• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

MATIKA 1 (kto zalozi dalsiu matiku tak ju rovno zmazem)

Started by ursus, 31.10.2009, 22:06:02

« predchdzajce - alie »

MiuQo

Takze az o 14:30? .. Ja som si pmatam ze o 10:30 :D .. ja som sa ucil teoriu dost mocne ale tak determinant ma zabil a rozdiel medzi integralmi tiez .. priebe mi vysiel dajaky pojašeny takze opravak to isti :)

kopro3

Jaaj hruza dnes... akoze teoria... skoro nic z tych ano nie som dal preistotu len jedno... Ale otazky boli relativne vpoho keby som sa nebal pouzit tahak... ako nebolo tam vsetko ale aspon lagrange,frobeniova,a ta debilina z maticami  aj nevlastny proste skupina A mala doost priklady z tahaku... len si dajak viac davali pozor ako som cakal... Ale uz mam taktiku na opravak :-D
Priklady ok  substitucia lahka, perpartes sa mi podarilo niekde pri konci posrat... priebeh ok, lim ok (btw vysla 0?) dlzku priamky som zrejme dakde dosral lebo mi vyslo 11,5 .ln/4x/ .  Tak kolky sa vidime na opravaku?

BTW- kedy a kde je zajtra vyhodnotenie pre E3  pisal som dnes 12,10 z busom v ZP1 


vicious

No tak ako? Už ste sa poprihlasovali na hromadny opravny termin?  ;D

funes

Busa paralelka E - variant B
teoria:
- cramerovo pravidlo
- asymptota so smernicou
- nevlastny integral
- derivacia
- uz nepamtam...
Priklady:
1.- lim(od x do pi/2) 1+sin(8x)+cos(2x)/1-tg(x/2)
2.-priebeh f(x)=x2+x+1/x2+1
3.-neurč. integral sin(arccotgx)/1+x2 dx
4.-neurč int.  (3x-2).e-x dx
5.-plošný obsah oblasti ohraničenej krivkami x=2; y=5/x2+4x+3  a súradnicovými osami + vzorec S=int (od a po b) (f(x)-g(x))dx


pridajde sem niekto priklady z variantu A pls...od Bušu

icicakan

este k tej teorii v B (busa)- bol tam aj Lopithal plus 2 otazky:
1 moze byt f zaroven neklesajuca a nerastuca na celom D(f)
2 nieco s periodickou funkciou a konkavnostou a konvexnostov na celom D(f)....
a tie priklady dost narez najma ten int(šx-2)e..... to som nevedel  bu ale celkovo dost tazke sak ked jedna baba skoro odpadla



vojto

kokos decka ste mali ovela tazsiu skusku jak my  :whacko:

peto2310

jj vidno ze chce zredukovat pocty prvakov   :whacko:

kopro3

Mal som ist na predtermin :-D Sice vtedy mi slovo integral nanajvis evokoval nejaku husenicu...
Ale akoze tieto otazky co boli teraz na teorii... ciboha... Priklady sa dali tie som kefoval len takymi blbimy chybickami...  Aby sme sa potom napchali vseci na opravny... 224miest a uz 13 obsadenych a to este vysledky niesu...

Nitramdrol

čawte, neviete kedy maju skupiny e5-e8 zajtra vyhodnotenie z matiky?

James144

Quote from: totaluser on  11.01.2010, 20:28:22
lebo ked si uvedomis graf prirodzeneho logaritmu zistis



ze ti vyjde nekonecno/nekonecno




L´hospital



0

ty si to riešil štýlom poškrabkám sa na pravom uchu ľavou rukou :D x/x sa vykráti a máš 1 lim(x->oo) ln 1 to je lim(x->oo) 0 a keďže tam žiadne X nieje tak je to 0 :D

ursus

neviem kde sa ti tam moze co vykratit, po LH ti vyjde 1/x nie x/x a tak potom 1/100000000000000000000000 sa limitne blizi nule
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

totaluser

Quote from: James144 on  13.01.2010, 06:24:21
Quote from: totaluser on  11.01.2010, 20:28:22
lebo ked si uvedomis graf prirodzeneho logaritmu zistis



ze ti vyjde nekonecno/nekonecno




L´hospital



0

ty si to riešil štýlom poškrabkám sa na pravom uchu ľavou rukou :D x/x sa vykráti a máš 1 lim(x->oo) ln 1 to je lim(x->oo) 0 a keďže tam žiadne X nieje tak je to 0 :D
:D
ty si to riesil stylom vidime sa na opravaku :D

ps: verim ze to bol len joke :P

kopro3

Tak uz to mam oficialne 43,5b KUA.  Btw preco mi nejde zapisat na opravak?


vojto


Palike

paralelka E s busom o 12:10 na vyhodnoteni som nebol .. neviete kedy to chcu hodit na MAIS?...

zahir

nemate nahodou niekto zadania skusky z paralelky D???

GayLordYebal


James144

Quote from: totaluser on  13.01.2010, 18:06:34
Quote from: James144 on  13.01.2010, 06:24:21
Quote from: totaluser on  11.01.2010, 20:28:22
lebo ked si uvedomis graf prirodzeneho logaritmu zistis



ze ti vyjde nekonecno/nekonecno




L´hospital



0

ty si to riešil štýlom poškrabkám sa na pravom uchu ľavou rukou :D x/x sa vykráti a máš 1 lim(x->oo) ln 1 to je lim(x->oo) 0 a keďže tam žiadne X nieje tak je to 0 :D
:D
ty si to riesil stylom vidime sa na opravaku :D

ps: verim ze to bol len joke :P

no davaj že x/x nieje 1 :D
edit:
aha už chápem príklad bol limita x do nekonečna (ln x)/x nie limita x do nekonečna ln (x/x) potom hej máš pravdu rieši sa to tak jak si písal



totaluser

ak by niekto potreboval helfnut s integralmi
http://calc101.com/webMathematica/integrals.jsp

zadate integral a vypluje vam to vysledok (aj ked obcas v takom tvare ze mi rozum zastal)

ak chcete vidiet aj postup je treba si kupit ucet a dostanete heslo

ak ale miesto hesla zadate "none" tak to ide aj tak bv

ursus

So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

funes

dajte tu dakto priklady co boli na skuske s Busom paralelka E, variant A, pls surne