• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Formálne jazyky a preklada?e

Started by mishelka, 16.09.2010, 13:35:34

« predchdzajce - alie »

cenki

Quote from: mishelka on  11.10.2010, 19:40:53
Quote from: Shwollo on  11.10.2010, 19:01:38
predám zadanie od Vácvlavíka č.1:
[a|b]a{a}{b}a
dostal som za neho plný počet bodov.
kupim! :D
Predám raz použité zadanie č.1 od Václavíka ak chceš :D, ale nie, ak niekto chce kto má neskôr tak poskytnem k nahliadnutiu ( [a/b]a{a}{b}a ).

pisti17

cawes...vie mi niekto poradit ako treba na programovat mealy alebo moore? lebo riadne uz mam...ale mame si vybrat jeden z tych dvoch... diky

ursus

múr je tusim ze som v stave a míly by mal byt ze idem do stavu, ci? ;D
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

Safyia


Makaveli

Quote from: Agamemnon on  11.10.2010, 17:47:37
Quote from: sb290up on  11.10.2010, 15:49:46
Quote from: Safyia on  11.10.2010, 14:01:13
ne :D za tym celym daj este getchar nakoniec. Aby cakalo na dalsi vstup kym si ty popozeras vypis ;D
no aj tak si to nestiham precitat ... :'( :'( :'(

daj getchar 2x na koniec

a uz je to jedno mam to odovzdane a nakoniec som to ani nespustal len mi profak skontrolovat ten graf a to bolo vsetko
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

Mike


freshmakerik

Quote from: sb290up on  11.10.2010, 13:26:12
ten zdrojak ma byt v c ci v c++??? mam to v c++ ale tam mi to ukaze ten vysledok na par sekund co s tým spravit aby to tam ukazovalo dlhsie aby si to aj precitat vedel dik  :ropebanana:
Quote from: Painkiller03 on  11.10.2010, 15:59:00
Zdravím.Neviete mi poradiť,že ked skompilujem a spustím program,tak mi ho spustí,ale po stlačení klávesy ma hneď z neho vyhodí?
skuste to spustit cez cmd :D
aj počítač je len človek..

yvory

mam napriklad  ---  b(a|b)  --- po prvom samozrejmom B ked dostanem dalsie B tak sa posuniem kam,za normalnu ci za hranatu zatvorku? lebo pri stavovom automate sa mi pri tom zastavuje rozum,dufam ze pochopite v com citim problem :) nemozu mi vychadzat z jednej elipsy dva Becka aj ked to je logicky tak podla mna

Shwollo

povedal by som, že po zadaní bb bude b(a|b).[b]. pretože to [b] tam môže ale aj nemusí byť
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

yvory

pokial ja viem tak aj zatvorka () znamena ze to tam moze byt ale nemusi,ci sa mylim? lebo ak sa mylim tak potom to je jasne :)

Safyia


yvory

dakujem krasne,tento problem porieseny ;) este by som bol rad keby mi niekto dal dokopy co asi treba odovzdat ako zadanie na cviceni pri doktorovi chodarevovi :)

yvory

Quote from: Shwollo on  13.10.2010, 00:07:54
povedal by som, že po zadaní bb bude b(a|b).[b]. pretože to [b] tam môže ale aj nemusí byť
ty si bud jasnovidec alebo mas to iste zadanie co ja :)

Tomyas

Neviete mi helfnut s tymto?? :baaa:
{aa|bb}a[a|b], posledne viem urobiť, ale to prvé tu množinovú zátvorku akosi som v koncoch, neviem sa s z toho vysomáriť, nevedel by mi niekto poradiť??? :ohmigod: :whacko:

Safyia

Mno ved bud mas aa alebo bb dokedy chces, alebo ani raz :)

Tomyas

To viem.. som sa nespravne vyjadril neuplne ze ako to ma byt v kode a ako to nakresliť..

int main (argv){
  char c_in;  //symbol vstupnej abecedy
  s0: c_in=getch();
  printf("%c", c_in);
  switch(c_in){
    case 'a': goto stav1;
   
    default: goto Nespravne;

// case 'aa' mi nechce brat mi pise multicharacter content... why? bu

totaluser

no lebo multicharacter content
to je presne ta chyba
switchujes nazaklade 1 znaku
nie stringu (teda postupnosti 2 znakov)

karky

vie mi niekto poradit co mam v programe zmenit ked tam chcem pouzit metodu mealy alebo moor??? co ma ten program vlastne robit?? :D

profesionale

Ako ma vzerat dokumentacia ????? Prosim o nejaky nahlad. Dakujem

mishelka

Quote from: Shwollo on  13.10.2010, 00:07:54
povedal by som, že po zadaní bb bude b(a|b).[b]. pretože to [b] tam môže ale aj nemusí byť
tok sa nikdy nezastavi pred zatvorkou, ale vzdy pred znakom... cize b(a|b)[.b].
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Safyia

Quote from: profesionale on  13.10.2010, 15:43:18
Ako ma vzerat dokumentacia ????? Prosim o nejaky nahlad. Dakujem
Prva strana jak na kazdy predmet, hore hlavicka, v strede nazov predmetu, dole meno a rocnik. Potom vytlac program a nakresli navrh, ten graf a prechod medzi stavmi, to by malo stacit.

mishelka

Ludia.. Niesme v prvom rocniku,zdrojaky sa uz netlacia,donesiete ich na kluci ;)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

v_oid

Quote from: mishelka on  14.10.2010, 03:02:38
Ludia.. Niesme v prvom rocniku,zdrojaky sa uz netlacia,donesiete ich na kluci ;)

Vadi ked nic nevytlacim? Skoda stromov a .. nefunguje mi tlaciaren.

Shwollo

Quote from: mishelka on  13.10.2010, 18:56:01
Quote from: Shwollo on  13.10.2010, 00:07:54
povedal by som, že po zadaní bb bude b(a|b).[b]. pretože to [b] tam môže ale aj nemusí byť
tok sa nikdy nezastavi pred zatvorkou, ale vzdy pred znakom... cize b(a|b)[.b].
no toto som myslel :D
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

yvory

co som mal moznost vidiet tak podaktori to mali premakane :) dobre ze nie 5 papierov a nerozumiet tomu :)