• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Operacne systemy

Started by OsamelyVlk, 10.02.2011, 21:19:31

« predchdzajce - alie »

ricco102831

INAC LUDIAAAA.......

pozrite si viac prakticke veci, ktore ste kodili v prikladoch (napr read,write,lseek,open, atd)

teoriu okolo toho sa velmi nebiflite
a dobre si pozrite ako vyzera subor, napr. s velkostou 4 bytes (teda subor po prikaze cat vyzera napr "aaaa") --> len bacha na na novy riadok, to tiez rata ako 1 byte

echo "aaaa" >test //zapise do suboru test 4x "a" a hodi kurzor na novy riadok (dokopy 5 bytov)
echo -n "aaaa" >test2 // zapise do suboru test2 4x "a", no novy riadok uz nehodi

ls -l
-rw-r--r-- 1 user user    5 Mar 22 11:51 test
-rw-r--r-- 1 user user    4 Mar 22 11:51 test2

cheers  :beer1:

majod

dnes zapocet, vela otazok s kombinaciou open, read, lseek, write, proste prechadzanie suboru, trebalo vypisat co ostane v buffri alebo co vrati ta ktora sluzba a pod...a nejake otazky s maskou a chmod

Shwollo

nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

ppeess


excellent

Mal som otázku, že chceme otvoriť súbor na zápis a ak neexistuje, tak ho treba vytvoriť a mal som, že akú kombináciu flagov treba použiť a dal som O_WRONLY a O_CREAT. Moodle mi dal 6,66/10 boda, keďže tam ešte trebalo aj O_EXCL. Samozrejme, že mi to ešte ručne vyhodnotil na 0/10 lebo celá otázka je zle. Ja neviem, čo si mám o tom myslieť  ???
F5 can be so refreshing :thumbs-up:

Troll

take caviky s tym robia... :whacko:

ppeess

Quote from: excellent on  23.03.2011, 03:14:55
Mal som otázku, že chceme otvoriť súbor na zápis a ak neexistuje, tak ho treba vytvoriť a mal som, že akú kombináciu flagov treba použiť a dal som O_WRONLY a O_CREAT. Moodle mi dal 6,66/10 boda, keďže tam ešte trebalo aj O_EXCL. Samozrejme, že mi to ešte ručne vyhodnotil na 0/10 lebo celá otázka je zle. Ja neviem, čo si mám o tom myslieť  ???

To s kym mas cvika, kto je taky dobry?  :ropebanana:

ricco102831

no daktore otazky boli divne fakt......dal som to na 84%, ale chcel som viac.....ale asi som prilis narocny na to ze som sa neucil  ;D

excellent

Quote from: ppeess on  23.03.2011, 04:46:20
Quote from: excellent on  23.03.2011, 03:14:55
Mal som otázku, že chceme otvoriť súbor na zápis a ak neexistuje, tak ho treba vytvoriť a mal som, že akú kombináciu flagov treba použiť a dal som O_WRONLY a O_CREAT. Moodle mi dal 6,66/10 boda, keďže tam ešte trebalo aj O_EXCL. Samozrejme, že mi to ešte ručne vyhodnotil na 0/10 lebo celá otázka je zle. Ja neviem, čo si mám o tom myslieť  ???

To s kym mas cvika, kto je taky dobry?  :ropebanana:

Ten koho netreba menovať  :)
F5 can be so refreshing :thumbs-up:

gujo007

Ma uz niekto hotove domace na tento tyzden lebo na hodine nam Kleinova povedala ze staci odovzdat do cvika do buduceho tyzna ale pozeram na moodle ze to ich treba odovzdat do zajtra a nestiham robit lebo mam zajtra final z cisca :-( tak ked by niekto mal mohol by mi ich poslat ? :)

ppeess

Quote from: gujo007 on  24.03.2011, 02:56:50
Ma uz niekto hotove domace na tento tyzden lebo na hodine nam Kleinova povedala ze staci odovzdat do cvika do buduceho tyzna ale pozeram na moodle ze to ich treba odovzdat do zajtra a nestiham robit lebo mam zajtra final z cisca :-( tak ked by niekto mal mohol by mi ich poslat ? :)

Ked povedala, ze staci do buduceho tyzdna tak ptm staci do buduceho tyzdna  :D ......  a sak on a ti to ptm moze povolit  :)

gujo007

Quote from: ppeess on  24.03.2011, 03:05:45
Quote from: gujo007 on  24.03.2011, 02:56:50
Ma uz niekto hotove domace na tento tyzden lebo na hodine nam Kleinova povedala ze staci odovzdat do cvika do buduceho tyzna ale pozeram na moodle ze to ich treba odovzdat do zajtra a nestiham robit lebo mam zajtra final z cisca :-( tak ked by niekto mal mohol by mi ich poslat ? :)

Ked povedala, ze staci do buduceho tyzdna tak ptm staci do buduceho tyzdna  :D ......  a sak on a ti to ptm moze povolit  :)
ale tak zas nechcem dostat -3 ci -4 body

luky

Quote from: gujo007 on  24.03.2011, 03:54:27
Quote from: ppeess on  24.03.2011, 03:05:45
Quote from: gujo007 on  24.03.2011, 02:56:50
Ma uz niekto hotove domace na tento tyzden lebo na hodine nam Kleinova povedala ze staci odovzdat do cvika do buduceho tyzna ale pozeram na moodle ze to ich treba odovzdat do zajtra a nestiham robit lebo mam zajtra final z cisca :-( tak ked by niekto mal mohol by mi ich poslat ? :)

Ked povedala, ze staci do buduceho tyzdna tak ptm staci do buduceho tyzdna  :D ......  a sak on a ti to ptm moze povolit  :)
ale tak zas nechcem dostat -3 ci -4 body

písal som jej platí to čo povedala

gujo007

Quote from: luky on  24.03.2011, 11:14:08
Quote from: gujo007 on  24.03.2011, 03:54:27
Quote from: ppeess on  24.03.2011, 03:05:45
Quote from: gujo007 on  24.03.2011, 02:56:50
Ma uz niekto hotove domace na tento tyzden lebo na hodine nam Kleinova povedala ze staci odovzdat do cvika do buduceho tyzna ale pozeram na moodle ze to ich treba odovzdat do zajtra a nestiham robit lebo mam zajtra final z cisca :-( tak ked by niekto mal mohol by mi ich poslat ? :)

Ked povedala, ze staci do buduceho tyzdna tak ptm staci do buduceho tyzdna  :D ......  a sak on a ti to ptm moze povolit  :)
ale tak zas nechcem dostat -3 ci -4 body

písal som jej platí to čo povedala
oki dik za info

Gabho

Vie niekto odpovede na tieto otazky?????

Ktorý systémový prostriedok využíva mechanizmus pipe (rúr) na dočasné uschovanie dát? (nominatív singuláru)

Uveďte sémantiku (význam) návratovej hodnoty služby signal() v pojmoch "objektov" jazyka C.

ppeess

Quote from: Gabho on  26.03.2011, 03:06:00
Vie niekto odpovede na tieto otazky?????

Ktorý systémový prostriedok využíva mechanizmus pipe (rúr) na dočasné uschovanie dát? (nominatív singuláru)

Uveďte sémantiku (význam) návratovej hodnoty služby signal() v pojmoch "objektov" jazyka C.
To by som aj ja rad vedel  bu  bu

INKOGNITTO

Quote from: Gabho on  26.03.2011, 03:06:00
Vie niekto odpovede na tieto otazky?????

Ktorý systémový prostriedok využíva mechanizmus pipe (rúr) na dočasné uschovanie dát? (nominatív singuláru)

Uveďte sémantiku (význam) návratovej hodnoty služby signal() v pojmoch "objektov" jazyka C.
pamäť
a semantiku neviem

Mam problem s otazkami "ktorý zo základnych priznakov...." s oboma. Nejake napady ?

ppeess

Quote from: INKOGNITTO on  26.03.2011, 16:36:38
Quote from: Gabho on  26.03.2011, 03:06:00
Vie niekto odpovede na tieto otazky?????

Ktorý systémový prostriedok využíva mechanizmus pipe (rúr) na dočasné uschovanie dát? (nominatív singuláru)

Uveďte sémantiku (význam) návratovej hodnoty služby signal() v pojmoch "objektov" jazyka C.
pamäť
a semantiku neviem

Mam problem s otazkami "ktorý zo základnych priznakov...." s oboma. Nejake napady ?

Myslis s priznakmi sluzby open()???? .... v jednom bolo O_RDONLY a v druhom O_WDONLY.

ppeess

Poradi niekto?

Sluzba pipe() okrem navratovej hodnoty vracia aj dalsie data. Aky je typ navratovej hodnoty kazdej z tychto datovych poloziek? (nestrukturovany datovy typ)

Uvedte sluzbu jadra, ktorou zaregistrujeme obsluzny bod prerusenia? 

bu  bu  bu  bu  bu  bu  bu  bu  bu  bu  bu

INKOGNITTO

DIKESS.
a pre teba: int a signal

ppeess


gujo007

Vie niekto odpovede na tieto otazky ?
7,9,10,11,17,18,19,20,27,28,29,31,32
Lebo stale pisem vsetko mozne a nim mi nechce zobrat tak ked by niekto mal tak by mi mohol ich poslat lebo uz nemam na to nervy  am
dik

yvory

Quote from: gujo007 on  26.03.2011, 20:48:53
Vie niekto odpovede na tieto otazky ?
7,9,10,11,17,18,19,20,27,28,29,31,32
Lebo stale pisem vsetko mozne a nim mi nechce zobrat tak ked by niekto mal tak by mi mohol ich poslat lebo uz nemam na to nervy  am
dik

az prilis vela otazok nemas,skusaj este,ked som niektore z nich dokazal uhadnut ja tak to dokazes aj ty

Shwollo

treba poznámkovať aj tie podtémy?
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

ppeess

Quote from: Shwollo on  27.03.2011, 01:29:24
treba poznámkovať aj tie podtémy?
Ja som ich tam spomenul ......