• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

DBS

Started by xxx3, 16.02.2012, 15:10:05

« predchdzajce - alie »

xxx3

SKusali ste si niekto nahodit Oracle na vlastny komp? TO mam stiahnut tie dva subory co maju spolu 2GB z oracle ? :D

http://www.oracle.com/technetwork/database/enterprise-edition/downloads/index.html?ssSourceSiteId=ocomen

veteran

Quote from: xxx3 on  16.02.2012, 15:10:05
SKusali ste si niekto nahodit Oracle na vlastny komp? TO mam stiahnut tie dva subory co maju spolu 2GB z oracle ? :D

http://www.oracle.com/technetwork/database/enterprise-edition/downloads/index.html?ssSourceSiteId=ocomen
Stačí klient.

Napr. keď chceš 10gR2, tak ideš sem a vyberieš si len Oracle Database 10g Client Release 2 (10.2.0.1.0). A v prípade Win7 odporúčam inštaláciu spustiť ako správca (ak som to neurobil, zdrbovalo sa mi to...). Takisto aj nainštalovaný SQL Plus treba spúšťať ako správca... Aspoň u mňa.

Wolfdale

Aha tak už viem prečo mi to nešlo.  bu Ja som to inštaloval asi 5+ krát a stále mi vypisovalo chybu pri inštalácii. Neskôr mi to však spolubývajúci spravil  br


Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

DarthVader

to secky tie oraclacke produkty nainstalovat je umenie, ale ked uz trafis instalacku ta do pohody :D inak ked editnes vlastnosti odkazu, resp. execka co spusta soft tak nemusis zadavat login udaje ta logne automaticky. (to len taky hint :) )

xxx3

hodte sem pls niekto link an konkretneho klienta, ktoreho ste stiahli a ide vam to pod Win 7 64-bit. Diky :D

Leclair

pozrite si archiv

Wolfdale

Quote from: xxx3 on  19.02.2012, 21:44:39
hodte sem pls niekto link an konkretneho klienta, ktoreho ste stiahli a ide vam to pod Win 7 64-bit. Diky :D


Oracle Database 10g Release 2 (10.2.0.1.0)  Enterprise/Standard Edition for Microsoft Windows


Inštaluješ to potom pomocou priloženého manuálu na moodli.

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

xxx3

jak sa da pozriet, ze ake tabulky mam uz vytvorene ?

ppeess

Quote from: xxx3 on  23.02.2012, 15:30:42
jak sa da pozriet, ze ake tabulky mam uz vytvorene ?
Select * from cat;

esperian

ako testujete ten autoservis ci ste ho spravili spravne ??

veteran

Quote from: esperian on  23.02.2012, 20:02:35
ako testujete ten autoservis ci ste ho spravili spravne ??
Ako testovať? Do úvahy prichádza akurát metóda Kuknem a vidím  ap

lecter

Quote from: DarthVader on  19.02.2012, 20:28:38
to secky tie oraclacke produkty nainstalovat je umenie, ale ked uz trafis instalacku ta do pohody :D inak ked editnes vlastnosti odkazu, resp. execka co spusta soft tak nemusis zadavat login udaje ta logne automaticky. (to len taky hint :) )
developer je v pohode.

xxx3

nejaky priklad ako spravit tie vztahy nemate niekto ?

veteran

#13
Quote from: xxx3 on  23.02.2012, 23:40:01
nejaky priklad ako spravit tie vztahy nemate niekto ?
Dám jeden príklad, ktorý som dávnejšie implementoval pre jeden web.

Majme dve tabuľky: pretekar a vysledky. V tabuľke pretekar je zapísaný akýsi zoznam pretekárov, ktorí sa zúčastnili nejakej série pretekov. V tabuľke vysledky sú zapisované ich výsledky (umiestnenia) z jednotlivých podujatí. Medzi týmito tabuľkami je vzťah - vo výsledkoch musí byť zaznamenané, ktorému z pretekárov ten-ktorý výsledok prislúcha.

Pretekár je v tabuľke pretekar identifikovaný pomocou id, v tabuľke vysledky dajme tomu že cez id_pretekara.

Vzťah vytvoríš nasledovne:

create table vysledky(
.......,
.......,
.......,
id_pretekara number(5) not null references pretekar(id) on delete cascade
)

xxx3

dik.. a co znamena to on deleta cascade ?

veteran

Quote from: xxx3 on  24.02.2012, 10:43:37
dik.. a co znamena to on deleta cascade ?
Keď odstrániš riadok z hlavnej tabuľky, automaticky sa odstránia aj súvisiace riadky zo závislej (závislých) tabuliek.

Teda na predošlom príklade: Z tabuľky pretekar vymažeš pretekára s id dajme tomu 5. Zo závislej tabuľky vysledky sa vymažú všetky výsledky zmazaného pretekára, teda všetky riadky, na ktorých je id_pretekara nastavené na 5.

bEnd3r

hovorila akou formou to mame odovzdavat? resp. co vsetko mam odovzdat?

veteran

Quote from: bEnd3r on  25.02.2012, 15:06:06
hovorila akou formou to mame odovzdavat? resp. co vsetko mam odovzdat?
Je to v Moodli ;)

Sem odovzdajte riešenia úloh, ktoré sú špecifikované v dokumente Cvičenie 2 v sekcii Úlohy na samostatné riešenie. Termín odovzdania - do polnoci dňa pred nasledujúcim cvičením. Formát - zazipovaný txt súbor s názvom 2012_priezvisko_meno_cv2.zip

bEnd3r

aha fakt, diki
prepokladam ze tam len nahadzem prikazy ktore som pouzil na vytvorenie tabuliek, tak?

veteran

Quote from: bEnd3r on  25.02.2012, 15:23:29
prepokladam ze tam len nahadzem prikazy ktore som pouzil na vytvorenie tabuliek, tak?
:thumbs-up:

xxx3

nam Lalova hovorila, ze nemame nic na domacu ulohu ...

veteran

Quote from: xxx3 on  25.02.2012, 17:07:09
nam Lalova hovorila, ze nemame nic na domacu ulohu ...
Jak vám fajne  ;D

DarthVader

lol ze cviko bez domacej to ja som o takom lem snival :D sme na kazdom mali nove a horsie zadania :D

Tren

Quote from: DarthVader on  25.02.2012, 18:37:56
lol ze cviko bez domacej to ja som o takom lem snival :D sme na kazdom mali nove a horsie zadania :D
skym si mal cviko ?

xxx3

ale si myslim, ze Lalova nam zle povedala :D