• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

skuska falp

Started by danielmi, 23.12.2007, 20:22:45

« predchdzajce - alie »

mishelka

#150
[ x ]=[1,2,3,4]
Bin(Bin(Tip 1)(Tip 2)) (Bin(Tip 3)(Tip 4))

podľa tohto a podľa toho mála čo si pamätám Bin znamená vrchol stromu a Tip je list. Čiže toto bude
                Bin
           /             \
        Bin              Bin
     /      \           /      \
  Tip 1 Tip 2   Tip 3    Tip 4

data Btree a = Tip a | Bin (Btree a) (Btree a) znamená, že máte definovaný dátový typ Btree (čiže binárny strom) a ten je definovaný tak, že je tam bUď vrchol (čiže Tip a) alebo sú tam dva podstromy (čiže ďalšie štruktúry typu Btree) a vtedy to vyzerá takto:

             Bin
           /     \
     Btree a   Btree a

kde za Btree dosadíte ďalšie stromy rekurzívne...
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

doc.returner

Fiha... Ale neznamena to potom ze podla typu data Btree a = Tip a | Bin (Btree a) (Btree a) sa neda skonstruovat binarny strom na http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f7/Binary_tree.svg ?

mishelka

UPDATE2: neviem... bn bk
UPDATE3: teoreticky podľa tej typovej definície v Bin-e nemáš číslo, takže myslím si že nie, ale nie je to na 100pro  bk
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

doc.returner

UPDATE2: Tak potom mi nic ine nezostava len dufat ze nebudu chciet graficke znazornenie pre binarne stromy :emot-LMAO:

mishelka

Quote from: doc.returner on  29.01.2008, 01:24:50
Nic ine mi nezostava len dufat ze nebudu chciet graficke znazornenie  :emot-LMAO:
a si normálny??? načo :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO:
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

doc.returner

Z dovodu novych OT pravidiel nebudem moct odpovedat na tuto otazku  ak:

JCube

ten obrazok z wiki sa da znazornit podla data Tree = Empty | Node a (Tree a) (Tree a) co je binarny vyhladavaci strom
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

mishelka

Quote from: doc.returner on  29.01.2008, 01:28:40
Z dovodu novych OT pravidiel nebudem moct odpovedat na tuto otazku  ak:
aha :( tak nič no :(

Quote from: JCube on  29.01.2008, 01:28:48
ten obrazok z wiki sa da znazornit podla data Tree = Empty | Node a (Tree a) (Tree a) co je binarny vyhladavaci strom
presne tak :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

JCube

kurna som z toho dopleteny uz...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Havran

a jaky je rozdiel medzi obycajnym binarnym a vyhladavacim binarnym ?
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

mishelka

Quote from: JCube on  29.01.2008, 01:29:21
kurna som z toho dopleteny uz...
z čoho? veď si to dobre napísal :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

mishelka

Quote from: Havran on  29.01.2008, 01:30:30
a jaky je rozdiel medzi obycajnym binarnym a vyhladavacim binarnym ?
že binárny vyhľadávací máš zotriedený tak aby si v ňom vedel vyhľadávať (aspoň si myslím) - teda prvá vetva je vždy menšia ako druhá alebo tak nejako...
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

doc.returner

Quote from: JCube on  29.01.2008, 01:28:48
ten obrazok z wiki sa da znazornit podla data Tree = Empty | Node a (Tree a) (Tree a) co je binarny vyhladavaci strom

Ako to mi je jasne, ale pride mi cudne ze Binarny Strom ma hodnoty len v listoch, zatialco vyhladavaci ma hodnoty vo vsetkych uzloch...   :huh2:

JCube

Quote from: Havran on  29.01.2008, 01:30:30
a jaky je rozdiel medzi obycajnym binarnym a vyhladavacim binarnym ?
Binárny vyhľadávací strom je dátová štruktúra založená na binárnom strome, v ktorom sú jednotlivé prvky (uzly, vrcholy) usporiadané tak, aby v tomto strome bolo možné rýchlo vyhľadávať danú hodnotu.
Hodnoty v uzloch sú usporiadané tak, že pre každý uzol stromu u platí:

    * hodnota uložená v u je väčšia alebo rovná ako hodnota uložená v ľavom podstrome u
    * hodnota uložená v u je menšia alebo rovná ako hodnota uložená v pravom podstrome u

Potom je možné v tomto strome jednoduchým spôsobom vyhľadať danú hodnotu h:

   1. nastav koreň ako aktuálny uzol (u)
   2. pokiaľ je v u uložená hodnota h, algoritmus končí (a vráti u)
   3. ak je u list, algoritmus končí (hodnota h nebola v strome nájdená)
   4. hodnota h sa porovná s hodnotou v u (nech je táto hodnota h')
         1. ak je h \le h', do u sa uloží ľavý potomok u
         2. inak sa do u uloží pravý potomok u
   5. pokračuj bodom 2
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

JCube

binarny strom
V informatike je binárny strom stromová dátová štruktúra, ktorej každý vrchol má najviac dvoch potomkov. Zvyčajne sa označujú ako ľavý a pravý. Jedno z bežných použití binárneho stromu je binárny vyhľadávací strom; iné je binárna halda.

zdroj wiki
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

mishelka

Quote from: doc.returner on  29.01.2008, 01:32:04
Quote from: JCube on  29.01.2008, 01:28:48
ten obrazok z wiki sa da znazornit podla data Tree = Empty | Node a (Tree a) (Tree a) co je binarny vyhladavaci strom

Ako to mi je jasne, ale pride mi cudne ze Binarny Strom ma hodnoty len v listoch, zatialco vyhladavajuci ma hodnoty vo vsetkych uzloch...   :huh2:
no to zas neviem, možno preto, že sa riadiš podľa uzla kam máš ísť :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

mishelka

Quote from: JCube on  29.01.2008, 01:32:39
binarny strom
V informatike je binárny strom stromová dátová štruktúra, ktorej každý vrchol má najviac dvoch potomkov. Zvyčajne sa označujú ako ľavý a pravý. Jedno z bežných použití binárneho stromu je binárny vyhľadávací strom; iné je binárna halda.

zdroj wiki
JCube ty sa nejako činíš, ty tiež robíš falp skúšku?
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Havran

ale ked tak nad tym uvazujem tak rozdiel medzi nimi by v podstate mal byt v tom algoritme, ktory zabezpecuje vkladanie hodnot a ne v definicii stromu samotneho, ci ne ?
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

mishelka

binárny strom sa berie ako všeobecný. Môže (ale nemusí) sa použiť na vyhľadávanie. A na to, aby si ho použil ako vyhľadávací, musíš mať samozrejme nejaký algoritmus... OMG
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

JCube

Quote from: mishela on  29.01.2008, 01:33:41
Quote from: JCube on  29.01.2008, 01:32:39
binarny strom
V informatike je binárny strom stromová dátová štruktúra, ktorej každý vrchol má najviac dvoch potomkov. Zvyčajne sa označujú ako ľavý a pravý. Jedno z bežných použití binárneho stromu je binárny vyhľadávací strom; iné je binárna halda.

zdroj wiki
JCube ty sa nejako činíš, ty tiež robíš falp skúšku?
tak tak aj ja robim...aj  ked pri uceni ma to zacalo viac zaujimat...najma ta knizka anglicka je zaujimava.. :P
Quote from: Havran on  29.01.2008, 01:35:52
ale ked tak nad tym uvazujem tak rozdiel medzi nimi by v podstate mal byt v tom algoritme, ktory zabezpecuje vkladanie hodnot a ne v definicii stromu samotneho, ci ne ?
udajove struktury a algoritmy aka programovacie techniky su v buducom semestri takze tam sa dozvies... ;)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

nekomplikujte si to :) zajtra pride kollar da tie iste otazky a jdeme domu s A max B alebo da ine a prejdeme s C D E :) cize pohodka

danielmi

tak to len dufam,nic ine som nevidel
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

badi

Quote from: puq on  29.01.2008, 02:06:11
nekomplikujte si to :) zajtra pride kollar da tie iste otazky a jdeme domu s A max B alebo da ine a prejdeme s C D E :) cize pohodka

Toto je asi jediny post ktoremu som rozumel :-)

precital som skripta ... nic moc, dalej nemam chut uz citat

spolieham ze viac ako polovica tam zajtra na skuske bude somnou rovnako "mudra" ako ja, takze spokojnost s D je namieste, ale aj C by potesilo :-P
Som rýchly ako Intel, lebo iba hádam, ale jedinečný ako AMD, keďže to viem aj zdôvodniť.

puq

ja tam idem s tym, zrobit skusku, znamka je len druhorada, vlastne na kazdu skusku tak chodim :)

kOsTi

drzim vam palce... hadam da to iste... a ked nie tak hadam potom nam da nieco z toho :P
:trestac: