• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Fyzika

Started by mimexko, 28.01.2011, 02:20:56

« predchdzajce - alie »

Chlpaty_jak_delfin

tak GL zajtra vsetkym na opravnom z fyziky snad sa to teraz podari  :c_afro:

Tren

uz to musi byt!! :hug: bv

saxoo

doneste niekto do ZP-1 ciernu fixu lebo starky chcel pomoct a nemal s cim pisat na tabulu  :laugh:

Rajo

hááárt znova sa naskytli otázky, o ktorých som nemal ani páru :P ale o týždeň to snáď bude lepšie :P

veteran

Quote from: Rajo on  13.06.2011, 18:58:04
hááárt znova sa naskytli otázky, o ktorých som nemal ani páru :P ale o týždeň to snáď bude lepšie :P
Napr. aké?

Rajo

Quote from: veteran on  13.06.2011, 19:03:57
Quote from: Rajo on  13.06.2011, 18:58:04
hááárt znova sa naskytli otázky, o ktorých som nemal ani páru :P ale o týždeň to snáď bude lepšie :P
Napr. aké?

Vyjadrite a vysvetlite energiu a hustotu energie elektrického poľa...

M4D4

povie mi niekto, že čo to bolo s prepáčením za kokota v tej ZP1ke? Človek sa spolieha na pomocníkov a po skúške sa môže "tešiť" na dekanák . . .

Foxina

mno ja som bola Acko a mali sme:
A1 - tiazova sila, sily pri krivociarom pohybe, sila pruznosti
A2 - stojate vlnenie - odvodit a vysvetlit vzorec a porovnat s rovnomernym vlnenim
A3 - odvodit a vysvetlit pracu a vykon ele. prudu
A4 - priklad, ktoreho znenie presne neviem

:trestac:

esperian

nema niekto nejake info kedy je dekansky ??

Foxina

Quote from: esperian on  13.06.2011, 20:02:17
nema niekto nejake info kedy je dekansky ??

buduci tyzden t.j. 20.6. :)

veteran

Quote from: Foxina on  13.06.2011, 19:52:40
mno ja som bola Acko a mali sme:
A1 - tiazova sila, sily pri krivociarom pohybe, sila pruznosti
A2 - stojate vlnenie - odvodit a vysvetlit vzorec a porovnat s rovnomernym vlnenim
A3 - odvodit a vysvetlit pracu a vykon ele. prudu
A4 - priklad, ktoreho znenie presne neviem

:trestac:
Uff, tak toto keby som vyfasoval minulý týždeň, tak by som mal zrejme 0 b. Vďaka bohu za minulotýždňové otázky (teda aspoň tie 2 zo 4, o ktorých som mal aspoň šajnu) a aj za ukecaného starkého na dozore v ZP1  ;D

Všetkým GL!

PaliP

Dobre hlúposti boli, ach
I am the one and only :D

Tren

takže stretneme sa na dekanskom, tak vam poviem ze prison break je prechadzka ruzovou zahradou oproti pouzitiu tahaku dneska na skuske  :o ani 5 minut nepreslo a 3 ludia hned von ty kokso to som len cumel..v zivote som take nevidel

zaky

Quote from: Trenbolon on  13.06.2011, 22:57:13
takže stretneme sa na dekanskom, tak vam poviem ze prison break je prechadzka ruzovou zahradou oproti pouzitiu tahaku dneska na skuske  :o ani 5 minut nepreslo a 3 ludia hned von ty kokso to som len cumel..v zivote som take nevidel

nooo dnes v P25 to bolo krute

92% teenagerů neposlouchá svojí maminku. Patříš-li mezi zbývajících 8%, dej si tohle do podpisu

fakovnik

jaaaj úplne v pohode by bol ten semester nebyť fyziky  :ohmigod:

Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.

darkoooooo

vyhodnotenie kedy bude ? Ja som zaregistroval ze Stredu o druhej u doc. Olcaka . Ale mi vravel jeden ze stvrtok o druhej. Tak teraz ako? Vie niekto?  ???

Tren

vysvetlite mi uz niekto ako derivujete toto At^2 + Bt + C ..prvy krat po derivacii mam 2At + B a este raz to trebalo zderivovat a podla mna je to 2A..ale toto nie je dobre a neviem preco  >:(

fakovnik


Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.

Tren

Quote from: fakovnik on  14.06.2011, 03:22:36
Je to dobre  :D

http://www.wolframalpha.com/input/?i=second+derivate+%28A%2At%5E2+%2B+B%2At+%2B+C%29
hehe  ;D diki ale aj na prvom termine bol jednoduchy priklad a trebalo takto zderivovat a mal som zle..a neviem preco :( a aj teraz mam zly vysledok pravdepodobne , lebo som to robil tak isto a viem ze chyba je len v tom asi ;D

fakovnik

Aj na kalkulačke (klasika fx-911ES) sa to dá derivovať. Už ma to zachránilo zopár krát :)

Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.

Rajo

Quote from: Trenbolon on  14.06.2011, 03:25:35
Quote from: fakovnik on  14.06.2011, 03:22:36
Je to dobre  :D

http://www.wolframalpha.com/input/?i=second+derivate+%28A%2At%5E2+%2B+B%2At+%2B+C%29
hehe  ;D diki ale aj na prvom termine bol jednoduchy priklad a trebalo takto zderivovat a mal som zle..a neviem preco :( a aj teraz mam zly vysledok pravdepodobne , lebo som to robil tak isto a viem ze chyba je len v tom asi ;D

aká si bol skupina? mne sa zdá, že ani v A a ani v B skupine nebol príklad na deriváciu, či ?

Tren

ja niesom od olacka  :)

Wolfdale

Musí to byť dobre, proste nevychádza nič iné.

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

Valj

Finálny výsledok si potom rátal ako odmocninu zo súčtu druhých mocnín jednotlivých členov, alebo ako obyčajný súčet ?
Lebo keď tam nemáš vektor tak to len jednoducho sčítaš, ak tam vektor máš robíš odmocninu. V derivácii problém nie je.

Tren

#449
Quote from: Valj on  14.06.2011, 07:01:44
Finálny výsledok si potom rátal ako odmocninu zo súčtu druhých mocnín jednotlivých členov, alebo ako obyčajný súčet ?
Lebo keď tam nemáš vektor tak to len jednoducho sčítaš, ak tam vektor máš robíš odmocninu. V derivácii problém nie je.
Toto viem,ani tam by nemal byt problém. Nevadí uvidím na vyhodnotení :)