• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

ZEI

Started by petopetolkoo, 03.10.2009, 18:34:11

« predchdzajce - alie »

freshmakerik

Quote from: cenki on  30.10.2009, 04:05:37
.. A este nechapem naco taky predmet pre Informatiku :)...

tak tento predmet pre informatiku myslím je eešte v pohode.., keďže sú to totálne základy.. tzn. bezpečnosť a označenia a také kktiny

počkaj si v letnom semestri na elektrotechniku.. , lebo to fakt neviem načo nám bude..
aj počítač je len človek..

Safyia

Quote from: cenki on  30.10.2009, 04:05:37
Ako zistujem tak gymnazisti so ZEI maju nejake velke problemy.
To nee gymnazisti... To len ja :D A kebyze si to aspon precitam poriadne, tak nemam :D

cenki

@Safyia nemyslim len teba ale viacero gymnazistou, a este chudaci z umeleckych a pod. skol :D
@freshmakerik prave oznacenia a take kktiny kde mas rozne hodnoty pre vzdialenosti napetia casy prudy atd. atd. ja povazujem za somariny ktore su k nicomu kto to potrebuje vie si to vyhladat. Neviem co bude v elektrotechnike v LS ale ak typu RLC v striedavom obvode ... to je skor matematika by som povedal.

dEVIANT

Mne sa zdala elektrotechnika lepšia/zaujímavejšia ako ZEI...a v elektre sa nemusíš učiť žiadnu teóriu len pár metód.

K TD si pamatám keď som ja gymnazista doniesol výkres a Maxim pozerá a že :"Vy ste z kade??!!!"...ja že gympel...a on "vidno"...ale tak to aj potom hodnotil... 8)
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

ursus

#129
Caute, mam jednu zaaapeklitu otazku  ;D

ako sa hodnoti celkovy zapocet? musim mat z kazdeho testu nadpolovicnu vacsinu bodov alebo az z koncoveho suctu z tych testov?

totiz problem mam v tom asi, kedze som napisal na 14b/30 (co povedal nam cviciaci (guzan) ze staci na passnutie (co je pre mna uspech, kedze som elektrotechnike vo svojom dosavadnom zivote venoval iba den ;D)

tak teraz neviem..ako to je?

ps. a ako je to s bodmi za prednasky? .. lebo ak by to bolo tak ze musim mat kazdy test nadopolovicnu vacsinu, tak tym padom budem mat aj sucet nadpolovicny, cize su mi tie body za prednasky na kkt a nemusim tam chodit?

a z toho vyplyva moja dilema, ze, ak musim mat kazdy test na 50%, resp passnuty; tak som spravil, nezaujima ma dalej, a...nemusim pisat opravny..a ist v klude na telesnu, ktoru si potom nemusim nahradzat

dik :puf:
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

Leon

Quote from: ursus on  30.10.2009, 22:25:07
Caute, mam jednu zaaapeklitu otazku  ;D

ako sa hodnoti celkovy zapocet? musim mat z kazdeho testu nadpolovicnu vacsinu bodov alebo az z koncoveho suctu z tych testov?
ano

Quotetotiz problem mam v tom asi, kedze som napisal na 14b/30 (co povedal nam cviciaci (guzan) ze staci na passnutie (co je pre mna uspech, kedze som elektrotechnike vo svojom dosavadnom zivote venoval iba den ;D)
neviem jak Guzan, ale nas nam povedal ze zo vsetkeho musime mat viac jak 50 %

Quoteps. a ako je to s bodmi za prednasky? .. lebo ak by to bolo tak ze musim mat kazdy test nadopolovicnu vacsinu, tak tym padom budem mat aj sucet nadpolovicny, cize su mi tie body za prednasky na kkt a nemusim tam chodit?
bud spravis vsetky nad polovicu a presiel si, alebo aspon jeden enspravis a ani body za prednasku ti nepomozu,... cize su na kkt tak ci tak :D

Quotea z toho vyplyva moja dilema, ze, ak musim mat kazdy test na 50%, resp passnuty; tak som spravil, nezaujima ma dalej, a...nemusim pisat opravny..a ist v klude na telesnu, ktoru si potom nemusim nahradzat
jj :P

freshmakerik

#131
Quote from: Leon on  30.10.2009, 22:49:45
Quote from: ursus on  30.10.2009, 22:25:07
Caute, mam jednu zaaapeklitu otazku  ;D

ako sa hodnoti celkovy zapocet? musim mat z kazdeho testu nadpolovicnu vacsinu bodov alebo az z koncoveho suctu z tych testov?
ano

Quotetotiz problem mam v tom asi, kedze som napisal na 14b/30 (co povedal nam cviciaci (guzan) ze staci na passnutie (co je pre mna uspech, kedze som elektrotechnike vo svojom dosavadnom zivote venoval iba den ;D)
neviem jak Guzan, ale nas nam povedal ze zo vsetkeho musime mat viac jak 50 %

Quoteps. a ako je to s bodmi za prednasky? .. lebo ak by to bolo tak ze musim mat kazdy test nadopolovicnu vacsinu, tak tym padom budem mat aj sucet nadpolovicny, cize su mi tie body za prednasky na kkt a nemusim tam chodit?
bud spravis vsetky nad polovicu a presiel si, alebo aspon jeden enspravis a ani body za prednasku ti nepomozu,... cize su na kkt tak ci tak :D

Quotea z toho vyplyva moja dilema, ze, ak musim mat kazdy test na 50%, resp passnuty; tak som spravil, nezaujima ma dalej, a...nemusim pisat opravny..a ist v klude na telesnu, ktoru si potom nemusim nahradzat
jj :P
ojeby.., netreba ti nadpolovičnu z každeho testu.., musiš mať nadpolovičnu z prvej časti (celkový počet z testov resp. zadaní) a takisto z druhej časti (prvá a druhá časť rozumej BOZP a TDvE)

dočítaš sa o tom aj na prízemí PK3, hneď ako vojdeš asi dva metre rovno, a nástenka po pravej strane..
aj počítač je len človek..

zollenu

Quote from: freshmakerik on  30.10.2009, 22:58:36
Quote from: Leon on  30.10.2009, 22:49:45
Quote from: ursus on  30.10.2009, 22:25:07
Caute, mam jednu zaaapeklitu otazku  ;D

ako sa hodnoti celkovy zapocet? musim mat z kazdeho testu nadpolovicnu vacsinu bodov alebo az z koncoveho suctu z tych testov?
ano

Quotetotiz problem mam v tom asi, kedze som napisal na 14b/30 (co povedal nam cviciaci (guzan) ze staci na passnutie (co je pre mna uspech, kedze som elektrotechnike vo svojom dosavadnom zivote venoval iba den ;D)
neviem jak Guzan, ale nas nam povedal ze zo vsetkeho musime mat viac jak 50 %

Quoteps. a ako je to s bodmi za prednasky? .. lebo ak by to bolo tak ze musim mat kazdy test nadopolovicnu vacsinu, tak tym padom budem mat aj sucet nadpolovicny, cize su mi tie body za prednasky na kkt a nemusim tam chodit?
bud spravis vsetky nad polovicu a presiel si, alebo aspon jeden enspravis a ani body za prednasku ti nepomozu,... cize su na kkt tak ci tak :D

Quotea z toho vyplyva moja dilema, ze, ak musim mat kazdy test na 50%, resp passnuty; tak som spravil, nezaujima ma dalej, a...nemusim pisat opravny..a ist v klude na telesnu, ktoru si potom nemusim nahradzat
jj :P



ojeby.., netreba ti nadpolovičnu z každeho testu.., musiš mať nadpolovičnu z prvej časti (celkový počet z testov) a takisto z druhej časti (prvá a druhá časť rozumej BOZP a TDvE)
nam bolo JEDNOZNACNE povedane, ze musime mat z kazdej jednotlivej pismomky nad 50%.. napr su dve BOZP... z jednej mas 30b/30b z druhej mas 8b/20b... sice mas 38b, ale nepresiel si...

ursus

#133
Quote from: freshmakerik on  30.10.2009, 22:58:36
ojeby.., netreba ti nadpolovičnu z každeho testu.., musiš mať nadpolovičnu z prvej časti (celkový počet z testov resp. zadaní) a takisto z druhej časti (prvá a druhá časť rozumej BOZP a TDvE)

dočítaš sa o tom aj na prízemí PK3, hneď ako vojdeš asi dva metre rovno, a nástenka po pravej strane..
a do toho objemu bodov potrebnych na spravenie sa pocitaju aj body za prednasky?

coz by riesilo vsetko vlastne, kedze u nas 14/30 stacilo na passnutie (asi berie ohlad na gymnazistov ;D) co je ovsem menej ako 50%ˇco by mohlo robit potom problem
ale ked k tomu pricitame prednasky, tak mam aj passnute, aj nadpolovicu bodov

cize aj vlk syty, aj ovca cela  ;D
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

totaluser

ta nam na prednaske povedal orendac ze z kazdeho testu treba viac ako 50%
ale pred aj po teste (prvom) sa dudasa pytali ze co ked nespravili a on povedal ze dokopy staci mat nad 50%, ze ked po oboch testoch budes mat menej ako 50% tak potom bude jedna opravna pisomka z toho celeho

Leon

#135
Quote from: zollenu on  30.10.2009, 23:02:08
nam bolo JEDNOZNACNE povedane, ze musime mat z kazdej jednotlivej pismomky nad 50%.. napr su dve BOZP... z jednej mas 30b/30b z druhej mas 8b/20b... sice mas 38b, ale nepresiel si...
asi tak no ,... sak stary nam kreslil farebne asi 20 minut celu prijebanu schemu a 5x sa pytal ci tomu chapeme :p

Quote from: ursus on  30.10.2009, 23:08:37
Quote from: freshmakerik on  30.10.2009, 22:58:36
ojeby.., netreba ti nadpolovičnu z každeho testu.., musiš mať nadpolovičnu z prvej časti (celkový počet z testov resp. zadaní) a takisto z druhej časti (prvá a druhá časť rozumej BOZP a TDvE)

dočítaš sa o tom aj na prízemí PK3, hneď ako vojdeš asi dva metre rovno, a nástenka po pravej strane..
a do toho objemu bodov potrebnych na spravenie sa pocitaju aj body za prednasky?

coz by riesilo vsetko vlastne, kedze u nas 14/30 stacilo na passnutie (asi berie ohlad na gymnazistov ;D) co je ovsem menej ako 50%ˇco by mohlo robit potom problem
ale ked k tomu pricitame prednasky, tak mam aj passnute, aj nadpolovicu bodov
so vsetkymi zadaniami a zapoctovkami vychadza 100 bodov (9 bodov za prednasky nezapocitany)

nas to vyriesil tak, ze budem mat dajme tomu 80 bodov za cely semester,... ale aby mali kde pichnut body za prednasky, tak sa tych 80 bodov rozrata na 91 %, proste tych 9 bodov odratanych stale,... takze 80/100*91%, takze budem mat iba 72,8 boda realne,.... +9 bodov za prednasky a vysledna znamka 81,8

freshmakerik

vitajte na TUKE  :alc:
aj počítač je len človek..

zollenu

teraz som si vsimol, ze na kteem stranke pisu : "Celkové vyhodnotenie výsledku klasifikovaného zápočtu pozostáva zo súčtu bodových hodnotení z častí  TD  a BOZP, pričom podmienkou je súčasné získanie  nadpolovičného počtu bodov z každej časti predmetu !" ..

freshmakerik

Quote from: zollenu on  31.10.2009, 22:33:46
teraz som si vsimol, ze na kteem stranke pisu : "Celkové vyhodnotenie výsledku klasifikovaného zápočtu pozostáva zo súčtu bodových hodnotení z častí  TD  a BOZP, pričom podmienkou je súčasné získanie  nadpolovičného počtu bodov z každej časti predmetu !" ..

o tom celý čas hovoríííím  bq
aj počítač je len človek..

vojto

:-O

chlapci, takze ked mam z prvej 18/20, z druhej 10/30, spolu je to 28/50, cize nadpolovicna vacsina, nemusim uz opakovat pisomku? :-O

Lebo ja som sa pytal totej zlej tety co sme s nou pisali a hovorila, ze hej.

freshmakerik

#140
Quote from: vojto on  01.11.2009, 13:47:21
:-O

chlapci, takze ked mam z prvej 18/20, z druhej 10/30, spolu je to 28/50, cize nadpolovicna vacsina, nemusim uz opakovat pisomku? :-O

Lebo ja som sa pytal totej zlej tety co sme s nou pisali a hovorila, ze hej.

ta si to vytlač, ukaž jej to a potom sa jej ešte raz opytaj že čo.., ale napísať si písomku možeš šak len získaš..

//edit:
http://kteem.fei.tuke.sk/dokumenty/doc/ZEI_podm_CR_ZS0910.doc
aj počítač je len človek..

padre

ale pise sa tam ze z kazdej casti cize z kazdej zapoctovky nie?

vojto

Nie nie chlapci, mame stastie:

*Celkové vyhodnotenie výsledku klasifikovaného zápočtu pozostáva zo súčtu bodových hodnotení z častí  TD  a BOZP, pričom podmienkou je súčasné získanie  nadpolovičného počtu bodov z každej časti predmetu !*

"z častí  TD  a BOZP" - to naznacuje, ze slovickom "cast" maju na mysli TD resp. BOZAJ, cize su dokopy 2 casti.

--

Cize je to v suchu, som v pohode :P

A este uplne mi nepreplo, zeby som zbytocne pisal tu pisomku :D Ja som sa do toho ZEIka vobec ani nepozrel, a nemam v plane to menit.

tino8

TD je najvacsia haluz :D na vsetkych pisomkach sme prepisovali z pdfiek


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Palike

takze mna caka pisomka z TD zajtra... nepise to nahodou niekto aj dnes?... ze co tam priblizne bolo kolko bodov a tak?..

Safyia

Tusim, ze z TD mas na nete pisomku z minuleho roka, v ftpcku...

dirge

nemá niekto nejaké materiály ako ma vyzerať ten technicky výkres sučiastky?:/

padre

Quote from: dirge on  12.11.2009, 01:31:40
nemá niekto nejaké materiály ako ma vyzerať ten technicky výkres sučiastky?:/

okraj 1cm, na jeden vykres hlavne pohlady, na dalsi vsetkych 6 vratane 3D, dole nejaka tabulka s menom, skupinou, odbor, tie pohlady kreslit podla predpisov...viditelne strany plnou hrubou, neviditelne prerusovanou tenkou a pod.

Mirec

Nazdar...nepisal nahodou niekto test zo ZEI??TD..co tam bolo??THX
Nech mi nikto nehovori ako mam zit,lebo ani jeden z vas nebude chciet za mna zomriet....rock and metal 4ewer

Leon

pisali sme, 25 bodovy,.. boli tam asi 6 znacky, potom take veci jak normy,.. hrubky ciar, velkosti vykresov,.. nejake veci s plosakmi