• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Operacne systemy

Started by OsamelyVlk, 10.02.2011, 21:19:31

« predchdzajce - alie »

El mimo

napis znenie lebo ja som uz odoslal test :)

ppeess

23.
Uvedte nazov premennej v ktorej ziskame aktualny pocet pripojeni na segment zdielanej pamate. Premennu uvedte v tvare ., teda prene tak, ako by ste ju uviedli v zdrojovom kode jazyka C. Nazov zaznamu/struktury a jej zlozky/prvku uvedte podla "man 2 shmctl"

24.
Uvedte nazov premennej v ktorej zvieme zmenit pristupove prava na segment zdielanej pamate. Premennu uvedte v tvare ., teda prene tak, ako by ste ju uviedli v zdrojovom kode jazyka C. Nazov zaznamu/struktury a jej zlozky/prvku uvedte podla "man 2 shmctl"

bu

El mimo

Quote from: ppeess on  01.04.2011, 21:41:24
23.
Uvedte nazov premennej v ktorej ziskame aktualny pocet pripojeni na segment zdielanej pamate. Premennu uvedte v tvare ., teda prene tak, ako by ste ju uviedli v zdrojovom kode jazyka C. Nazov zaznamu/struktury a jej zlozky/prvku uvedte podla "man 2 shmctl"

24.
Uvedte nazov premennej v ktorej zvieme zmenit pristupove prava na segment zdielanej pamate. Premennu uvedte v tvare ., teda prene tak, ako by ste ju uviedli v zdrojovom kode jazyka C. Nazov zaznamu/struktury a jej zlozky/prvku uvedte podla "man 2 shmctl"

bu

23.
shmid_ds.shm_nattch
24.
ipc_perm.mode

:) myslim ze tak to ma byt  :)

ppeess

Quote from: El mimo on  01.04.2011, 23:21:20
Quote from: ppeess on  01.04.2011, 21:41:24
23.
Uvedte nazov premennej v ktorej ziskame aktualny pocet pripojeni na segment zdielanej pamate. Premennu uvedte v tvare ., teda prene tak, ako by ste ju uviedli v zdrojovom kode jazyka C. Nazov zaznamu/struktury a jej zlozky/prvku uvedte podla "man 2 shmctl"

24.
Uvedte nazov premennej v ktorej zvieme zmenit pristupove prava na segment zdielanej pamate. Premennu uvedte v tvare ., teda prene tak, ako by ste ju uviedli v zdrojovom kode jazyka C. Nazov zaznamu/struktury a jej zlozky/prvku uvedte podla "man 2 shmctl"

bu

Dakujem :)

23.
shmid_ds.shm_nattch
24.
ipc_perm.mode

:) myslim ze tak to ma byt  :)

ppeess

Quote from: El mimo on  01.04.2011, 23:21:20
Quote from: ppeess on  01.04.2011, 21:41:24
23.
Uvedte nazov premennej v ktorej ziskame aktualny pocet pripojeni na segment zdielanej pamate. Premennu uvedte v tvare ., teda prene tak, ako by ste ju uviedli v zdrojovom kode jazyka C. Nazov zaznamu/struktury a jej zlozky/prvku uvedte podla "man 2 shmctl"

24.
Uvedte nazov premennej v ktorej zvieme zmenit pristupove prava na segment zdielanej pamate. Premennu uvedte v tvare ., teda prene tak, ako by ste ju uviedli v zdrojovom kode jazyka C. Nazov zaznamu/struktury a jej zlozky/prvku uvedte podla "man 2 shmctl"

bu
Dakujem :)

23.
shmid_ds.shm_nattch
24.
ipc_perm.mode

:) myslim ze tak to ma byt  :)

ppeess


Shwollo

viete niekto?

19 Doplňte: "Po úspešnom vykonaní služby execve() pripojené segmenty zdieľanej pamäte budú ... od procesu." (viď 'man 2 shmat'; jedno slovo)

20 Doplňte: "Segment zdieľanej pamäte pri odpojovaní od procesu identifikujeme pomocou jeho ... . " (viď 'man 2 shmat'; jedno slovo; genitív)
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

ricco102831

Quote from: Shwollo on  02.04.2011, 16:22:58
viete niekto?

19 Doplňte: "Po úspešnom vykonaní služby execve() pripojené segmenty zdieľanej pamäte budú ... od procesu." (viď 'man 2 shmat'; jedno slovo)

20 Doplňte: "Segment zdieľanej pamäte pri odpojovaní od procesu identifikujeme pomocou jeho ... . " (viď 'man 2 shmat'; jedno slovo; genitív)

19. odpojene
20. adresy ??

Shwollo

#333
Ako mám v úlohe 2 na D.U. prečítať to, čo mám v rúre v 1. programe pomocou 2. programu? Resp. ako to mám predať 2. programu? cez čo?
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

Dragoon17

Ktorý z príznakov prístupových práv nie je podporovaný pre zdieľanú pamäť? (uvedte symbolicky, vo forme bezne pouzivanej pre subory...
Po uspesnom vykonani sluzby fork() potomok...pripojene segmenty zdielanej pamäte.( tam kde su bodky 1 slovo ma byt)
Aku hodnotu musi mat parameter shmaddr sluzby shmat, aby system sam vybral vhodnu adresu na pripojenie zdielanej pamate???

Shwollo

#335
13. x
18. zdedí
16. NULL
nabudúce napíš radšej čísla otázok.. ľahšie sa to potom hľadá v teste ;)
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

Dragoon17

Quote from: Shwollo on  03.04.2011, 19:27:42
13. x
18. zdedí
16. NULL
nabudúce napíš radšej čísla otázok.. ľahšie sa to potom hľadá v teste
vdaka

Shwollo

nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

Baron

10. Aku hodnotu musi v sebe zahrnat parameter 'shmflg' sluzby shmget(), aby sa zabezpecilo vytvorenie segmentu zdielanej pamate? (hodnotu specfikujte symbolickou konstantou) ?
Vdaka

El mimo

Quote from: Baron on  03.04.2011, 20:22:37
10. Aku hodnotu musi v sebe zahrnat parameter 'shmflg' sluzby shmget(), aby sa zabezpecilo vytvorenie segmentu zdielanej pamate? (hodnotu specfikujte symbolickou konstantou) ?
Vdaka

IPC_CREAT myslim

Baron

Quote from: El mimo on  03.04.2011, 20:35:18
Quote from: Baron on  03.04.2011, 20:22:37
10. Aku hodnotu musi v sebe zahrnat parameter 'shmflg' sluzby shmget(), aby sa zabezpecilo vytvorenie segmentu zdielanej pamate? (hodnotu specfikujte symbolickou konstantou) ?
Vdaka

IPC_CREAT myslim

Dakujem

boy157

Nevie niekto odpovede na otazky cislo: 13,17,21,22,25 ? Dakujem :)

ppeess

Quote from: boy157 on  04.04.2011, 17:08:32
Nevie niekto odpovede na otazky cislo: 13,17,21,22,25 ? Dakujem :)

13. 9
17. shmget
21. shmat()
22. IPC_STAT
25. ftok()

boy157



ursus

#345
kto vie ako znasilnim to jebnute execve aby som tam vedel poslat nejaky normalny string aspon? nie len to char const nvm co
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

ricco102831

Quote from: ursus on  05.04.2011, 22:37:49
kto vie ako znasilnim to jebnute execve aby som tam vedel poslat nejaky normalny string aspon? nie len to char const nvm co

pokial ma pamet neklame tak pipe() funguje len pri vztahu rodic-potomok, kedze nie je exportovane do vonkajsieho prostredia (je to v Sofii !!!), takze tato uloha(myslim ze to je 2) funguje len cez fork......ak sa mylim, opravte ma

ursus

joj tak si spravis mkfifo

tam je problem ten ze
v prvom programe by som chcel nieco ako
execve("druhyprogram","doleziteinformacie");

a v druhom
printf("%s",argv[1]);

napr, proste passovanie si dajak data z jedneho programu do druheho, jedine to ide cez tie argv, ale napr v tej ulohe si chcem passnut deskriptor tak ten neviem tak mu to nemozem prihrat ako parameter rucne pri spustani
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

ursus

btw to s tymi viacerymi terminalmi
ako zistim pocas behu programu co to mi vrati tty ?
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

gujo007

nemohol by mi niekto poslat domace ako ich ma spravene ? Lebo neviem spravit ja by som ich sam spravil len neviem ako a nestiham tak ked by bol niekto ochoty sa podelit aspon ulohy 2,3,4 vopred dakujem ked by niekto bol taky ochotny