• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

FYZIKA - Skuska

Started by jany1, 06.05.2010, 00:34:24

« predchdzajce - alie »

ursus

74% pohodaaa lahodaaa :bannana_guitar: :bannana_guitar: :bannana_guitar:
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

ricco102831

hmm....kedy je opravak?

PSYXEDELICUM

Quote from: ricco102831 on  08.06.2010, 22:22:25
hmm....kedy je opravak?

prosim vas ked mate otazky co boli v P25 doc. Hlavačova tak hote to tu prosiiiiiim

Bigy

Co myslite da Kasovicova na opravaku tie iste testy alebo zvyknu sa menit? A este jedna otazka ludia ktory su z telka a eniky vsetci boli v aule fyziky o 11 30 alebo je este neaka ina skupina ktora pisala inde resp. v inom case?

MasacreStN

vyhodnotenie kassovicova viete kedy je?
haptaptapta

Bigy

Quote from: MasacreStN on  09.06.2010, 03:21:36
vyhodnotenie kassovicova viete kedy je?
nebol som na skuske ale ze vraj zajtra do 22 00 (večera)

MasacreStN

Quote from: Bigy on  09.06.2010, 03:45:32
Quote from: MasacreStN on  09.06.2010, 03:21:36
vyhodnotenie kassovicova viete kedy je?
nebol som na skuske ale ze vraj zajtra do 22 00 (večera)
na maise ale vyhodnotenie pri nej
haptaptapta

wirer

tuším streda poobede LF4

MasacreStN

trepat sa tam uz nebudem ked viem vysledok D 68 :) mozem spokojne ukoncit druhy rocnik :D
haptaptapta

pooler

vadí ak sa na opravný termín prihlásim do auly fyziky, pričom v popise skúšky na MAISe je že to je len pre skupinu 1,2,4 ?
ja som skupina 3 .. mne ukazuje že sa mám prihlásiť do BN5_ZP1 ..

no prihlásiť sa mi ide do ľubovoľnej miestnosti

Bigy

Quote from: pooler on  09.06.2010, 19:28:19
vadí ak sa na opravný termín prihlásim do auly fyziky, pričom v popise skúšky na MAISe je že to je len pre skupinu 1,2,4 ?
ja som skupina 3 .. mne ukazuje že sa mám prihlásiť do BN5_ZP1 ..

no prihlásiť sa mi ide do ľubovoľnej miestnosti

Hlavne je aby si bol v skupine ktora je tvojej cviciacej...a cim viac ludi tym skor sa stratis v dave a nieco opises ;)

albin

odvodte intenzitu elektrického poľa pomocou Gausovho zákona pre guľu s nábojom Q.............ako to ma byt?????

ursus

Quote from: albin on  09.06.2010, 20:30:36
odvodte intenzitu elektrického poľa pomocou Gausovho zákona pre guľu s nábojom Q.............ako to ma byt?????

par stran dozadu to tu krasne vysvetlil kolega..
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

Alienson

Nema niekto napisane otazky zo skusky pri Kassovicovej ??

Bigy

Quote from: Alienson on  09.06.2010, 21:22:42
Nema niekto napisane otazky zo skusky pri Kassovicovej ??

posli mail a preposlem ti nan otazky...

Palike

Hlavacova 13:30 AF

Priklady 1.8, 3.6, 9.2

1. Definujte hybnost a impulz a zapiste suvis medzi nimi. 6B
2. Odvodte vztah pre kineticku energiu telesa otacajuceho sa okolo pevnej osi a popiste vsetky veliciny. Nakreslite obrazok a vyznacte vsetky pouzite veliciny. 6B
3. Odvodte celkovu mechanicku energiu castice, ktora vykonava netlmeny harmonicky kmitavy pohyb. 8B
4. Pomocou Gaussovej vety odvodte intenzitu elektrostatickeho pola v okoli tenkej vodivej nekonevnej roviny s rovnomerne rozlozenym nabojom a plosnou hustotou ϭ. Nakreslite obrazok a vsetky pouzite veliciny v nom vyznacte. 6B
5. Napiste Biot-Savartov zakon (indukcia mag. pola v okoli vodica, ktorym tecie prud), nakreslite obrazok a vyznacte vsetky veliciny. 4B
6. Matematicky a slovne zapiste zakon celkoveho prudu, nakreslite obrazok a vyznacte vsetky veliciny. 4B
7. Vypocitajte polomer kruznice po ktorom sa bude pohybovat elektron hmotnosti m ktory vletel do homogenneho mag. pola s indukciou a rychlostou B a v (vektory) v smere kolmo na indukciu.


Keby sa niekomu chcelo vypracovat vsetky otazky mozte to tu hodit  bk

yvory

uz su napisane v maise terminy opravnej skusky,len akosi nepocitaju so skupinami inf08 a inf09,alebo niekto vie o niecom co ja neviem? dik za info

yvory

#217
Quote from: jany1 on  08.06.2010, 17:45:59
ftp://tuke.mafo.sk/FEI/1roc/Fyzika%201/skuska/
login: tuke
heslo: tuke

su tam styri dost rozmazane fotky, ale daco sa z nich da vycitat...
clovece,ak tusis alebo vies precitat poslednu otazku z A skupiny,teda osmu tak si jasnovidec alebo colombo 8) a este keby tu niekto prihodil D skupinu paralelky B

Palike

preco v priklade 3.14.... ta tyc... vyslo EP1=-3/2 gml ?... vie niekto?

Tenebrae

ludia z coho ste sa ucili u olcaka ti co sta skusku spravili?

jany1

Quote from: yvory on  10.06.2010, 01:07:27
Quote from: jany1 on  08.06.2010, 17:45:59
ftp://tuke.mafo.sk/FEI/1roc/Fyzika%201/skuska/
login: tuke
heslo: tuke

su tam styri dost rozmazane fotky, ale daco sa z nich da vycitat...
clovece,ak tusis alebo vies precitat poslednu otazku z A skupiny,teda osmu tak si jasnovidec alebo colombo 8) a este keby tu niekto prihodil D skupinu paralelky B

ved som napisal, ze daco (nie vsetko) sa z nich da vycitat...  :) a ked si nevies rady len s tou jednou otazkou, ta mas moj respekt...lebo ja neviem rozlustit asi polku  :D 
ak je paralelka B gibova, tak niekde by som skupinu D mal mat, len neviem najst ten papier, zajtra doobedu sa to pokusim najst a dam to tu

yvory

Quote from: jany1 on  10.06.2010, 04:51:34
Quote from: yvory on  10.06.2010, 01:07:27
Quote from: jany1 on  08.06.2010, 17:45:59
ftp://tuke.mafo.sk/FEI/1roc/Fyzika%201/skuska/
login: tuke
heslo: tuke

su tam styri dost rozmazane fotky, ale daco sa z nich da vycitat...
clovece,ak tusis alebo vies precitat poslednu otazku z A skupiny,teda osmu tak si jasnovidec alebo colombo 8) a este keby tu niekto prihodil D skupinu paralelky B


ved som napisal, ze daco (nie vsetko) sa z nich da vycitat...  :) a ked si nevies rady len s tou jednou otazkou, ta mas moj respekt...lebo ja neviem rozlustit asi polku  :D 
ak je paralelka B gibova, tak niekde by som skupinu D mal mat, len neviem najst ten papier, zajtra doobedu sa to pokusim najst a dam to tu

tak ja sa na to vyspim tiez,rano este pred ranajkami napisem co som rozlustil a mozeme sa o tom hadat 8)

Alienson

Quote from: Bigy on  09.06.2010, 21:26:48
Quote from: Alienson on  09.06.2010, 21:22:42
Nema niekto napisane otazky zo skusky pri Kassovicovej ??

posli mail a preposlem ti nan otazky...

adam.turna@gmail.com

yvory

A skupina Gibova:
1. Odvodte a nakrkeslite casove zavislosti uhlovej rychlosti a uhlovej drahy pre casticu,ktora sa pohybuje po kruznici tak,ze epsilon=konst.. Ako vypocitame jej obvodove zrychlenie?
2. Odvodte suvis medzi zmenou kinetickej energie a prace a popiste ho slovne.
3. Dve obruce rovnakych hmotnosti m a rovnakych vonkajsich polomerov R sa otacaju okolo geometrickej osi uhlovou rychlostou omega. Ktora obruc ma vacsiu kineticku energiu ak pre vnutorne polomery plati r1>r2? Odpoved zdovodnite.
4. Vyjadrite sily ktore posobia na hmotny bod,ktory vykonava tlmeny kmitavy pohyb. Zapiste vychylku takto kmitajuceho bodu v casovom okamihu t a zapiste veliciny, ktore vo vztahu vystupuju.
5. Napiste postulaty specianej teorie relativity. Aky je suvis medzi klasickou a relativistickou mechanikou?
6. V ramci kinetickej teorie plynov zapiste kineticku energiu castice plynu a vnutornu energiu 1 molu dvojatomoveho plynu teploty T.
7. Napiste a vysvetlite 1. termodynamicky zakon. Vypocitajte pracu plynu pri izobarickom deji ked objem plynu sa meni z hodnoty V1 na V2.
8. Toto uz nedokazem cele precitat,len niektore slova. ???

jany1

Quote from: yvory on  10.06.2010, 14:46:09
A skupina Gibova:
1. Odvodte a nakrkeslite casove zavislosti uhlovej rychlosti a uhlovej drahy pre casticu,ktora sa pohybuje po kruznici tak,ze epsilon=konst.. Ako vypocitame jej obvodove zrychlenie?
2. Odvodte suvis medzi zmenou kinetickej energie a prace a popiste ho slovne.
3. Dve obruce rovnakych hmotnosti m a rovnakych vonkajsich polomerov R sa otacaju okolo geometrickej osi uhlovou rychlostou omega. Ktora obruc ma vacsiu kineticku energiu ak pre vnutorne polomery plati r1>r2? Odpoved zdovodnite.
4. Vyjadrite sily ktore posobia na hmotny bod,ktory vykonava tlmeny kmitavy pohyb. Zapiste vychylku takto kmitajuceho bodu v casovom okamihu t a zapiste veliciny, ktore vo vztahu vystupuju.
5. Napiste postulaty specianej teorie relativity. Aky je suvis medzi klasickou a relativistickou mechanikou?
6. V ramci kinetickej teorie plynov zapiste kineticku energiu castice plynu a vnutornu energiu 1 molu dvojatomoveho plynu teploty T.
7. Napiste a vysvetlite 1. termodynamicky zakon. Vypocitajte pracu plynu pri izobarickom deji ked objem plynu sa meni z hodnoty V1 na V2.
8. Toto uz nedokazem cele precitat,len niektore slova. ???

hmmm, tak dost si toho rozlustil :) len este raz chcem napisat, ze si niesom isty, ci je to od giboevej, len som to nasiel na ftp a zadanie vyzeralo tak isto, ako to co som mal na skuske...to len na okraj... a hadat sa s tebou nebudem, ja by som to lepsie asi nerozlustil, takze  :thumbs-up: