• Welcome to TUKE FĂ“RUM - FĂłrum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Databázové systémy

Started by AnvilOfFury, 07.02.2011, 23:54:46

« predchádzajúce - ďaląie »

v_oid

sak furt to tak je, aj na skuske z OOP tak bolo

majkyy

ten test bola sprostost....a navyse nikto nepovedal ze za viacej oznacenych ako je spravnych je uz okamzite 0 :D
akoze fejk riaden :D
a nech sa nehnevaju ale dat pri prikaze rozlisit ci su uvodzovky alebo apostrof je trosku chore :D to sa ani vsimnut neda  >:(

yvory

Quote from: majkyy on  08.03.2011, 15:57:04
ten test bola sprostost....a navyse nikto nepovedal ze za viacej oznacenych ako je spravnych je uz okamzite 0 :D
akoze fejk riaden :D
a nech sa nehnevaju ale dat pri prikaze rozlisit ci su uvodzovky alebo apostrof je trosku chore :D to sa ani vsimnut neda  >:(

ja som mal dve take otazky,som sa len chytal za hlavu ked som to po odoslani videl

majkyy

ale sak preco ne :D budeme sa zameriavat na syntakticke chyby misto toho aby clovek vedel navrhnut databazu :D kalap dolu tuke to umi :DD

Safyia

#129
Quote from: v_oid on  08.03.2011, 15:38:31
sak furt to tak je, aj na skuske z OOP tak bolo
void ale na OP bolo tak, ze ked si mal z troch jednu zle tak si mal odpoved partly dobre, kus boda si za to dostal, aj ked ne jak normalne. A tu rovno celee zle.
Quote from: majkyy on  08.03.2011, 16:15:03
ale sak preco ne :D budeme sa zameriavat na syntakticke chyby misto toho aby clovek vedel navrhnut databazu :D kalap dolu tuke to umi :DD
A jj presne, koho to zaujima, sak ked tak si to vygooglim. Ako ona si mysli, ze ja 20x budem tie prikazy dookola pisat, len aby som si ich zapamatala, ale ta eh...
+ neviem ci to je fakt tak, ze z kazdej casti treba nad 50%. Ako nam cviciaci spominal daco, ze nam nabuduce povie dakto, ze ako  kedy sa to da opravit ci co. Ale to ak niekto nenapise tu opravu nad 50%, tak konci s dbs? :D

yvory

Quote from: Safyia on  08.03.2011, 16:55:51

+ neviem ci to je fakt tak, ze z kazdej casti treba nad 50%. Ako nam cviciaci spominal daco, ze nam nabuduce povie dakto, ze ako  kedy sa to da opravit ci co. Ale to ak niekto nenapise tu opravu nad 50%, tak konci s dbs? :D

takze bude opravak? budu trvat na tom ze 4 body z desiatich nestacia?
a zda sa mi dost krute nedostat zapocet ked ani opravu neurobim

kripel21

tak a konec... :( mal som pol boda  :'( asi si pojdem dat poldeco  :'( prida sa niekto?  ;D

kripel21

mal este niekto nieco ako ja, alebo sa mam hanbit do konca zivota sam?  ;D

El mimo

Ta ako more...blbost riadna ten test...no dufam ze sa zlutuju a nebudu vyzadovat min 51%....a ked hej a nespravim opravnu tak aspon mam volno  :D

ricco102831

no tak vidim ze sa mam na co tesit zajtra :( .... ale s tymi apostrofmi to by nemal byt az taky problem ... este som v syntaxe SQL nevidel uvodzovky....ci??? ???

Painkiller03

Quote from: Robokop on  08.03.2011, 02:45:18
Quote from: Painkiller03 on  08.03.2011, 00:14:13
Quote from: Robokop on  08.03.2011, 00:10:53
ak nahodou niekto pamata nejaku tu otazocku poslite PM pls.... aby clovek vedel na co cca sa ma pripravit.. dakujem, a pan boh do buducna vynahrad na detoch  ;D

ehm rovno tuna na plochu v pm to pomoze iba tebe  ;D

noo da sa aj tak ja len, ja len, ze keby to tu zas nejako cviciacim vadilo aby ten dotycny nemal z toho potom nejaky problem, to bolo prvoradym cielom, nie to, ze by som to vedel len ja, takze premna zamna aj na plochu to rozobrat  ;)
jasne v pohode,hadam cviciaci sa az tak nenudia ze sa nam tu budu infiltrovat :/ ved sme len ludia :)

yvory

potrebujem poradit ohladom uloh zo stvrteho cvicenia,jedna sa o poslednu teda 14tu ulohu,vyhodi mi takuto chybu

insert into sluzba values (s_sluzba.NEXTVAL,'antena',0)
*
ERROR v riadku 1:
ORA-02290: check constraint (IO845YG.SYS_C00142856) violated

vie niekto co to znamena? kedze je podla mna ten insert spravny

Painkiller03

Zdravim, skupina Laliova == tie otazky treba upnut do kolonky 3. alebo 4. cvika? dikes

Shwollo

ja som dával do 3. cvika
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

Safyia

Quote from: yvory on  09.03.2011, 21:09:41
potrebujem poradit ohladom uloh zo stvrteho cvicenia,jedna sa o poslednu teda 14tu ulohu,vyhodi mi takuto chybu

insert into sluzba values (s_sluzba.NEXTVAL,'antena',0)
*
ERROR v riadku 1:
ORA-02290: check constraint (IO845YG.SYS_C00142856) violated

vie niekto co to znamena? kedze je podla mna ten insert spravny
Hodnota v stlpci cena_sluzby ma byt vacsia ako nula a ty tam chces insertovat nulu

yvory

Quote from: Safyia on  09.03.2011, 21:48:43
Quote from: yvory on  09.03.2011, 21:09:41
potrebujem poradit ohladom uloh zo stvrteho cvicenia,jedna sa o poslednu teda 14tu ulohu,vyhodi mi takuto chybu

insert into sluzba values (s_sluzba.NEXTVAL,'antena',0)
*
ERROR v riadku 1:
ORA-02290: check constraint (IO845YG.SYS_C00142856) violated

vie niekto co to znamena? kedze je podla mna ten insert spravny
Hodnota v stlpci cena_sluzby ma byt vacsia ako nula a ty tam chces insertovat nulu

cena sluzby ma jedine obmedzenie a to not null,nedavali sme tam ze ma byt vacsie ako nula,a navyse ta hviezdicka je pod slovickom insert a nie pod tou nulou

Safyia

to je jedno, naco tam
Quote from: yvory on  09.03.2011, 22:08:00
Quote from: Safyia on  09.03.2011, 21:48:43
Quote from: yvory on  09.03.2011, 21:09:41
potrebujem poradit ohladom uloh zo stvrteho cvicenia,jedna sa o poslednu teda 14tu ulohu,vyhodi mi takuto chybu

insert into sluzba values (s_sluzba.NEXTVAL,'antena',0)
*
ERROR v riadku 1:
ORA-02290: check constraint (IO845YG.SYS_C00142856) violated

vie niekto co to znamena? kedze je podla mna ten insert spravny
Hodnota v stlpci cena_sluzby ma byt vacsia ako nula a ty tam chces insertovat nulu

cena sluzby ma jedine obmedzenie a to not null,nedavali sme tam ze ma byt vacsie ako nula,a navyse ta hviezdicka je pod slovickom insert a nie pod tou nulou
citujem z pdf :
TabuÄľka sluzba
· hodnoty v stĺpci kod_sluzby sú autoincrement
· hodnota v stĺpci cena_sluzby je vždy väčšia ako 0

ppeess

Quote from: El mimo on  08.03.2011, 20:34:41
Ta ako more...blbost riadna ten test...no dufam ze sa zlutuju a nebudu vyzadovat min 51%....a ked hej a nespravim opravnu tak aspon mam volno  :D
To ze si nespravil tento prvy test neznamena, ze si neurobil cely predmet. Len prides asi o 3 body :
)

Shwollo

mohli by ste vymýšľať jednoduhšie otázky lebo to, čo bolo dnes na teste... OMG
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

Ing. nemtom

brix will be shat

Catalina

s pol bodom to vidim tak ze asi streda od 16,50 do 18,20 bude odteraz volno :(((( na prvy krat mi test spadol, mala som celkom normalne otazky, a ked som mala pisat znovu tak take bludy tam boli ze ani jednu som nevedela :(

Shwollo

Quote from: Ing. nemtom on  10.03.2011, 01:28:10
ak na to nemas odid
pre tvoju imformáciu mal som 60%. takže tieto drísty si láskavo odpusti.
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

ricco102831


Ing. nemtom

Quote from: Shwollo on  10.03.2011, 02:38:14
Quote from: Ing. nemtom on  10.03.2011, 01:28:10
ak na to nemas odid
pre tvoju imformáciu mal som 60%. takže tieto drísty si láskavo odpusti.

to na situacii nic nemeni
brix will be shat

ursus

na situacii asi tazko kedze taka situacia nenastala takze je to irelevantne, ak sa chces hrat na slovicka a dokonalych :)
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.