• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

FJAP

Started by PaliP, 09.09.2011, 19:14:44

« predchdzajce - alie »

veteran


SteLa

Quote from: veteran on  09.10.2011, 21:20:13
Príkazy Computronu VM (po slovensky): http://www.uloz.to/10561620/prikazycomputronu-pdf
príp. po anglicky: http://hornad.fei.tuke.sk/~halupka/fjap/Cvm-help.pdf

jee ^^ nemusim tolko cumiet do monitora aspon ked si to vytlacim


Wolfdale

ja to uz mam za sebou, a ani to nebolelo  :)

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

ultimate

co ste mali a kto ta uci ?

Wolfdale

dve otazky, prva bola tie grafy a druha bola instrukcia (LDA'X) graf si uz nepamatam  >:(

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

Rajo

aký graf omg ? :D

veteran

Quote from: Rajo on  10.10.2011, 22:44:03
aký graf omg ? :D
Konštrukcia deterministického konečnostavového automatu... Tebe by sa to chcelo celé písať? Stačí graf, nie?  ;D  ;)

Inak, bolo treba robiť aj prechodový graf + konečnostavový akceptor? Koľko času na to bolo?

Wolfdale

ano, bolo treba robit obe a mali sme na to 35 min

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

esperian

fu ha tak to je pomerne dost casu nie ? ci ten graf bol nejako komplikovany ?? ci taky ako na cvikach ste robili ?? inak s kym mas cvika ?

Wolfdale

je to dost casu, ja som to odovzdal po 15. min, a ten graf bol jednoduchsi, ako na cviku (presne si ho uz nepamatam), a mam Slodicaka

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

esperian


Rajo

inštrukcia je za 2 body ? 1 bod ? 5 bodov ? či sa mi to oplatí učiť ak to je za 2 body....

paloSK

Quote from: Rajo on  11.10.2011, 04:58:42
inštrukcia je za 2 body ? 1 bod ? 5 bodov ? či sa mi to oplatí učiť ak to je za 2 body....
Neoplati sa nic ucit.
:D

esperian

Rajo, no neviem s kym mas cvika ale ja pri p. Bačikovej, mam instrukciu za 5b a "graf" za 5b...

drakeman

#165
Pre tých ktorí sa učia:
podľa manuálu:
STR'I =  Load value from RL to cell at address M[adr], and from RH to M[adr] + 1] (indirect addressing)

nemá tam byť náhodou Store ??? a nie Load ??? 

orsi

STRI - uloženie hodnoty z RL (real life  :D ) ........

Rajo

Quote from: esperian on  11.10.2011, 05:15:05
Rajo, no neviem s kym mas cvika ale ja pri p. Bačikovej, mam instrukciu za 5b a "graf" za 5b...

no lenže vy musíte vedieť aj sémantiku a mne stačí napísať po slovensky čo tá inštrukcia robí a žiadny "obkec" ...

Wolfdale

nie je to tazke, ale oplati sa kus do toho pozriet

instrukcia 5B
graf 5B

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

veteran

Quote from: tomas4578 on  11.10.2011, 05:18:08
Pre tých ktorí sa učia:
podľa manuálu:
STR'I =  Load value from RL to cell at address M[adr], and from RH to M[adr] + 1] (indirect addressing)

nemá tam byť náhodou Store ??? a nie Load ???
Má tam byť store. Podľa mňa.

Wolfdale

jj, tiez som si to kukal doma...neviem co tam ma byt presne...ale nastastie som nema ltu instrukciu  ;D

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

M4D4

a v tom pdfku je SDS . . . nemá byť namiesto toho STS? Lebo príkaz SDS medzi inštrukciami nevidím . . .

Wolfdale

v tom PDFku je aj vynechane JMP a EXIT je dvakrat

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

veteran

#173
Quote from: M4D4 on  11.10.2011, 19:38:38
a v tom pdfku je SDS . . . nemá byť namiesto toho STS? Lebo príkaz SDS medzi inštrukciami nevidím . . .

Quote from: Tux on  11.10.2011, 19:39:23
v tom PDFku je aj vynechane JMP a EXIT je dvakrat
Opravená verzia - http://www.uloz.to/10585991/prikazycomputronu-pdf Sorry, nevšimol som si to vôbec.  :ohmygod:

M4D4

a pre istotu sa spýtam, či nevie niekto . . . Nosáľ nechce sémantiku, stačí mu slovný opis, že?