• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

Fyzika

Started by mimexko, 28.01.2011, 02:20:56

« predchdzajce - alie »

veteran

Nevie niekto, čo bude na skúške u Olčáka? Tak, ako minulý rok?
Quote1. KINEMATIKA HMOTNÉHO BODU
Polohový vektor, rýchlosť, zrýchlenie bodu
Priamočiary pohyb
Pohyb po kružnici

2. DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU
Newtonove pohybové zákony
Časový a dráhový účinok sily
Potenciálna energia, zákon zachovania mechanickej energie
Zvislý vrh nahor, Šikmý vrh

3. DYNAMIKA SÚSTAVY HMOTNÝCH BODOV
Ťažisko sústavy hmotných bodov a telesa
Veta o hybnosti sústavy - veta o pohybe ťažiska

4. DYNAMIKA TUHÉHO TELESA
Pohybové rovnice a podmienky rovnováhy tuhého telesa
Kinetická energia telesa rotujúceho okolo pevnej osi
Práca, výkon, veta o kinetickej energii
Fyzikálne kyvadlo

5. MECHANICKÉ KMITY
Netlmené harmonické kmity
Skladanie kmitov
Tlmené harmonické kmity
Vynútené kmity

6. MECHANICKÉ VLNY
Popis mechanického vlnenia
Vlnová rovnica
Interferencia vlnení
Stojaté vlnenie

A príklady?

ppeess

Quote from: veteran on  11.05.2011, 18:35:29
Nevie niekto, čo bude na skúške u Olčáka? Tak, ako minulý rok?
Quote1. KINEMATIKA HMOTNÉHO BODU
Polohový vektor, rýchlosť, zrýchlenie bodu
Priamočiary pohyb
Pohyb po kružnici

2. DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU
Newtonove pohybové zákony
Časový a dráhový účinok sily
Potenciálna energia, zákon zachovania mechanickej energie
Zvislý vrh nahor, Šikmý vrh

3. DYNAMIKA SÚSTAVY HMOTNÝCH BODOV
Ťažisko sústavy hmotných bodov a telesa
Veta o hybnosti sústavy - veta o pohybe ťažiska

4. DYNAMIKA TUHÉHO TELESA
Pohybové rovnice a podmienky rovnováhy tuhého telesa
Kinetická energia telesa rotujúceho okolo pevnej osi
Práca, výkon, veta o kinetickej energii
Fyzikálne kyvadlo

5. MECHANICKÉ KMITY
Netlmené harmonické kmity
Skladanie kmitov
Tlmené harmonické kmity
Vynútené kmity

6. MECHANICKÉ VLNY
Popis mechanického vlnenia
Vlnová rovnica
Interferencia vlnení
Stojaté vlnenie

A príklady?

Tusim Olcak priklady nedava .......

esperian

poprosim niekoho kto mal tieto skupiny pri fricovej E,F necvh sem hodi priklady prosim

iglov999

btw má už niekto zapísaný zápočet zo semináru z fyziky?  ???

mysho

Nevie niekto nieco ohladom skusky u Kassovicovej? V archive som sa docital, ze pred rokom boli vynechane niektore prednasky z jej stranky... Nespominala na prednaskach nieco ku skuske (nejake okruhy, prip. nieco ku prikladom a pod.)? THX

zaky

nejaka zbierka vypocitanych prikladov by sa nenasla? vsetko co mate..

92% teenagerů neposlouchá svojí maminku. Patříš-li mezi zbývajících 8%, dej si tohle do podpisu


zaky

videl som, ale nie vsetky priklady tam su, cize ak niekto ma este enico ine..

92% teenagerů neposlouchá svojí maminku. Patříš-li mezi zbývajících 8%, dej si tohle do podpisu

Rajo

no to by aj mne celkom bodlo...

esperian

nema nahodou niekto vypocitany priklad 3,14 ??

iglov999

Quote from: mysho on  15.05.2011, 19:26:08
Nevie niekto nieco ohladom skusky u Kassovicovej? V archive som sa docital, ze pred rokom boli vynechane niektore prednasky z jej stranky... Nespominala na prednaskach nieco ku skuske (nejake okruhy, prip. nieco ku prikladom a pod.)? THX

na prednáške mala v prezentácii napísané, ktoré okruhy budú a ktoré nie... malo by to byť na jej stránke, myslím, že v poslednej prezentácii

Rajo


mansory

3.7 ma niekto vypocitany? keby ho niekto sfotil bol by som vdacny  :)

Tren

mal uz niekto opravnu s fricovou?

paloSK

Quote from: Trenbolon on  16.05.2011, 18:18:59
mal uz niekto opravnu s fricovou?
Pripajam sa, ake ste uz niekto pisali opravny zapocet tak sa prosim podelte.
:D

cayka

zdravim..chcela by som sa opytat niekoho,kto ma prednasky pri p.Olcakovi,ci povedal nejake okruhy,co sa treba ucit na skusku a ak by bol niekto taky dobry a poctivy a mal prednasky od neho,tak ci by mi ich vedel poskytnut na prefotenie?..VDAKA

filip27

Quote from: cayka on  17.05.2011, 18:06:29
zdravim..chcela by som sa opytat niekoho,kto ma prednasky pri p.Olcakovi,ci povedal nejake okruhy,co sa treba ucit na skusku a ak by bol niekto taky dobry a poctivy a mal prednasky od neho,tak ci by mi ich vedel poskytnut na prefotenie?..VDAKA

ja si pamata, ze minuly rok dal iba na pisomku to co ste pisali pri nom na prednaske nic viac nedal ...

ppeess

Quote from: cayka on  17.05.2011, 18:06:29
zdravim..chcela by som sa opytat niekoho,kto ma prednasky pri p.Olcakovi,ci povedal nejake okruhy,co sa treba ucit na skusku a ak by bol niekto taky dobry a poctivy a mal prednasky od neho,tak ci by mi ich vedel poskytnut na prefotenie?..VDAKA


http://web.tuke.sk/feikf/FEI/Viktor/Fyz/F_pred.html ........... ale asi vsetko nestihol prebrat :)

veteran

Quote from: cayka on  17.05.2011, 18:06:29
zdravim..chcela by som sa opytat niekoho,kto ma prednasky pri p.Olcakovi,ci povedal nejake okruhy,co sa treba ucit na skusku a ak by bol niekto taky dobry a poctivy a mal prednasky od neho,tak ci by mi ich vedel poskytnut na prefotenie?..VDAKA
Tak k tomuto sa pripájam  ;)

Quote from: ppeess on  17.05.2011, 18:55:43
http://web.tuke.sk/feikf/FEI/Viktor/Fyz/F_pred.html ........... ale asi vsetko nestihol prebrat :)
Tak všetko určite nie ;D Myslím, že boli len state 1. - 6., zvyšok majú iné odbory.

cayka

Quote from: filip27 on  17.05.2011, 18:28:41
Quote from: cayka on  17.05.2011, 18:06:29
zdravim..chcela by som sa opytat niekoho,kto ma prednasky pri p.Olcakovi,ci povedal nejake okruhy,co sa treba ucit na skusku a ak by bol niekto taky dobry a poctivy a mal prednasky od neho,tak ci by mi ich vedel poskytnut na prefotenie?..VDAKA

ja si pamata, ze minuly rok dal iba na pisomku to co ste pisali pri nom na prednaske nic viac nedal ...


heh--no ja viem,ze min. rok dal len to,co prebral,a preto chcem vedit,pokial prebral teraz,som prenasajuca totiz a dost by mi to pomohlo:)
btw,ten link je od neho,ak som spravne pochopila?

Rajo

...kiežby dala Hutníková aj druhy opravný termín :/ Už som nad tym toľko sedel, že aj to, čo som vedel som zabudol :/ ...

RiTChi

Quote from: cayka on  19.05.2011, 01:37:33
Quote from: filip27 on  17.05.2011, 18:28:41
Quote from: cayka on  17.05.2011, 18:06:29
zdravim..chcela by som sa opytat niekoho,kto ma prednasky pri p.Olcakovi,ci povedal nejake okruhy,co sa treba ucit na skusku a ak by bol niekto taky dobry a poctivy a mal prednasky od neho,tak ci by mi ich vedel poskytnut na prefotenie?..VDAKA

ja si pamata, ze minuly rok dal iba na pisomku to co ste pisali pri nom na prednaske nic viac nedal ...


heh--no ja viem,ze min. rok dal len to,co prebral,a preto chcem vedit,pokial prebral teraz,som prenasajuca totiz a dost by mi to pomohlo:)
btw,ten link je od neho,ak som spravne pochopila?

Ten link od neho nie je, na prednaskach sme prebrali:

1. Kinematika hmotného bodu
2. Dynamika hmotného bodu
3. Dynamika sústavy hmotných bodov
4. Mechanické vlny a kmity
5. Elektrostatické pole

...malo by to byt vsetko, ale nebol som na kazdej prednaske tak nerucim za to.

cayka

Quote from: RiTChi on  19.05.2011, 21:08:42
Quote from: cayka on  19.05.2011, 01:37:33
Quote from: filip27 on  17.05.2011, 18:28:41
Quote from: cayka on  17.05.2011, 18:06:29
zdravim..chcela by som sa opytat niekoho,kto ma prednasky pri p.Olcakovi,ci povedal nejake okruhy,co sa treba ucit na skusku a ak by bol niekto taky dobry a poctivy a mal prednasky od neho,tak ci by mi ich vedel poskytnut na prefotenie?..VDAKA

ja si pamata, ze minuly rok dal iba na pisomku to co ste pisali pri nom na prednaske nic viac nedal ...


heh--no ja viem,ze min. rok dal len to,co prebral,a preto chcem vedit,pokial prebral teraz,som prenasajuca totiz a dost by mi to pomohlo:)
btw,ten link je od neho,ak som spravne pochopila?

Ten link od neho nie je, na prednaskach sme prebrali:

1. Kinematika hmotného bodu
2. Dynamika hmotného bodu
3. Dynamika sústavy hmotných bodov
4. Mechanické vlny a kmity
5. Elektrostatické pole

...malo by to byt vsetko, ale nebol som na kazdej prednaske tak nerucim za to.


Dakujem:)...ak by niekto vedel pridat co a ci sa este nieco bralo(v pripade,ak to tak bolo) pomozte studentovi/tom v nudzi.. ;)

miskotz

ahojte. mal tu niekto prednaskys hlavacovou a vedel by mi povedat nejaky okruh otazok na skusku co bude vyzadovat.  ;)
Otoč sa k svetlu a tiene ostanu za tebou

xxx3

a kedy je skuska z fyziky ? preco nie je v maise vypisany termin na prihlasenie sa ?