• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

pamko - skuska

Started by Laserdance04, 05.10.2009, 20:46:33

« predchdzajce - alie »

richie

externisti maju rovnake otazky ako denni studenti?

dirge

Quote from: richie on  14.01.2010, 20:16:57
externisti maju rovnake otazky ako denni studenti?

myslim ze hej... :ropebanana:

ricco102831

Quote from: dirge on  17.01.2010, 03:10:51
Quote from: richie on  14.01.2010, 20:16:57
externisti maju rovnake otazky ako denni studenti?

myslim ze hej... :ropebanana:

3x pracitat veci co dal na net, snazit sa trochu tomu porozumiet a 6 kreditov je vo vrecku  ;)

ursus

#178
Quote from: GayLordYebal on  03.01.2010, 22:07:11


(samohodnotiaca otázka, ostrá otázka)   Body: 1
Ktoré z nasledujúcich organizačných jednotiek sú na nultom stupni riadenia firmy? (>1 správna odpoveď)
Predstavenstvo
Generálny riaditeľ
Správna rada
Riaditeľstvá
Dozornou radou


preco nie aj Dozorna rada? ved je sucastou nulteho stupna, defakto preco nie aj gen.riaditel a riaditelstva? ved oni tvoria spravnu radu (predstavenstvo)
:trestac:

//edit: tak podla internetu spravna rada(predst) riadi, dozorna rada dozera(kontroluje),takze ok, ale zo skript mi to vobec nebolo jasne takto, ale druha polovica otazky stale ostava
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

kopro3

Fakticky toto aj mna zaujíma... to bola premna z jasnou odpovedou podla skript - spravna rada a dozorna rada. No tiez som rozmyslal ze v skriptach je napisane ze spravna rada = predstavenstvo a tiez ze v spravnej rade je G.R.  Keby aspon napisali v europe pozivany alebo amerike... teda zdvojeny alebo jednoduch... tak debilne nejednoznacne odpovede rsp otazky...

albin

 :baaa:   niesu na skuske z pamka nahodou tie otazky co dal on na stranku???  ;D

tibike262

aj z tých je tam niekoľko ale sú aj iné veď si predstav asi by sme si všimli keby 1/2 otázok by sme mali rovnakú

držte palce zajtra sa píše opravný ( Zim bolo k tomuto sracka dosiel som 3 min a doklikane na 95 % )

peto2310

napiste este nejake otazky kto co pamata zo skusky bolo by dobre zajtra ma caka skuuska tak drzte palce uz posledna

keyko

ja si pamatam ze som mal 2 otazky na kontrapriklady (su aj v kmecovom vybere z minuleho roka),

potom ak je navratnost investicie 500%, za ako dlho sa vratia vlozene peniaze, moznosti boli 2 tyzdne 2 mesiace pol roka, rok, 10 rokov 50 rokov

vybrat pojem ktory patri do stromu sucasneho stavu, bolo tam nieco ako ciel, poziadavka atd...

na ilustraciu implementacie riesenia sluzi: sss, sbs, dk,

patria tvn do prierezovych procesov

tolko co pamatam:)

icicakan

a ake su odpovede s tou navratnostou a tvn? diky

peto2310

Quote from: n3r0 on  20.01.2010, 22:52:25
Quote from: peto2310 on  20.01.2010, 22:22:06
napiste este nejake otazky kto co pamata zo skusky bolo by dobre zajtra ma caka skuuska tak drzte palce uz posledna

kedze pises opravny ..tak zajtra tu napis ake boli otazky .. alebo najlepsie ctrl+c a hod to pocas vyhodnotenia rovno sem

NEPISEM OPRAVNY to je RIADNY TERMIN  :ohmygod:

brady

No len kazdy vravi, ze su z Pamka len otazky s 1 odpovedou,takze aj tie veci co dal on na stranku z minuleho roka testy-budu asi zjednodusene,alebo ako...Ci dal len tie otazky co boli s jednou odpovedou?

vojto

Pan kolega, ja mam ale taky dojem, ze tieto otazky su vypracovane, kedze stale je jedna moznost posunuta doprava.

Kazdopadne, toto je podla mna blbost:

QuoteOtázka č.6
Body: 1
Rozhodnite, či platí: Procesné mapy podávajú informáciu o podrobnom
popise činností

*      Áno
* Nie

Vyvojove diagramy podavaju informaciu o podrobnom popise, nie procesne mapy! Mylim sa?

brady

jaaj,tak sorrko potom :embarassed:

peto2310

Quote from: vojto on  21.01.2010, 01:34:59
Pan kolega, ja mam ale taky dojem, ze tieto otazky su vypracovane, kedze stale je jedna moznost posunuta doprava.

Kazdopadne, toto je podla mna blbost:

QuoteOtázka č.6
Body: 1
Rozhodnite, či platí: Procesné mapy podávajú informáciu o podrobnom
popise činností

*      Áno
* Nie





Vyvojove diagramy podavaju informaciu o podrobnom popise, nie procesne mapy! Mylim sa?



mas pravdu suhlasim aj v skriptach je tak pisane  ;)

peto2310

Plne varialbilne naklady sa vztahuju na hlavny proces??????

ursus

Quote from: GayLordYebal on  03.01.2010, 22:07:11

1   (samohodnotiaca otázka, ostrá otázka)   Body: 1
Obuvnícka dielňa má v sekvencii 4 pracoviská ktorých produktívna kapacita (v poradí) je 45, 35, 55, 65 párov topánok za deň. Obmedzenie je externé, keď dielňa predáva denne (>1 správna odpoveď):
10 párov
20 párov
30 párov
40 párov ••• ...(45+35+55+65)/4 = 50 parov ... tak neviem ci aj tato nieje správna...
50 párov
60 párov


tuto by som povedal ye len 10 20 30, to co tam pocitas priemer je neviem co, kedze v skriptach sa pise ze obmedzenie je to co produkuje najmenej, tym padom tu ta dielna ktora robi iba 35denne,cize cely system je schopny vyrobit iba 35denne..z toho vyplyva ze nato aby obmedzenie bolo externe (tzn malo objednavok) musi to byt 30 20 10 objednavok denne

aspon tak ja rozmyslam, co vy nato?
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

Leon

ta nestrašte tu s touto skúškou,... že stačí prečítať 3x skriptá a spraví aj blbý,... tu niekto písal,.... tak jak teraz? :DD

Safyia


Otázka č.1
Body: 1
K presnému určeniu profitability (výhodnosti) produktu treba vedieť (1 správna odpoveď):

    * Prietok na jednotku produktu
    * Operačné náklady na jednotku produktu
    * Zásoby produktu
    * Dodacie lehoty (Lead time)

Otázka č.2
Body: 1
Nástroj na dosiahnutie zhody o spôsobe riešenia je (1 správna odpoveď):

    * Strom súčasného stavu
    * Diagram konfliktu
    * Strom budúceho stavu
    * Ani jeden z predchádzajúcich

Otázka č.3
Body: 1
Organizačné jednotky funkcionálnej organizačnej štruktúry sa tvoria podľa (1 správna odpoveď):

    * Náväznosti činností v procesoch
    * Odborností potrebných pre chod firmy
    * Klasifikácie procesov na projekty a operácie
    * Produktov, ktoré organizácia poskytuje

Otázka č.4
Body: 1
Nástroj na odhalenie obmedzení v paradigme je (1 správna odpoveď):

    * Strom súčasného stavu
    * Diagram konfliktu
    * Strom budúceho stavu
    * Ani jeden z predchádzajúcich

Otázka č.5
Body: 1
Určte, ktorý z nasledujúcich pojmov patrí k perspektívam prístupu Balanced Scorecard (1 správna odpoveď):

    * Investície
    * Financie
    * Funkcie
    * Projekty

Otázka č.6
Body: 1
K charakteristikám jednotlivých činností v procesoch patrí (1 správna odpoveď):

    * Ergonómia
    * Organizačná jednotka, ktorá sa na činnosti podieľa
    * Zásoba
    * Mzdové náklady

Otázka č.7
Body: 1
Banka realizuje v priemere 10000 transankcií za deň. Akú ďalšiu informáciu potrebujete, aby ste odhadli, o koľko zvýši banka stav disponibilnej hotovosti ak transakcie nerealizuje okamžite, ale zadrží 2 dni? (1 správna odpoveď)

    * Počet transankcií za mesiac
    * Priemernú výšku transakcie
    * Priemernú dĺžku trvania transakcie
    * Celkový počet transakcií

Otázka č.8
Body: 1
Prietok možno použiť na (1 správna odpoveď):

    * Určenie obmedzenia
    * Určenie produktívnej kapacity
    * Dodacej lehoty (lead time)
    * Porovnanie výhodnosti jednotlivých produktov


f0t3r_mfX

Quote from: Leon on  21.01.2010, 06:36:27
ta nestrašte tu s touto skúškou,... že stačí prečítať 3x skriptá a spraví aj blbý,... tu niekto písal,.... tak jak teraz? :DD
staci aj raz...pochopit zakladne principy a je to v poho

tibike262

tak raz to precitat nestaci tj 1 pochopit ako celok to chapem ale test je fakt dosrany preco dava " checkboxy" ked je tam 1 spravna odpoved ? + niektore otazky su fakt na rozmyslenie ja som mal checkbox na otazku typu  Čo prevazuje viacej u projektoch ako operaciach moznosti 1 . fixny termin dodania 2. vacsia kvalita produktu + dalsie 2 to nie je podstatne ale tie prve dva su v skriptach jasne pre projekt tak som zmackol obidve a jednu spravnu odpoved som nevsimol :_(

cenki

Quote from: Safyia on  21.01.2010, 16:12:13

Otázka č.1
Body: 1
K presnému určeniu profitability (výhodnosti) produktu treba vedieť (1 správna odpoveď):

    * Prietok na jednotku produktu
    * Operačné náklady na jednotku produktu
    * Zásoby produktu
    * Dodacie lehoty (Lead time)
Ja som to zabudol skopcit :/ ale jeden odj*b bol... vysie uvedenu otazku som mal aj ja ale mal som pri nej napisane (>1 správna odpoveď) cize som zaskrtol dva moznosti :(... ako fakt blbe.

PSYXEDELICUM

Quote from: cenki on  21.01.2010, 17:46:36
Quote from: Safyia on  21.01.2010, 16:12:13

Otázka č.1
Body: 1
K presnému určeniu profitability (výhodnosti) produktu treba vedieť (1 správna odpoveď):

    * Prietok na jednotku produktu
    * Operačné náklady na jednotku produktu
    * Zásoby produktu
    * Dodacie lehoty (Lead time)
Ja som to zabudol skopcit :/ ale jeden odj*b bol... vysie uvedenu otazku som mal aj ja ale mal som pri nej napisane (>1 správna odpoveď) cize som zaskrtol dva moznosti :(... ako fakt blbe.

spravna je 2. moznost? ci sa mylim?:)

kopro3

Pamko uspesne zamnou... 90% otazky su LEN jednomoznostove a povedal to aj on sam ze su aj budu 1 moznostove... taze easy... ale i tak sa naslo dost expertov co nevytajli ani tie 3 rsp 4 otazky... Otazky som mal : kontrapriklad (ten som asi dorbal...)  existujuce riesenie sa v com spracuva (sbs) Ci TVN patria k hlavnemu procesu ano/nie, a este dake bludy... fakt nepametam... mal som stastie na jednoduche otazky...

cenki

Quote from: PSYXEDELICUM on  21.01.2010, 17:56:23
Quote from: cenki on  21.01.2010, 17:46:36
Quote from: Safyia on  21.01.2010, 16:12:13

Otázka č.1
Body: 1
K presnému určeniu profitability (výhodnosti) produktu treba vedieť (1 správna odpoveď):

    * Prietok na jednotku produktu
    * Operačné náklady na jednotku produktu
    * Zásoby produktu
    * Dodacie lehoty (Lead time)
Ja som to zabudol skopcit :/ ale jeden odj*b bol... vysie uvedenu otazku som mal aj ja ale mal som pri nej napisane (>1 správna odpoveď) cize som zaskrtol dva moznosti :(... ako fakt blbe.

spravna je 2. moznost? ci sa mylim?:)
Asi len prietok... a ten nadomnou co tvrdil LEN JEDNOMOZNOSTOVE... tak nieje pravda moze sa vyskytnut aj viac moznosti !