlastny popis

a vsetko rucne

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

xxx3

aky vlastny popis ?

SteLa

Vraj postup akym sme to robili, preco sme to tak robili atd.. Popis gramatiky, ku vsetkemu vysvetlenie.

xxx3

to aj u Bacikovej takto treba ? ... mne sa zda, ze ona hovorila, ze len meno, skupinu a take formality tam treba, gramatiku a kod z Computronu rucne

SteLa

#357
Pre vsetkych zmatenych ktori maju zadane && a || :) Dufam ze vas potesim: (lebo ja som sa potesila velmi^^)

Odpisal mi Halupka s tym ze ak nastane chyba & miesto && postaci ak & preskocime. Mozme urobit aj opravu na &&, ale ze je to praca navyse.

Tiez mozme pozmenit getsymbol.

veteran

Quote from: xxx3 on  30.10.2011, 20:16:16
to aj u Bacikovej takto treba ? ... mne sa zda, ze ona hovorila, ze len meno, skupinu a take formality tam treba, gramatiku a kod z Computronu rucne
Halupka vravel, že treba meno, priezvisko, označenie skupiny (bez klasickej úvodnej stránky) a samotný text referátu. Tam má byť gramatika a postup, ako sme to spravili. Predpokladám, že všetci cvičiaci požadujú to isté, či?  :P

BTW: o akom kóde Computronu je reč? Nerozumiem...

SteLa

Quote from: veteran on  30.10.2011, 20:19:37
Quote from: xxx3 on  30.10.2011, 20:16:16
to aj u Bacikovej takto treba ? ... mne sa zda, ze ona hovorila, ze len meno, skupinu a take formality tam treba, gramatiku a kod z Computronu rucne
Halupka vravel, že treba meno, priezvisko, označenie skupiny (bez klasickej úvodnej stránky) a samotný text referátu. Tam má byť gramatika a postup, ako sme to spravili.

BTW: o akom kóde Computronu je reč? Nerozumiem...

ten, do ktoreho to prekladas predpokladam.

veteran

Quote from: SteLa on  30.10.2011, 20:20:32
Quote from: veteran on  30.10.2011, 20:19:37
Quote from: xxx3 on  30.10.2011, 20:16:16
to aj u Bacikovej takto treba ? ... mne sa zda, ze ona hovorila, ze len meno, skupinu a take formality tam treba, gramatiku a kod z Computronu rucne
Halupka vravel, že treba meno, priezvisko, označenie skupiny (bez klasickej úvodnej stránky) a samotný text referátu. Tam má byť gramatika a postup, ako sme to spravili.

BTW: o akom kóde Computronu je reč? Nerozumiem...

ten, do ktoreho to prekladas predpokladam.
No však OK, ale to závisí od toho, aký výraz zadáme, či nie? Keď zadáme na vstupe 5*5, tak z toho vznikne iný kód pre Computron, ako keď bude na vstupe napr. (100/10)*(30/5).

SteLa

tak mas neaky univerzalny kod pre kazdu metodu, Expr, MulExpr a Term to tam mas dat predpokladam.

xxx3

treba tam dat kod pre jeden konkretny priklad, napr. pre 5*5/2*(3*8)   ... musia tam byt aspon raz zatvorky a oba operatory

veteran

Quote from: xxx3 on  30.10.2011, 20:32:51
treba tam dat kod pre jeden konkretny priklad, napr. pre 5*5/2*(3*8)   ... musia tam byt aspon raz zatvorky a oba operatory
Ach tak. Dík  :)

Inak, mám jednu kontrolnú otázku.
* - neasoc. (nižšia priorita), / - ľavoasoc. (vyššia priorita)

Ak zadám výraz 100/(2*5) - je to korektný výraz alebo by mi to malo vypisovať chybu???

Cici

#364
REFERAT (bacikova):
- nerobiť úvodnú stranu, všetko na jednu A4
- hore meno, priezvisko, skupina (deň, čas, miestnosť), číslo zadania, popis zadania (zadané operatory a ich priorita a asociativita)
- gramatika vytvorená podľa zadania
- pri odovzdávaní vysvetliť, vedieť zmeniť pravidlo pri zadaní inej priority alebo  a na základe toho vedieť zmeniť aj kód interpretátora
- vygenerovaný kód Computrona s vysvetľujúcimi komentármi
- vytvoriť príklad, kde sú použité oba operátory aspoň dvakrát a aspoň jeden krát zátvorky (napr. 2+3-9+(5-10) )
- na tento príklad napísať kód Computrona
- vedieť vysvetliť kód a vyhodnocovanie výrazu (tak, aby bolo jasné, v akom poradí sa výraz vyhodnotí na základe priorít a asociativity)

STRUKTURA ZDROJOVEHO KODU - tak ako to mam ja:
definicia premennych
definicia premennych a funkcii pre translator (tuja iba putWord())
definicia premennych a funkcii pre zotavenie (tu su iba funkcie error a check)

lexikalny analyzator (garsymbol)
interpretator(expr, logor, term - vsatky so zotavenim)
translator(translator, translExpr, translLogOr, translTerm - opat so zotavenim)
main

Quote from: veteran on  30.10.2011, 20:35:20
Quote from: xxx3 on  30.10.2011, 20:32:51
treba tam dat kod pre jeden konkretny priklad, napr. pre 5*5/2*(3*8)   ... musia tam byt aspon raz zatvorky a oba operatory
Ach tak. Dík  :)

Inak, mám jednu kontrolnú otázku.
* - neasoc. (nižšia priorita), / - ľavoasoc. (vyššia priorita)

Ak zadám výraz 100/(2*5) - je to korektný výraz alebo by mi to malo vypisovať chybu???
je to korektny vyraz

Wolfdale

Quote from: veteran on  30.10.2011, 20:19:37
Quote from: xxx3 on  30.10.2011, 20:16:16
to aj u Bacikovej takto treba ? ... mne sa zda, ze ona hovorila, ze len meno, skupinu a take formality tam treba, gramatiku a kod z Computronu rucne
Halupka vravel, že treba meno, priezvisko, označenie skupiny (bez klasickej úvodnej stránky) a samotný text referátu. Tam má byť gramatika a postup, ako sme to spravili. Predpokladám, že všetci cvičiaci požadujú to isté, či?  :P

BTW: o akom kóde Computronu je reč? Nerozumiem...

pozaduje to asi sam veduci katedry...

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

xxx3

a to zotavenie, ked spravim pre tie expr(), logor() atd. ... tak potom pre tie translExpr() atd. je to to iste, nie ? ... len to treba pokopirovat ?

ultimate

staci ked mam 3 errmsg ?
1. ocakava sa operand alebo (
2. ocakava sa )
3. ocakava sa && alebo || alebo podvyraz

?

veteran

Quote from: ultimate on  01.11.2011, 01:54:42
staci ked mam 3 errmsg ?
1. ocakava sa operand alebo (
2. ocakava sa )
3. ocakava sa && alebo || alebo podvyraz

?
A čo, "Očakáva sa koniec vstupu"?

xxx3

ja len ci dobre chapem to zotavenie ...

zadam napr. 1 && 1 §   ... toto mu vypise, ze ocakava sa && alebo || (miesto toho §)
potom 1&&s1  .. vypise ze ocakava operand alebo (


dobre to chapem takto to ma fungovat ?

Cici

očakáva sa koniec vstupu nikdy nedostaneš - ale áno pre správnosť by tam mal byť :D
Quote from: xxx3 on  01.11.2011, 03:52:27
ja len ci dobre chapem to zotavenie ...

zadam napr. 1 && 1 §   ... toto mu vypise, ze ocakava sa && alebo || (miesto toho §)
potom 1&&s1  .. vypise ze ocakava operand alebo (


dobre to chapem takto to ma fungovat ?
áno presne tak

xxx3

Quote from: Cici on  01.11.2011, 03:54:21
očakáva sa koniec vstupu nikdy nedostaneš - ale áno pre správnosť by tam mal byť :D
Quote from: xxx3
/quote]
ty tam kolko pouzivat errorov ? Lebo ja tiez len 3 .. aj ked mam tam asi 6 :D

Cici


ja mam 4 a pouzivam 4 (realne moze vypisat 3 - chyba koniec vstupu je len tak - aby bola :D )

xxx3


Hessesian

A tusi niekto ako ten mocny .bin vygenerovany subor otvorit v Computrone ?  :h_azn: