• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Formálne jazyky a preklada?e

Started by mishelka, 16.09.2010, 13:35:34

« predchdzajce - alie »

Makaveli

mam taku otazku ako je to s cvikom s Vaclavikom v pondelok ked nam stale nedal znenie zadania c 2 a v 8 tyzdny mu to mame odovzdat a 7 tyzden nemame lebo je volno co s tym? a pochybujem žeby dal o tyzden neskor odovzanie :D ked vtedy musi  uz odovzdat tretie zadanie :D:D
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

ursus

#176
ten interpreter od kollara ma tak fungovat ako funguje? ze ak pozna len +- operatory
a dam mu
5*9 napr, a tu mi najde tu chybu tak preco sa potom vykonava ta syntaxicka analyza,
alebo respektive ak mu lexikalne zadam spravny vyraz napr -()+5+-+2, tak mi ho syntaxicka pusti a povie ze vysledok je 254644nvm kolko  ;D, daake sam i to zda bugovite

//anyways ludia ak si vsimnete tak vsetci (resp aspn emovci, mishelkovci, vaclavikovci) mame rovnake znenia zadani, takze sa zjednotme ! ja mam 19!  ;D

//a este by mohlo byt fer spravit aj interpretator ukazkovy pre tie logicke hodnoty ak vstup ma byt napriklad "TRUE && FALSE" lebo porovavat stringy v C je velka sranda
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

v_oid

Inac toto zadanie je dokedy? Na tento tyzden to uz ma byt?

cenki

Chce sa niekomu napísať Václavíkovi ohľadom zadaní? Keďže v pondelok neprišiel a zadania neboli rozdelené a majú sa odovzdávať v ôsmom týždni.

Makaveli

Quote from: cenki on  27.10.2010, 01:49:55
Chce sa niekomu napísať Václavíkovi ohľadom zadaní? Keďže v pondelok neprišiel a zadania neboli rozdelené a majú sa odovzdávať v ôsmom týždni.

dobra otazka som zvedavy ci nanu dakto odpovie ....
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

totaluser

mohil by mie niekto vysvetlit tieto riadky zo zdrojakov prosim?

#define E 1 <<  // napr. E VALUE => 1 equiv {VALUE}, lebo VALUE = 0
//  Operacie na mnozine symbolov
//  E symbol          equiv     {symbol}
// (E symbol) | set   equiv     {symbol) \cup set
// (E symbol) & set   equiv     symbol \in set

sulo

#181
Je to taký trik, ako s použitím toho #define-u jednoduchšie v C-čku zapisovať operácie s množinami.

(E symbol) | mnozina bude znamenať: zjednotenie množín (resp. symbolov)
(E symbol) & mnozina bude znamenať: symbol patrí množine

Takže napríklad:
(E symbol) & (E PLUS | E MINUS)
znamená:

Makaveli

  Pre tych co maju cviko s Vaclavikom v pondelok o 13:30, tak  zadania (znenia a pridelenia uloh) mame v dvoch PDF suboroch na:

http://hornad.fei.tuke.sk/~vaclavik/fjap/
Zadania mame odovzdavat v 9 tyzdni.

Informujte aj ostatnych.
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

cenki

Quote from: sb290up on  28.10.2010, 17:22:51
Pre tych co maju cviko s Vaclavikom v pondelok o 13:30, tak  zadania (znenia a pridelenia uloh) mame v dvoch PDF suboroch na:

http://hornad.fei.tuke.sk/~vaclavik/fjap/
Zadania mame odovzdavat v 9 tyzdni.

Informujte aj ostatnych.
Quote
Dobry den,
zadania (znenia a pridelenia uloh) mate v dvoch PDF suboroch na:
http://hornad.fei.tuke.sk/~vaclavik/fjap/
Informujte aj vasich spoluziakov.
S pozdravom,
Peter Vaclavik
Taktiež, odpísal mi na mail čo som mu písal. Kto koho pozná nech im dá vedieť.

delux

Zdravim. Pisem poznamky z FJaP do PDA, a tak mam takmer presne kopie poslednych dvoch prednasok. Planujem takto pisat vsetky prednasky az do poslednej. Potrebujem nejake materialy z ktorych sa budem ucit, pretoze si neplanujem kupit knizku. Nemam problem uverejnit tu tieto moje odpisane prednasky, ale nic nieje zadarmo. Ja mam zatial odpisane len posledne dva prednasky a preto chcem niekoho poprosiť, co si pise poznamky do zosita, alebo ich aspon foti, ci by ich neprepisal nap. do wodru. Chybaju mi totiz prva az stvrta.

ursus

#185
ak mam operator || bez asociativity, to znamena ze nemozem spravit:

true || false || true || false ? proste ze bez zatvoriek?

resp ak tak user napise mam vypisat errora? ;D
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

ursus

tak vyzera ze mi to funguje jak ma, hura !

(ale normalne mam problem vymyslet retazec aby mi to hadzalo blbost ;D)
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

totaluser

Quote from: ursus on  01.11.2010, 21:08:55
tak vyzera ze mi to funguje jak ma, hura !

(ale normalne mam problem vymyslet retazec aby mi to hadzalo blbost ;D)
mam tiez zadanie 19
chcel by som sa opytat, ako upravit ten LEX analyzator, aby rozpoznaval vyrazy true a false

lebo momentalne to mam urobene ako 4 vnorene IF pre true a 5 vnorenych IF pre false
funguje to, ale nepripada mi to ako najlepsie riesenie, urcite existuje nieco sikovnejsie, ci?

sulo

Napríklad tak, že si "true", resp. "false" uložíš do znakovej konštanty. Potom v cykle kým je prečítaný znak malé písmeno, porovnávaš prečítaný znak so znakom nachádzajúcim sa na určitom indexe v tejto konštante (tento index postupne inkrementuješ).

mishelka

#189
Quote from: totaluser on  02.11.2010, 23:09:39
Quote from: ursus on  01.11.2010, 21:08:55
tak vyzera ze mi to funguje jak ma, hura !

(ale normalne mam problem vymyslet retazec aby mi to hadzalo blbost ;D)
mam tiez zadanie 19
chcel by som sa opytat, ako upravit ten LEX analyzator, aby rozpoznaval vyrazy true a false

lebo momentalne to mam urobene ako 4 vnorene IF pre true a 5 vnorenych IF pre false
funguje to, ale nepripada mi to ako najlepsie riesenie, urcite existuje nieco sikovnejsie, ci?
a co tak jeden if a do toho moznosti? :) cize napr.
if (pole[ i ] == 't' && pole[i+1] == 'r' && ...) {} else if (to iste pre false) else {...}
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

totaluser

#190
Quote from: mishelka on  03.11.2010, 01:40:33
Quote from: totaluser on  02.11.2010, 23:09:39
Quote from: ursus on  01.11.2010, 21:08:55
tak vyzera ze mi to funguje jak ma, hura !

(ale normalne mam problem vymyslet retazec aby mi to hadzalo blbost ;D)
mam tiez zadanie 19
chcel by som sa opytat, ako upravit ten LEX analyzator, aby rozpoznaval vyrazy true a false

lebo momentalne to mam urobene ako 4 vnorene IF pre true a 5 vnorenych IF pre false
funguje to, ale nepripada mi to ako najlepsie riesenie, urcite existuje nieco sikovnejsie, ci?
a co tak jeden if a do toho moznosti? :) cize napr.
if (pole[ i ] == 't' && pole[i+1] == 'r' && ...) {} else if (to iste pre false) else {...}

:thumbs-up:
vdaka

ursus

#191
Quote from: mishelka on  03.11.2010, 01:40:33
Quote from: totaluser on  02.11.2010, 23:09:39
Quote from: ursus on  01.11.2010, 21:08:55
tak vyzera ze mi to funguje jak ma, hura !

(ale normalne mam problem vymyslet retazec aby mi to hadzalo blbost ;D)
mam tiez zadanie 19
chcel by som sa opytat, ako upravit ten LEX analyzator, aby rozpoznaval vyrazy true a false

lebo momentalne to mam urobene ako 4 vnorene IF pre true a 5 vnorenych IF pre false
funguje to, ale nepripada mi to ako najlepsie riesenie, urcite existuje nieco sikovnejsie, ci?
a co tak jeden if a do toho moznosti? :) cize napr.
if (pole[ i ] == 't' && pole[i+1] == 'r' && ...) {} else if (to iste pre false) else {...}

neopisuj to odo mna ;D
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

pooler

je dnes cviko s Michaelou Kreutzovou o 15:55 ?

mishelka

  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

baf62

robim zadania z FJaP... cena 5 €... ICQ 565641768

ursus

pridaj, za tolko sa mi nechce ani konkurovat  ;D
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

Shwollo

čo má byť na písomke u Václavíka? Máte nietko tušenie?
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

ursus

#197
Quote from: Shwollo on  04.11.2010, 05:41:48
čo má byť na písomke u Václavíka? Máte nietko tušenie?

vaclavik, dufajme uz ;D

fyi http://people.tuke.sk/jan.kollar/FJaP/Organizacia%20predmetu.pdf

//2.test: Definícia gramatiky a sémantiky bezkontextového
jazyka

???
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

Shwollo

no to viem... ale myslel som niečo konkrétnejšie :D
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

Makaveli

ohladom toho zadania c.2 to treba aby to aj nakoniec ten program vypocital,?:D ci ma to len vypisat to co som pouzil :D asi nie co???
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))