• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

FYZIKA - Skuska

Started by jany1, 06.05.2010, 00:34:24

« predchdzajce - alie »

vicious

Ešte doplním ku Kassovicovej: vravela, že treba na urobenie skúšky 5 definícií

TaTukeDpc

ma niekto tie definicie po kope ? alebo spraveny vycuc ?

MasacreStN

ucim sa z prezentacii je to tam pekne napisane a zatial som vsetkemu rozumel ucil by som sa z toho nasiel som vytiahnute definicie ale neboli tam vektory kde mali a tak uc sa z toho myslim si ze to je v pohode
haptaptapta

TaTukeDpc

#103
aha dik taze napr Zákon sily: Sila pôsobiaca na teleso je rovná zmene jeho hybnosti za jednotku času F=dp/dt jednotka N newton tak si to asi predstavuje hej ?
Alebo takto teoreticky ?
Práca – pojem vzniklý skúsenosťou, spája sa s pojmami, resp. veličinami
− dráha , sila.
Prácu konáme vtedy, keď presúvame teleso (hmotný bod) pôsobením
sily po nejakej dráhe.
Práca (celková práca) – presúvajme hmotný bod z bodu A do B

Kinetická energia
Vypočítame, akú prácu je treba vykonať, aby sa rýchlosť častice
hmotnosti m zmenila z hodnoty v1 na hodnotu v2


MasacreStN

Quote from: TaTukeDpc on  03.06.2010, 23:25:48
aha dik taze napr Zákon sily: Sila pôsobiaca na teleso je rovná zmene jeho hybnosti za jednotku času F=dp/dt jednotka N newton tak si to asi predstavuje hej ?
Alebo takto teoreticky ?
Práca – pojem vzniklý skúsenosťou, spája sa s pojmami, resp. veličinami
− dráha , sila.
Prácu konáme vtedy, keď presúvame teleso (hmotný bod) pôsobením
sily po nejakej dráhe.
Práca (celková práca) – presúvajme hmotný bod z bodu A do B

Kinetická energia
Vypočítame, akú prácu je treba vykonať, aby sa rýchlosť častice
hmotnosti m zmenila z hodnoty v1 na hodnotu v2


Definujte silu=charakterizuje vzajomne posobenie telies. F=m.a [N]
resp odvodenie  F=dp/dt => d(m.v)/dt =>m dv/dt =>m.a

asi takto
haptaptapta

albin

vie niekto co vsetko bude na skuske pri hlavacovej?...paralelka D.....ktore kapitoly sa treba naucit?.....a priklady budu neviete?

totaluser

treba dajaky specialny papier na skusku?

ci len dojdem s cistym dvojharkom?

jany1

Quote from: MasacreStN on  03.06.2010, 21:18:51
inak toto je odkaz pre vsetkych :) ak sa spoliehate na tahaky tak to sa radsej zacnite ucit minimalne 3 na dozore ;) aj ked nas tam bude od 50-90 bez sance odpisat si myslim minuly rok to tak bolo spoliehal som sa na tahaky opakujem ;)

mozem len potvrdit- my sme sice boli na skuske len asi 20ti ale z toho 5tich bez mihnutia oka vyhodil (vobec neviem kto mal dozor, videl som ho prvy a posledny krat), co mali tahaky...
a kedze som uz dlho mal vybavenu letnu brigadu nemohol som ist na opravak a tak mam teraz v hlavu v  smutku ze sa to musim ucit, o to viac, ze druhacke predmety mam uz vsetky spravene a mohol som mat volno  ak: ale viem ze sam si za to mozem

TheOne

uz je mi zle z tej fyziky, pamatam si na casy ked v piatky bola skola to posledne na co som si spomenul, a teraz sa ucim jak taky  :03: a mam pocit ze cim viac sa ucim tym menej viem  >:(   asi mam obmedzenu mozgovu kapacitu  ;D

cenki

Quote from: TheOne on  05.06.2010, 03:34:25
uz je mi zle z tej fyziky, pamatam si na casy ked v piatky bola skola to posledne na co som si spomenul, a teraz sa ucim jak taky  :03: a mam pocit ze cim viac sa ucim tym menej viem  >:(   asi mam obmedzenu mozgovu kapacitu  ;D
Mno podaktory to skratka nemaju sancu vediet... ako napr. ja :D skoncil som pri Kinematike a Dynamike HB... mozno este dake lahke veci z ostatnych ale inak nic :/... snad ujo Olcak v pondelok da nieco lahke.

albin

bodaj by nam zaplavilo do pondelka celu tuke a kauzdemu by dali auromaticky ečka :-D

kopro3

Keby sa daco take stalo tak hned od pondelka chodim denne do kostola a modlim sa 50 ocenasov denne... a to som momentalne tazko neveriaci...

Safyia

Vela sci-fi pozrate...  :sigh:

TheOne

ked som videl tie rozvodnene rieky tak mi to nepride ako sci-fi :P.a tuke by zaplavilo iba keby sa pretrhla hradza na ruzine :P.ale to by za obet padlo cele mesto ;D ;D ;D  nuz co, ucel svati prostriedky  ;D

vojto

Srandicky ked uz svieti slniecko, ale vcera v noci vam asi nebolo vsetko jedno :o)

MasacreStN

mne bolo kedze som z L.Mikulasa :) ak sa naplni mara a bude problem tak je v riti ruzomberok :D ale to je mala sanca ze sa stane hura do ucenia :)
haptaptapta

TheOne

Quote from: vojto on  05.06.2010, 15:41:51
Srandicky ked uz svieti slniecko, ale vcera v noci vam asi nebolo vsetko jedno :o)

ja byvam na kopci a aj keby sa ruzin vylial tak som v suchu :P :P  ale samozrejme ze zo solidarity voci inym mi to nebolo jedno :P.. a vcera v noci som spal ako babatko  :P  ;D

kopro3

Ja chudak byvam 100m od PK6 rsp 70 od AF :-D ale tiez som vcera dufal ze zeatopi tuke... bike som z pivnice evakuoval na balkon... Ved pre skolu sa treba obetovat...

albin

odvodte pohybovú rovnicu pri harmonických kmitoch bez tlmenia

vie to niekto ako to ma byt???

MasacreStN

Quote from: albin on  05.06.2010, 18:18:16
odvodte pohybovú rovnicu pri harmonických kmitoch bez tlmenia

vie to niekto ako to ma byt???

viem len to co ma kassovicova v prednaske: m* d^2 x/dt^2 = -kx => km/x+d^2 x/dt^2 =0 a vies ze k/m je ω0 na druhu tak to sa rovna ω0*x+d^2 x/dt^2=0 a riesenie je x=Asin(ω0t+fi) resp x=Acos(ω0t+fi)

ja viem len toto ku pohybovej rovnici pri harmonickych kmitoch bez tlmenia

haptaptapta

Palike

napíšte Biot-Savartov zákon??..

TheOne

Quote from: Palike on  05.06.2010, 19:51:53
napíšte Biot-Savartov zákon??..

to je v magnetizme.. indukcia-B MP zavisi od prostredia ..ale ten vzorec neviem

Greed

ako pozeram na http://people.tuke.sk/dusan.olcak/Fyzika.pdf, tak tam ma len ze kinematika hmotneho bodu, dynamika hmotného bodu, mechanický pohyb hmotných bodov a otacavy pohyb tuheho telasa okolo pevnej osi.

Nestaci to na jeho skusku? aj tak to je 60 stran

scorpi

vraveli ste, ze u Olcaka treba aj nejake Elektromagneticke veci...na prednasky som nechodil cize neviem, ale v skriptach ani v tom jeho PDF-ku nic take nie je

revelc

skripta su stare... nasa fyzika je ako keby zlepenec fyziky 1 a fyziky 2 ... a ano u olcaka treba aj tie elektromagneticke veci (ja sa ich ucim)
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "